Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nyugdíjkorhatár emelés...

A nyugdíjkorhatár emelés helyett miért nem hozzák vissza a többkulcsos adórendszert? Miért nem adóztatják meg a gazdagokat?

Figyelt kérdés
2014. jún. 24. 22:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, veled amúgy minden rendben?

Vállalkozó vagyok, magas fizetéssel. Valójában annyit keresek, amennyit dolgozok. Ledolgozom a napi 8 órámat, de nagyon sokszor túlórázom, mert előfordul, hogy egyes ügyfélnek mégis előbb kell valami, mint megbeszéltük. Van egy asszisztensem, aki nem minimálbéren van, sőt. De el is várok tőle egyet s mást. A hétvégéim tudod miről szólnak sokszor? Konferenciákról, szemináriumokról. Amíg én évekig tanultam, egyetem mellett dolgoztam, addig te mit csináltál? Ja, hogy buliztál? Azon nem gondolkozol el, hogy mi gazdagok többet is költünk? Nem elégszem meg a 2 milliós autóval, mert havonta 2000 km-t levezetek. Fizetőképes vagyok és igénybe veszek sok szolgáltatást, jóval többet, mint te. Ha szerinted olyan könnyű vezetni egy dohányboltot, akkor te miért nem vezeted?

2014. jún. 25. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/87 anonim ***** válasza:

Mindig lepontoztok, ha szakmai jellegű választ adok, de hátha olvass olyan, aki érti is...


Az SZJA-bevételek a központ költségvetésbe kerülnek, míg az úgynevezett NyugdíjAlapa kerülnek azok a bevételek (szochó, nyugdíjjárulék, EFO közteher... etc.), amiket kifejezetten nyugdíjcélú kiadásokra szánnak.


A kifizetések a NyugdíjAlapból történnek. Ha elfogy belőle a pénz, csak akkor fizeti a központi költségvetés - ez az állami garancia.


Ezért nem megoldás a nyugdíjkérdésre a többkulcsos SZJA.


No, parasztok, mert nem szidtam Orbánt, pontozzatok le!

2014. jún. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/87 anonim ***** válasza:
Jártam mérnöki egyetemre, de a felénél abba kellett hagynom anyagi okok miatt. Azóta egy gyárban robotolok operátorként. Tippelj, melyik helyen bőgtem el magam a stressztől. Ne hidd azt, hogy olyan könnyű elérni azt, hogy sikeres legyen az ember. Meg kell érte dolgozni, és nem, nem ér többet egy gyári munkás, aki 8 órát átlegóz, majd hazamegy önelégülten verve a mellkasát, hogy jajj de kidolgozta a belét is.
2014. jún. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/87 gr. Shadow ***** válasza:

Több oka is van.

1. Az egykulcsos adózással a leggazdagabb 10%-nak több marad a zsebében.

2. Miután az emberek 80%-a nem érti a többsávos adózást, és azt hiszi hogy ez jó.

3. A nyugdíj korhatás emelésével kevesebb lesz a nyugdíjas hiszen többen halnak meg a nyugdíj korhatár elérése előtt.

4. Ha kevesebb nyugdíjat kell kifizetni, később derül ki hogy gyakorlatilag kifosztották a nyugdíjalapot.

2014. jún. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 anonim ***** válasza:

Kérdező, attól, hogy mindkettő pénzügyi kérdés (is), még nem szabad összekeverni, pláne nem egyiket a másik rovására kezelni.

Hogy nálunk miért van úgy, ahogy van, ezerszer leírták itt a fórumon is, sajtóban és sok más helyen. Vagy nem is értik, vagy nem törődnek vele.

A nyugdíj pénzügyi része jelenleg még nálunk se folyik össze az adóval. Mindkettőre külön szedik a pénzt, az egyik járulék, a másik adó. A nyugdíjproblémát demográfiai, egészségügyi, de főleg gazdasági módszerekkel kell kezelni. A költségvetést jó tervezéssel. A többkulcsos adó nem a nyugdíjhiányosságok miatt szükséges, hanem a méltányos közteherviselés miatt. Ma a bérezésnek nem sok köze van az értékteremtéshez és a minőséghez. Először tehát itt kellene kezdeni. Az a jó adórendszer, ahol a befizetendő adót nem a megélhetési szükségletekből, hanem a képezendő tartalékból fizetik. Emiatt szokás a kisebb jövedelmeknél kisebb kulcsot alkalmazni. És a nagyobb jövedelmű ezáltal nem "többet fizet", hanem kevesebbet takarít meg. A jó arány megtalálásához gondos tervezés szükséges, és jó elvek felállítása. Nálunk tervezés nincs, és rossz elvek vannak. Miért várjuk, hogy kis belepiszkálással bármi is javulna? Olyan ez, mintha valaki a háborgó tengert látva, rászólna a gyerekekre, ne dobáljanak kavicsokat a tengerbe, mert a kavics hullámot vet.

2014. jún. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/87 anonim ***** válasza:
100%

"Én úgy megadóztatnám őket hogy beledöglenének hetedíziglen,"


Oké, megadóztatod a gazdagokat, de ezek után ha a gazdagnak nem lesz pénze, akkor te, mint "jó munkásember" hol fogsz dolgozni? A gazdagabbak teremtik meg a munkahelyeket, vállalkozások, cégek formájában. Ha elveszel minden pénzt tőlük, ezáltal lesüllyednek ők is a proli szintjére, tehát nem tudnak foglalkoztatni embereket, azaz ezzel csak azt éred el, hogy mindenki nyomorultan kell hogy éljen. A szocializmus megtette a hatását! A magyarok és egyéb keleti népek szerint a pénzt oda kell adni a szegénynek, senkinek nincs joga gazdagnak lenni. Szép gondolat, nem mondom.


