Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Albérletből való költözéskor,...

Albérletből való költözéskor, számlák és albérlet díjon felüli pénzt nem fizetek ki. Lehet ebből bármi "jogi" károm? Feljelenthet és "igaza" lesz?

Figyelt kérdés

Elköltözök egy albérletből rossz lakhatási, és pénzügyi gondok miatt. Van jogi következménye annak, ha a számlákat kifizettem, és az albérlet díjat is, de mivel azonnali felmondás volt, és a főbérlő követelne rajtam még egyszeri albérlet díjat a 30-napos felmondási időre utalva.


Habár a szerződésben semmi nem szól arról hogy ha azonnali felmondással költözök akkor engem terhel valami, is, erről csak annyit tartalmaz hogy 30 napos a felmondási, idő! Meg hogy minden egyéb ami nincs belefoglalva a polgári törvénykönyv szerint van.


A polgári törvénykönyvben nem találtam semmit az azonnali felmondással kapcsolatban arról hogy fizetni kellene-e valamit a bérlőnek a számlákon és az aktuális hónapi albérleten kívül!


Na már most tegnap rendeztem, a számlákat és az albérlet díjat is úgy, hogy abból még hiányzik 20 ezer forint. De viszont a kaució, ami 40 ezer volt azt teljes egészében megtartja, és még ezen felül követelné azt a maradék 20-at. Mondanom se kell hogy az a 40 bőven lefedi a 20-ezret...

Tehát az eddig befizetett számlákon és albérlet díjon felül, amiből hiányzik 20 ezer, azon felül megtartotta még a 40 ezer forintot is!


Szóval ha nem fizetem ki neki a 20 ezer forintot, és feljelent, lehet belőle nagy gondom?


Hozzátenném, hogy az illető nem hogy nem adózik, (egyik lakására sem, mert több kiadó lakása is van) de még a számlák elszámolása is, az kiköltözéskori hónapot kivéve, számlák nélkül történt. Tehát nem azt fizettük ami jött neki számlán, hanem mindig számoltunk fogyasztás alapján.


Hozzátenném még azt is, hogy valamilyen szinten átvágott, mivel mikor beköltöztem, mutatott számlákat hogy mi mennyi szokott lenni. Igaz ez szubjektív, de mivel felújították a lakást, és villanybojlert szeretlek be, éjszakai áram meg nem volt, így havi 12 ezreket kellett fizetnem csak az áramszámláért. A mutatott 3 ezer forint körüli általány helyett.


Ha valaki jártas az ilyen jogi ügyekbe az kérem segítsen, mert pénzszűkében vagyok, és az a 20 ezer forint most nagyon jól jönne...



2012. nov. 16. 08:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
én mint lakáskiadó nyilatkoznék: ne hadakozzál, fizess. benne van a szerződésben a 30 napos felmondási idő, innentől kezdve csönd és fizesd ki amivel tartozol. Ha alapos a gyanúd, hogy a bérbeadó nem fizette meg a 16%-os SZJA járulékot, akkor menj el a NAV-hoz a bérleti szerződéseddel és jelentsd be nekik. Névtelenül, szerződés nélkül senkit sem fog érdekelni, ha fel akarod nyomni a kiadót.
2012. nov. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Syrakusa ***** válasza:
Nem Neki kell bizonyítani az ártatlanságát hanem Nekik a bűnösségét.Ezt tudnod kellene :-)
2012. nov. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
#12 gyanú esetén nyomozhatnak. Ha nincs is papír, tanúvallomás is létezik ám.
2012. nov. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 kovpet ***** válasza:
#4, leendő jogász: ne mondd már, hogy kötelező az ügyvédi pecsét egy sima bérbeadási szerződéshez... illetve ha mondod, akkor légy szíves támaszd alá valami törvényi hivatkozással.
2012. nov. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Syrakusa ***** válasza:
Nyomozhatnak az tény!Ha Én feljelentelek,h megerőszakoltad a kutyámat és viszek egy tanút is nyomozhatnak!De az vajmi kevés,bizonyítani is kell!Igen a tanúvallomás is "bizonyíték" de 1 tanúvallomással sokra nem mész ezt Te is tudod,és ha ismerőst ,barátot viszel akkor pedig hivatkozhat elfogultságra.......Nem,de?!
2012. nov. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
#15 Minden bérlője (több kiadott lakása is van) egy-egy tanú. Vagyonosodási vizsgálat, stb.
2012. nov. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Tehát a szerződés aug. 25-én kezdődött, és így fizettünk következő hónap 25.éig, minden hónapba.

