Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csak szerintem túl sok már...

Csak szerintem túl sok már manapság a nők joga? Pl ha egy nő bántja a férjét azt csak nevetik, de ha forditva van tudjuk mi történik.

Figyelt kérdés

2014. jún. 22. 15:31
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
67%

"Családjogról meg nem is beszélve....aki elolvassa a Ptk idevágó részeit, egy az egybe a nőkre lett szabva, mi az, hogy nőtartást követelhetnek elvált nők a volt férjüktől, mi az, hogy egy volt barátnő (élettársi kapcsolat) is követelhet eltartást a volt barátjától, vagy akkor a gyerektartást az apák nem ellenőrizhetik mire költi az anya, lényegében bármire elszórhatja törvény szerint nem köteles elszámolni vele.


Miért van annyi hajléktalan? Mert a régi családjogi törvény és a mostani Ptk is megengedi, hogy válásnál kirakják a férfit a SAJÁT tulajdonú lakásából, amihez a nőnek semmi köze holmi "gyermekvédelmi" okra hivatkozva az anya élhet apuka lakásában, apuka meg menjen a híd alá. Meg lehet nézni a joggyakorlatot hiába a "jogegyenlőség", ha a családjogi bírák legtöbbje nő, és női szolidaritásból, ahol mérlegelési jogköre van, szinte kivétel nélkül nőknek kedveznek a férfiak kárára. "


Gyökérkém, nem hisztizek, de nincs olyan női bíró, aki ilyeneket megítél gyakoriságban. Játszhatod az eszed, de maximum kézbesítő lehetsz, mert kevered a dolgokat, nem ismered, elferdíted és valótlanságot állítasz, hogy mi van a gyakorlatban, például, hogy ellenőrizetlenül szórhatják a gyerektartást, házasság előtti tulajdon ingatlant a másik félnek ítélnek. Szánalmas vagy.

2014. jún. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:
Elég a veszekedésből, nincs nőtartás Magyarországon.
2014. jún. 22. 19:37
 33/47 anonim ***** válasza:
56%

Te kis butuska, még itt is leragadtál?


"például, hogy ellenőrizetlenül szórhatják a gyerektartást,"


Mivel a gyámhatóság csak akkor intézkedik bármit is, ha a gyermek az ő megítélésük szerint veszélyben van. Addig anyuci bármire elköltheti a pénzt, vagy annak egy részét.


"házasság előtti tulajdon ingatlant a másik félnek ítélnek"


Te nagyon ostoba lehetsz. Nem a tulajdont ítélik oda, hanem a kizárólagos használatát, magyarán a férfit kib.sszák a saját otthonából, mert a bíróság anyucinak ítéli a gyermeket és ítélet szerint ők lakhatnak a férfi lakásán.


Bakker még a helyét is leírtam, ahol megtalálod, de még ahhoz is bonyolult vagy, hogy megkeresd. Ilyen alapvető lakáshasználati rendelkezésről lövésed sincs és még azt hiszed én vagyok a szánalmas. Körberöhögnének téged egy bíróságon, mert szerinted nincs ilyen :D "Bíró úr (hölgy), ilyen nem létezik kérem, hisz én erről nem tudok".


Nem baj, mondogasd csak magadnak minél többet, annál jobban hinni fogsz benne.

2014. jún. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:
egyetértek veled!
2014. jún. 22. 19:45
 35/47 anonim ***** válasza:
Nem ítélnek meg ilyet, a másik fele, hogy apuka kérheti a gyerektartás részletezését, ha szerinte nem a gyerekre van költve. A használatot se ítélik meg, még közös tulajdonnál is a másik félnek használati díjat kell fizetni. Nem tudom, te hol élsz, de valami álomvilágban az biztos. Bocsi kérdező, de ez nagyon ostoba.
2014. jún. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
Ja leírtad a házastársi tartást, amiben az első bekezdésben ott van, hogy nemtől független. Most jöhetsz, hogy 1-2 kirívó esetben mit ítélnek meg, de a jog nem ezt írja, bár te ezt állítottad az első válaszodban. Arról nem beszélve, hogy állítólag az anyáknak nem kell gyerektartást fizetni, ha apa kapja a gyerekfelügyeletet, hát ez is egy blődség. Hagyd abba, mert egyre jobban járatod le magad.
2014. jún. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
40%

"Kivételesen indokolt esetben a bíróság a házastársat a másik házastárs KIZÁRÓLAGOS tulajdonában vagy haszonélvezetében álló lakás KIZÁRÓLAGOS használatára is feljogosíthatja, ha a lakáshasználatra jogosult kiskorú gyermek feletti szülői felügyeleti jog gyakorlása ezt a szülőt illeti meg és a kiskorú gyermek lakhatása másként nem biztosítható."


Ez a rendelkezés az, ami alapján ha megkérdezel egy hajléktalant mikor került utcára, nagy eséllyel a válást fogja mondani. Így lehet ma Magyarországon férfiakat utcára tenni, ja, persze csak kivételesen indokolt esetben. Még jó, hogy csak akkor, már így is elég sok volt és lesz kénytelen elhagyni a saját lakását.


Eddig nem voltál képes eljutni, hogy ezt megkeresd, itt fröcsögsz a nagy semmire.

2014. jún. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
57%

Nem csak én mondom, hogy ez így van, hanem gyakorlott jogászok is:


[link]


Tehát te vagy a szánalmas.

2014. jún. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
46%
Én nem tudok olvasni, a mondat első két szava, kivételesen indokolt. Tudod mit jelent, vagy már felforrt az agyadban lévő lötyi. Manapság, ha az anyának nem megfelelőek a körülményei, az apának ítélik a gyereket. Ne kirívó esetekkel gyere, hanem a bevett gyakorlattal. A barátnőmnek gyerektartást nem ítélt meg egy bírónő, mert, hogy jól él, persze mihez képest. És? Ez nem bevett gyakorlat, hogy ilyen ítélet szülessen. Még mindig nem érted?
2014. jún. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
Ja és ezt a linket te se gondoltad komolyan ugye?
2014. jún. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!