Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Albérletből való költözéskor,...

Albérletből való költözéskor, számlák és albérlet díjon felüli pénzt nem fizetek ki. Lehet ebből bármi "jogi" károm? Feljelenthet és "igaza" lesz?

Figyelt kérdés

Elköltözök egy albérletből rossz lakhatási, és pénzügyi gondok miatt. Van jogi következménye annak, ha a számlákat kifizettem, és az albérlet díjat is, de mivel azonnali felmondás volt, és a főbérlő követelne rajtam még egyszeri albérlet díjat a 30-napos felmondási időre utalva.


Habár a szerződésben semmi nem szól arról hogy ha azonnali felmondással költözök akkor engem terhel valami, is, erről csak annyit tartalmaz hogy 30 napos a felmondási, idő! Meg hogy minden egyéb ami nincs belefoglalva a polgári törvénykönyv szerint van.


A polgári törvénykönyvben nem találtam semmit az azonnali felmondással kapcsolatban arról hogy fizetni kellene-e valamit a bérlőnek a számlákon és az aktuális hónapi albérleten kívül!


Na már most tegnap rendeztem, a számlákat és az albérlet díjat is úgy, hogy abból még hiányzik 20 ezer forint. De viszont a kaució, ami 40 ezer volt azt teljes egészében megtartja, és még ezen felül követelné azt a maradék 20-at. Mondanom se kell hogy az a 40 bőven lefedi a 20-ezret...

Tehát az eddig befizetett számlákon és albérlet díjon felül, amiből hiányzik 20 ezer, azon felül megtartotta még a 40 ezer forintot is!


Szóval ha nem fizetem ki neki a 20 ezer forintot, és feljelent, lehet belőle nagy gondom?


Hozzátenném, hogy az illető nem hogy nem adózik, (egyik lakására sem, mert több kiadó lakása is van) de még a számlák elszámolása is, az kiköltözéskori hónapot kivéve, számlák nélkül történt. Tehát nem azt fizettük ami jött neki számlán, hanem mindig számoltunk fogyasztás alapján.


Hozzátenném még azt is, hogy valamilyen szinten átvágott, mivel mikor beköltöztem, mutatott számlákat hogy mi mennyi szokott lenni. Igaz ez szubjektív, de mivel felújították a lakást, és villanybojlert szeretlek be, éjszakai áram meg nem volt, így havi 12 ezreket kellett fizetnem csak az áramszámláért. A mutatott 3 ezer forint körüli általány helyett.


Ha valaki jártas az ilyen jogi ügyekbe az kérem segítsen, mert pénzszűkében vagyok, és az a 20 ezer forint most nagyon jól jönne...



2012. nov. 16. 08:22
1 2 3
 21/26 Syrakusa ***** válasza:
U.i.: Ha mégis úgy alakulna és Te vesztenéd a pert akkor tudomásom szerint igen,a vesztes fél fizeti meg a perköltséget.
2012. nov. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Syrakusa:


Attól nem félek hogy más "nem törvényes eszközökhöz nyúlna", ez egy idősebb nő 60 körüli, bár fiatalabbnak néz ki, nyugdíjas, de van 5 lakása amelyet albérletnek ad ki. Ahol laktunk a szomszéd ház is az övé volt, és ott is albérlők laktak. Szóval ha mindenhol havi 40-et kért el, akkor 200.000 forintos jövedelme volt havonta csak a lakásokból. SZerintem ez már egy egész jó kis jövedelem hogy a vagyonosodását vizsgálják.

Persze mindig kp-ban kérte az összeget hogy ne legyen nyoma...


De ahogy olvastam a kommenteket és végigértékeltem a helyzetem. inkiább "éhezek" egy hónapban, és odaadom azt a 20-ezret, mint hogy majd feljelentsen (mert mást nem tenne de ezt nagyon kinézem belőle!) aztán meg járjak a bíróságra meg minden. Lehet ő is szarul járna de akkor is ki kellene fizetnem a 20-at ha törik ha szakad.

Legalábbis ezt vettem ki a válaszokból!


Egyébként nehogy azt higgyétek, egyáltalán nem csináltam még sose ilyet, és ahogy nézem most sem fogom. Mindig is rendesen kifizettem mindent, mindenért szóltam minden albérletben, még azért is ha egy bútort odébb húzok, csak ez így rohadt idegesítő, mivel eddig minden esetben visszakaptuk a kauciót, és hát ugyebár manapság 40-ezer forint is sok pénz, főleg hogy egyesek szerint 49 ezer forintból már meg lehet élni!


Köszönöm mindenkinek a válaszát!

2012. nov. 16. 11:23
 23/26 Syrakusa ***** válasza:

Teljesen megtudlak érteni!

Nekem is sokat jelent 40EFt,sőt néha még 2-3EFt is......de ettől függetlenül havi 200EFt nem olyan nagy összeg/csak Nekünk/.Én azt mondom,hogy ha csak a bírosági huzavona miatt fizeted ki és ha nem tud semmi egyebet tenni ellened akkor sztem nem szükséges,nem hiszem,hogy annyira "megevő" lenne valaki és abban a "vita" partneremmel egyet értek,hogy Neki is van takargatnivalója (valószínűleg)de a Te döntésed!

Mondjuk ha Én lennék a helyedbe Én is kifizetném Neki/ha már aláírtam a papírt és így egyeztünk meg/

2012. nov. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Syrakusa ***** válasza:

U.I.: Bocsi ,lemaradt az érvelésem...... :-)

Ha alapban 5 háza volt/van akkor szted a 200Ft/hó akkora anyagi változást hozott Neki,hogy eredményes lenne a vagyonosodási vizsgálat?!Sztem nem.

2012. nov. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Treb válaszával értek egyet, NAV-val fenyegetőzni teljesen felesleges, mert ahogy ő is írta, nem akkor kell bevallani, hanem a köv évben. Nekünk az albérlőnk nem ismeri el, hogy tartozik, általányt fizetett, és az óraállások alapján kiszámított különbözetet nem hajlandó kifizetni, de az ötvenezres kauciót követeli vissza.SZóval, nem csak rossz főbérlők, de tisztességtelen albérlők is vannak :) Mi végigjárjuk a jogi utat, a közjegyzői fizetési meghagyásra is ellenvetéssel élt, az ügyvéd már intézi a bíróságot, van szerződés, ha tud a bíró számolni, mi nyerünk. Mi azért visszük ezt végig, hogy ne legyen természetes, hogy mindenki azt csinál a másikkal amit akar. Szerintem nézesd meg a szerződést.
2013. jan. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Még annyi "segítség", hogy ha fel akarod jelenteni, tényleg nézesd meg a szerződést, mert a bíróságon csak azt nézik ami ott van feketén-fehéren. Nem érdekli, hogy szóban mit beszéltetek meg, kinek milyen érzelmei vannak ezzel kapcsolatban, mérlegelj, mert ha veszítesz, a perköltséget is neked kell kifizetni. Ha nincs pénzed, levonják a fizetésedből. Gondold át, megér-e a 20ezer forint ennyit. (Nálunk ennek a 10szereséről van szó :)
2013. jan. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!