Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 'Kedves' szomszéd légpuskával...

'Kedves' szomszéd légpuskával fejbelőtte a macskánkat. Ha nincs ellene konkrét bizonyíték, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nem először fordult már elő,de tegnap este állatorvoshoz kellett vinni a cicát,aki megerősítette,hogy bár a golyó nincs a cica felyébe,de a lőtt seb 1értelmű.Csak abba a szomszédba jár át a macsek,ott van egy nagy szalmakazal,abban szeret aludni.Akárhányszor hívjuk,mindig onnan jön elő,tehát 1értelmű,hogy ott bántják.Konkrét bizonyíték viszont sajnos nincs.Mielőtt bármit is tennénk(feljelentés,kérdőre vonás) a véleményeteket kérném,hogy van-e így is esély arra,hogy hívatalos szerv felkeresse az öreget,aki mellesleg állítólag 'csókos' a rendőrségen...

2012. okt. 19. 07:13
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
22%
Ezt emberekre is lehet használni?
2014. jan. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 Középút ***** válasza:
26%

Előzőtől kérdem: Miért? Egy ember alszik a szénádban és hugyozik a kertedben? : - )


A kérdezőnek: Nem próbáltál meg beszélni a szomszéddal? Igaz, hogy Ő is megtehette volna, hogy beszél veled, mert bizonyára tudta, hogy tied a macska. Talán kommunikációval megelőzhető a helyzet romlása, mert elfajulhat a dolog. Nem lenne jó, ha egymást lesnétek, hogy mivel lehet feljelenteni a másikat...


Nagy dilemmában vagyok én is, mert természetbarát vagyok (ami azt jelenti, hogy természetes, ha egy kutya vadászik egy macskára és a macska pedig az aranyhalra) de rengeteg bajom van a azzal a fél tucat kandúrral akik szagmintáikkal szédítik a környék cicuskáit és sajnos minket is. Ráadásul az elmúlt hónapokban körmüket élesítették a telkünkön lerakott hungarocell szigetelésen ami így eladhatatlanná vált. Már több ultrahangos macskariasztót kipróbáltam, de hasztalan...

Valahogy eszembe jutott, amikor pár éve a barátomék kutyája megharapott valakit aki engedély nélkül ment be az udvarukra, és a barátom volt a hibás, mert az állattartó kötelessége gondoskodni nem csak arról, hogy a kutyája ne menjen telken kívülre, de arról is, hogy más ne mehessen be. Ez miért nem vonatkozik a macskákra? Mi jön ez után? Tartsak madárpókot és kígyót, átengedve őket a szomszédba? Ha bizonyos állat tartása feltételekhez kötött, akkor a macskásoké miért nincs szabályozva? Ismét hangsúlyozom, természetszeretőnek tartom magam és szerintem az állattartók közt van a legtöbb állatkínzó, mert pl madarat tartani kalitkában szerintem nem szeretet. És állatot kimiskárolni? hát jó, hogy engem senki nem így szeret :-)

2016. ápr. 2. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem mindketten hibásak vagytok. Neked kellene biztosítanod, hogy az állataid ne kóboroljanak el a telkedről. Úgy tudom erre van törvény is. A szomszéd simán becsapdázhatná, és elvihetné/elvitethetné, ha úgy tartja kedve, mert hát talált egy kóbor macskát a saját telkén. A légpuskázás állatkínzás, szóval keményen megütheti a bokáját ő is, ha sikerül rá bizonyítanod, hogy ő sebesítette meg a macskádat.


Én is hasonló helyzetben vagyok egyébként, mint a szomszédod, csak társasházban és 5 macskával. Van pár ágyásom, amikkel nem keveset szenvedtem, mire felcsákonyoztam őket még 2 éve. A szomszédom 1 éve eldöntötte, hogy kóbor macskákat fogad be. Azóta már nem olyan felhőtlen viszony, mint előtte, mert mertem szóvá tenni neki, hogy a kis "gyöngyei" teleszarják az ágyásaimat, és ugyanmár tegyen valamit ez ellen. Még csak nem is az zavar, hogy bűzlik a kert, mert az megoldható. Az igazi gond, hogy a macskák és kutyák kb. fele fertőzött egy olyan féreggel, ami embereknél vakságot okoz. Ez a parazita fél évig a talajban marad, és ha nem hőkezeled a zöldségeket, akkor simán megfertőzhetnek. Plusz még van a toxoplasma, macskakarmolás betegség, és még ki tudja mi, amiket szintén terjesztenek. Egyáltalán nem olyan kis ártatlan lények, mint aminek képzeled vagy beállítod őket. Persze, állatok, nem tehetnek róla, meg szerethetőek, de érthető okokból nem mindenki kedveli annyira őket, mint te. Nem tudom, ezt fel lehet fogni, vagy totál leszállt a köd nálatok?

2016. aug. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!