Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet valami negatív következm...

Lehet valami negatív következménye, ha feljelentenek és elvesztek egy pert?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy a bírságot ki kell fizetnek. Pl ha munkahelyet keresek, akkor ebből lehet valami hátrány? Erkölcsi bizonyítványba szerepel? Egyébként nem komoly az ügy, de mégis félek egy picit. Az se biztos, hogy feljelentenek, emg az se biztos, hogy hbás vagyok. köszi előre is.

2013. ápr. 19. 23:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Milyen ügyről van szó?

szabálysértés vagy bűncselekmény, amit elkövettél, vagy polgári perről van szó, esetleg csalűdjogi vagy munkaügyi?

2013. ápr. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Valóban, nagyon nem mindegy hogy a szomszéd indított egy polgárjogi pert mert Te hangoskodtál, vagy éppen egy büntetőper zajlik amiben gyilkossággal vádolnak.
2013. ápr. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy írtatok. Arról van szó, hogy albérletbe költöztem, ahol 1 hónapot tartózkodtam. Amit elvártak kifizettem, de megengedték, hogy ne fizessek letétet (kaució). Nekem sajnos egy váratlan esemény miatt távoznom kellett, még egy hónapot se voltam ott, de persze arra a hóra kifizettem. Az albérlés illegális volt, vagyis nem írtam alá semmit. Semmi hivatalos dokumentum, olyan mintha ott se lettem volna. Igazából még a teljes nevemet se tudják az albérlőtársaim. Sajnos most még nincs pénzem kifizetni a kauciót, mert ilyen rosszul állok. Az albérlő hölgy azonban azt mondta, hogy ha nem fizetem ki 5 napon belül, akkor "beregisztrál" a rendőrséghez.
2013. ápr. 20. 19:40
 4/22 anonim ***** válasza:
Légy szíves ne haragudj, de sosem voltam bérlő, mondd el nekem, mi az a kaució!
2013. ápr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
A letét a havi bérlési díj fele, ami egyszer fizetendő. Ha 30 ezer forint a bérlési díj havonta, akkor az elején 15 ezer forintot kell még befizetni kauiciónak. Ez persze nem kötelező, csak a legtöbb helyen így szokás. Ha például valami kárt teszek a bútorokba, akkor ebből fedezik. Ha sértetlenül hagyok mindent, akkor a távozásomkor visszafizetik nekem ezt az összeget.
2013. ápr. 20. 20:00
 6/22 A kérdező kommentje:
Letét/kaució/deposit, ezek ugyanazt jelentik.
2013. ápr. 20. 20:01
 7/22 anonim ***** válasza:

Igen, és mivel Te már nem laksz ott, Neked - ha fizettél volna -, most már vissza is kellett volna kapnod a kauciót (magyarul letét, ugye?), igaz?

Akkor most végülis mit akar a tulaj Tőled?...:-o

2013. ápr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Azért követeli a kauicót, mert hamar távoztam. A hó vége előtt 5 nappal jelentettem be, hogy mennem kell. Összecsomagoltam és kiköltöztem. Neki is fenn kell tartani az albérletet és mivel én már nem voltam ott a következő hónapban ezért a rámeső díjat lehet, hogy nekik kell fizetni helyettem. 5 nap alatt nyilván nehéz találni egy új albérlőtársat.
2013. ápr. 20. 20:07
 9/22 anonim ***** válasza:

Hát evvel a kockázattal jár, ha nem köt szerződést. Ő ezt felvállalta az előnyökért.

Ő is pont annyira sáros, mint Te, nem valószínű, hogy tesz jogi lépéseket.

2013. ápr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Értem. De ha feljelentést tesz, akkor mire számítsak?


Tegyük fel, hogy feljelent, tegyük fel, hogy elvesztem a pert, tegyük fel, hogy később 15.000 forint kifizetésére köteleznek.


Egyéb gondom lehet ezután? Álláskeresésnél a nevem mellett lesz "egy fekete pont"? Remélem nem, mert engem csak ez az egy érdekel. Nagyon komoly szinten tanulok egy egyetemen és nem szeretném, ha egy ilyen hiba miatt csökkenteném a későbbi esélyeimet. Mit gondoltok?

2013. ápr. 20. 21:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!