Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 'Kedves' szomszéd légpuskával...

'Kedves' szomszéd légpuskával fejbelőtte a macskánkat. Ha nincs ellene konkrét bizonyíték, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nem először fordult már elő,de tegnap este állatorvoshoz kellett vinni a cicát,aki megerősítette,hogy bár a golyó nincs a cica felyébe,de a lőtt seb 1értelmű.Csak abba a szomszédba jár át a macsek,ott van egy nagy szalmakazal,abban szeret aludni.Akárhányszor hívjuk,mindig onnan jön elő,tehát 1értelmű,hogy ott bántják.Konkrét bizonyíték viszont sajnos nincs.Mielőtt bármit is tennénk(feljelentés,kérdőre vonás) a véleményeteket kérném,hogy van-e így is esély arra,hogy hívatalos szerv felkeresse az öreget,aki mellesleg állítólag 'csókos' a rendőrségen...

2012. okt. 19. 07:13
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
41%
Az előző válasszal egyetértek. Én is gondolkoztam rajta hogy venni kéne egy puskát mert már nagyon idegesítő hogy a macskák kihalásszák a kerti tóból az aranyhalakat. De ezzel nagyon sokan így vannak, tehát bárki lelőheti, sokan pedig csak elfogó csapdával megfogják és elviszik jó messze.
2012. okt. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
63%
Hozzám is átjárkálnak a szomszédok "cicusai". A t..m tele van velük nekem is hogy telesz..rják a füvemet, telente a ház mellett a hómentes részeken olyan hugyszag van, hogy a belem kifordul. A ház sarka tiszta retek ahogy elsurrannak a fal mellett. Abszolút meg tudom érteni azt aki ezt megunva légpuskát ragad... Én se tudok velük mit csinálni. A gazdájuk magasról letojja, hogy a dögei kinek a kertjét sz..rják össze vastagon. Az ilyet hol lehet feljelenteni, ha már a feljelentgetésnél tartunk??? Normális dolog az, hogy a gyerekem a saját kertünkben macskafos között játszik??? Kicsit gondolkodjanak már el a kedves "cicabarátok" is!
2012. dec. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
73%

Egyébként valóban, ha a macsak állandóan átjár a szomszédhoz, az kérhet birtokvédelmet amiben kötelezik első körben a szomszédot hogy akadályozza meg a macska átjárását!


De mivel az ő területén van és ha nincs chip-ezve a macska... akár rögtön viheti is az Illatos útra és aztán altatják el!!


A macska szeret kóborolni de ha átjár a szomszédba és őt zavarja igenis tegyen ellene a gazdi!!!

2012. dec. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
53%
a birtokvédelmet hol kell kérni? Engem érdekelne!
2012. dec. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
70%
Jegyzőnél.
2012. dec. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
46%
az enkutyamat is meglottek egyszer, én átmentem és szajbarugtam
2013. márc. 20. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
37%

Jól tetted. Amúgy az a tanácsom, ha valakinek ilyen gondjai vannak, hogy tegyen panaszt a jegyzőnél, aki utasíthaja a gazdát.

De itt vannak a gazdátlan állatok is. A törvényt tíltja az állatok bántalmazásást.

Azoknak, akiknek viszont tudomásuk van erről, kötelességük jelenteni, hogy a xy állatokat lő ki, vagy más módon bántalmaz.

Ha nem csinálnak semmit, vegyél egy nyomtatót, nyomtasd ki száz példányban a delikvens nevét, címét és hogy mit csinál.. egyik éjjel ragaszgasd ki az egész környéken..

2013. szept. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 vistakri válasza:
51%
Jó arc a szomszéd! Minek engeded át a dögödet ha nem a légpuska akkor a kutya tépi szét vigyázz az állatodra! Én is agyonlőném azt a macskát amelyik a földemre jár szarni
2014. jan. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
62%

Ezért szenvednek annyit manapság az állatok.

Nem ártana már nekünk egy fejlettebb faj, amelyik minket kezelne úgy, mint ahogyan mi bánunk most az állatokkal.

2014. jan. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
34%

Kedves szomszédodnak üzenném, hogy a következő töltényt használja:

[link]

Ennek nagyobb az átütőereje.

2014. jan. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!