Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy lány egy enyhe szóbeli...

Egy lány egy enyhe szóbeli incidens miatt másnap az iskolában lelökött a lépcsőn, megtépte a hajam. Eshettem volna 3 emeletnyit, ha nem fog meg egy fiú. A mai napig (más emberek előtt) is fenyeget, hogy agyonver, megöl. Fel lehet ezért jelenteni?

Figyelt kérdés

Nos, ez a kis incidens annyi volt, hogy 2 hétig nem voltam bent a kollégiumban, de sok cuccomat bent hagytam, mire ő kölcsönadogatta, nekiajándékozgatta másoknak. És ez nem tetszett. Normális hangnemben,intelligensen próbáltam vele beszélni, de lehetetlen. Ezért másnap az iskolában rendesen megtépett, és lelökött. Ha egy osztálytársam nem fog meg, lezuhanok a korlátnál.. Gyanútlanul elkövetett emberölési kísérletért valóban tehetek ilyen esetben feljelentést? A csajszi (120 kg, 165 cm, 15 éves) elég rendesen bepálinkázott, beszívott a suliban, mentők vitték el.. Ha ezt elmondom , az iskola szenvedhet valami kárt? Mellesleg a lány a kilói miatt gondolom kisebbségi komplexusban szenvedett éveken keresztül, nincs normális családi háttere, ezért most valószínűleg feltűnési viszketegséggé alakult ez a külvilágtól való védelem. Sokan félnek tőle a kollégiumban is, okkal.. A szüleimmel , kollégiumi nevelőtanárokkal már beszéltem, az osztályfőnökömmel is, de mivel másnap ezzel a "bepálinkázással " kimentette magát, semmi sem történt, semmit nem kapott. Kétségbe vagyok esve.. Normális válaszokat kérek.

15/L



2012. dec. 7. 11:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrségen szabálysértési feljelentés Veszélyes fenyegetés tényállásként, amennyiben tudod ezt bizonyítani. Az hogy lelökött a lépcsőn mennyiben okozott számodra testileg látható sérülést, illetve arról készült-e valamilyen látlelet. 8 napon belül gyógyuló sérülés az könnyű testi sértés, azon túl gyógyuló pedig súlyos testi sértésnek minősül. Mindkettő bűncselekményi tényállás, azonban az első eset akkor valósul meg ha legalább véraláfutások keletkeztek rajtad, illetve ez magánindítvány útján terjeszthető elő a nyomozóhatóságnál.
2012. dec. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 kovpet ***** válasza:
100%

A cuccaid elajándékozta: lopás.

Megtépett: könnyű testi sértés.

Lelök a lépcsőn: súlyos testi sértés kísérlete.

Beszívott a suliban: kábítószerrel való visszaélés.


Aki elkapott, az pont jó tanú lesz.

Ha ér neked annyit, hogy járkálj bíróságra és nem lehet elintézni máshogy, akkor simán feljelentheted (illet).


"az iskola szenvedhet valami kárt" kit érdekel? Látványosan védik ezt a jövendőbeli bűnözőt.

2012. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Így van, ez 4in1 bűncselekmény. Feljelentés! Ill. az igazgatót is le kéne fejelni ha nem fejezi be a sumákolást..
2012. dec. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 kovpet ***** válasza:
Most nézem: az az "illet" az "illetve nem te, hanem a szüleid" akart lenni :)
2012. dec. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy beszari az igazgató,félti az állását vagy az életér?!Őt kellene leváltani!
2012. dec. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nos, a lány nem kisebbségi. Legújabb forrásaim szerint, az igazgató nem régiben értesült az esetről, mivel a tanáraink még nem szóltak neki. Az ügy annyiban haladt, hogy anya megteszi a napokban a feljelentést fenyegetésért, a lányt pedig IDEIGLENESEN ÁTHELYEZTÉK EGY HÓNAPRA egy másik kollégiumban ( ami szerintem már röhejes ) . Ha bárki azt gondolná, hogy a kolesz ilyen semmi, akkor mellékesen mondanám, hogy egy fiút azért rúgtak ki, mert ellopott egy kanalat az étkezdéből.. Még a tanárok is félnek a lánytól, aki azóta a kollégiumban egy másik fiút is megvert. Azóta is fenyeget engem, és már több lányt is.. Az osztályfőnöke azt állítja, hogy fegyelmi eljárás indult ellene, de az az érzésem, hogy ezzel semmi nem fog változni az én szemszögemből. Ha megnyerjük a pert, milyen károkat szenvedhet? Kiskorúak börtönébe zárhatják? Esetleg nevelőintézet?
2012. dec. 24. 21:52
 17/20 anonim ***** válasza:
Sajnos az én lányom kolijában is volt ilyen gyermek.Nem tettek semmit.Pláne a kollégiumhoz közel/pár szász méterre/ van egy kocsma és ott kiszolgálják a fiatalkorúakat szeszes itallal és akkor cigivel is.Addig nem csináltak semmit míg a lány nem lett terhes. Én az ilyen nevelőt és az igazgatót azonnal elküldeném de még eltiltanám a pedagógusi pályától is.
2012. dec. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
minden suliba van ien nálunk is volt de minden suliba vannak skinheadek. nalunk csak szóltak nekünk és rendet raktun egy perc alatt.
2013. márc. 28. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
rohadt cigány qrva halna, meg mind az összes aljas szemét nép 120kg gevci 165cm magasan
2015. ápr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én egy munkafelügyelőt is hivnek, mikor a tanár mondja,hogy nem foglalkozik vele..Jön a jó ember :)
2018. okt. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!