Tehát most október 25.ig ki volt fizetve a lakás. 3 nappal ezelőtt jelentettem be hogy költöznék.

Tegnap volt nálam a főbérlő és kifizettem a következőket:

Amiket kért, víz, gáz villany:

Na már mos ebből csak a gázról volt számla. Az volt vagy 4600 forintos számla, és rajta volt hogy mennyi óraállásig van kiszámlázva. Ez tiszta sor. Majd ezen felül még ami többlet volt kifizettük. Ez is így tiszta sor. Az alapján fizettük ki, hogy a számlában megnéztük hogy hány köbméter volt a fogyasztás, majd leosztottuk az összeget a köbméterrel.

Ez is tiszta sor.


Majd mivel okt. 25-ig volt fizetve a lakás, ezért 16. áig, leszámolta a 22 napot ,és azt még kifizettette. Úgy, hogy 40.000 forint volt havonta az albérlet, aztán azt elosztotta 30-al majd az eredményt beszorozta 22-vel.

Így kijött olyan 29 körül.

Aztán a villanyszámlát meg szintén fogyasztás alapján, ami az ő hibájából volt ennyi, mert beszerelte a villanybojlert és éjszakai áramot meg nem szereltetett be. Ráadásul mikor első alkalommal diktáltam a fogyasztást még fel volt háborodva hogy mitől ennyi mit csinálok? Nekem öss- vissz a Tv meg egy Számítógép ment pluszba. (villany hűtő, mikrón kívül)

Ez így minden hónapban 12 ezer forint körül volt.

A víz szintén nem volt fizetve, mióta beköltöztünk mert nem jött sosem számla róla, és így a beköltözés napjától az a


Egy szó mint száz a számlák plusz lelakott idő az 64 ezer volt. Ebből én adtam neki 44-et.


tartozok tehát 20 ezerrel.


Na már most kérdezem én, hogyha bele van írva a szerződésbe, hogy a felmondási idő az 30 nap, de elszámolni meg 16.áig számoltunk el. Akkor a kaucióm nem vissza járna?

Csak mert elszámoltunk 16.-áig, és első kérdése volt hogy "Mit adok én neki arra a 30 napra..."



Ja és a szerződés: nem volt ügyvéd sem pecsét semmi, csak aláírtam én meg a tulaj, meg tanúnak a tulaj fia, meg az én barátnőm.

Benne van viszont a szerződésben hogy amit nem tartalmaz a szerződés az a Polgári törvénykönyv szerint van.


Tehát ha én most fogom, és nem fizetem ki neki a 20-at ami fennmaradt, úgy hogy a kauciómat is eltette, mit tehet így ellenem?

Na és ha feljelent, akkor én miben járok rosszul? Bíróságra kell járni majd meg minden? Ha kiderül hogy igaza van én fizetem még a per költségeit is?

2012. nov. 16. 10:54
 18/26 anonim ***** válasza:
Nem feljelent, hanem beperel. Tehát polgári peres ügy lesz, nem büntető. Bíróságra kell járni, de börtönbe nem. Ha igaza lesz, akkor behajtják rajtad a tartozást a perköltséggel együtt. De ennyi pénzért nem fog bíróságra menni, különösen, mert ő maga is ügyeskedik az adóval.
2012. nov. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Syrakusa ***** válasza:

Minden bérlője (több kiadott lakása is van) egy-egy tanú. Vagyonosodási vizsgálat, stb.


És biztos vagy benne,hogy a bérlők tanúskodnának?

A vagyonosodási vizsgálathoz meg eléggé kis tételről ebszélünk,nem igazán vezetne eredményre....

2012. nov. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Syrakusa ***** válasza:

Kedves kérdező,

Feljelenteni nem fog!Ettől szerintem nem kell tartanod.Én inkább esetleg a nem "hivatalos,törvényes" vélt/valós igazságtételen gondolkoznék el.Vagy olyan eszközökhöz nem nyúlna?

2012. nov. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!