A sok hőbörgő proli előtt ott a lehetőség, lehet vállalkozni, majd meglátja, mennyire könnyű is így az élet. Mert a vállalkozás nem megy magától, irányítani kell azt, rengeteg munka van benne, csak a "szegény dolgozó" ezt nem látja. De azt rögtön meglátja, ha a vállalkozó nyaralni mer menni. 2 évet dolgoztam 6(!) szabadnappal azért, hogy most a cégem úgy menjen, ahogy. Nekem egy proli se akarja megmondani, hogy ő ennél többet dolgozik. Egy munkavállaló a 8 órából jó ha 4-5 órát effektív, értékelhető munkával tölt.

2014. jún. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/87 A kérdező kommentje:

Nem tudom miből veszed,hogy én vmi gyári munkás vagyok???

Nekem is van diplomám,képzeld el!

Szerinted mennyit keresnek diplomával az emberek?

Szerinted azért nem tanultam,vagy mit gondolsz?

Nem 8 általánossal rendelkezem.

De gyakorlatilag hiába van diplomám nem keresek sokkal többet annál,akinek egy szakmunkás végzettsége van.

De nem is tőlük akarok többet keresni,nem ez a lényeg.

Hanem az,hogy mások havi 10 millát halmoznak fel.Mikor havi 1 millióból is simán megélnének.

Inkább elveszik a rokkantaktól,betegektől,munkaképtelen emberektől.Illetve elküldik őket felülvizsgálatra.

És ezeknek az embereknek van pofájuk a havi több millás fizetésük mellé családi adókedvezményt is igénybe venni!

Látom nem érted a lényeget.

Én nem vagyok kommunista.

Legyen vmi külünbség az emberek között,de ne ekkora!!!!

nyilván a megadóztatást nem úgy gondolom,hogy annyit adózzon,egy orvos,hogy annyit keressen,mint egy segédmunkás.

De aki jobban keres,az vmivel többet kellene adózzon,2-3szor annyit.Ezért nem 2-3 kulcsos adónak kellene lennie.Hanem vagy 10 adósávnak a jelenlegi helyzetben.

És aki nincs rászorulva ne vegyen igénybe semmiféle kedvezményt(családi adókedvezmény),ne mások pénzén vegyen iphone-t,meg autót,házat a saját kölykének.Érted?

Más gyereke meg egészséges élelmiszereket nem tud enni,hiába dolgoznak a szülei napi 10-12 órában.

Úgy isteníted a vállakozókat,politikusokat,mintha egy orvos,tanár,stb egyéb értelmiségi nem dolgozna annyit,mint ők.

Inkább elveszik a betegektől,ez undorító.És ezért cserében a milliomos kölyke meg szétprtyzhatja az agyát.

Ezt azért mondom,mert szerinted én buliztam.

Képzeld nem kedvelem a szórakozóhelyeket,nem dohányzom nem is iszok alkoholt.

2014. jún. 25. 13:06
 28/87 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy az ilyen emberekben semmi emberség nincs mások iránt.

Amíg nem melletted döglik meg az a 10 ember,aki miattad hal éhen vagy lesz öngyilkos,addig nem érdekel téged,hogy neked 10szer nagyobb az ökológiai lábnyomod,mint másé.

És még van olyan hülye gazdag,aki 5 élősködőt gyereket gyárt a társadalomra.Nem elég neki 1.

Szerinted ez meddig vihető?

2014. jún. 25. 13:11
 29/87 A kérdező kommentje:

A vállalkozó többet dolgozik?


Akkor csak egy példa.

Adott egy vállakozás.

Mondjuk egy kisbolt.

A tulaj tart vagy 3-4 alkalmazottat.Akik napi 8-10-12 órában melóznak neki 80ezer Ft-ért.

A tulaj nem dolgozik egy percet sem,bejelenti magát,mint alkalmazott,az alkamazottakat pedig 4 órába.

A napi munkája kb kimerül 2-3 órában.

Több 100 ezer a bevétele,és még a dolgozók a nyugdíjat is megkeresik neki,mivel ők nincsenek csak 4 órára belejentve.

És ilyenből rengeteg van az országban.

Szerinted?Ki dolgozik többet?

2014. jún. 25. 13:15
 30/87 anonim ***** válasza:
Nem istenítem a vállalkozókat, csak leírom azt, amit más nem lát meg! A vállalkozó is dolgozik, a híresztelésekkel ellentétben! Ha nem hiszed, vagy neked annyira rossz alkalmazottként, akkor rajta, lehet vállalkozni, senki nem tart vissza. A különböző rászorulókat meg had ne az én adómból lássák el! Hozzanak létre nekik szervezeteket, és aki akar, adjon nekik a megélhetésükre, de engem ne kényszerítsenek arra, hogy a sok leszázalékoltat, meg segélyest eltartsam. Mind a vállalkozó, mind az alkalmazott halálra van adóztatva, azért mert ilyenekre megy el a pénz. Éltem Németországban egy darabig, hát, ami ott folyik a szociális ellátás terén, az számomra valami borzalom. Annak idején, de még ma is, a fizetésemből mindenféle szolidartiási adót, meg tököm tudja mit vontak, és ez mind ment a családosoknak meg a rászorulóknak. Nonszensz, hogy a relatív magas bruttómból így alig maradt valami, az ilyenek meg 4-5 szobás lakásban laktak, segélyen éltek, én meg egy 2 szobás, kis lepukkant valamit tudtam kivenni. Ezen élményeim, tapasztalataim után semmilyen együttérzés nincs az "ún." rászorultakkal szemben. Mindent nekik akartok adni? Mit tesznek ők a közösbe? Milyen értéket teremt egy ilyen? Egy nagy semmit! Bezzeg aki elér valamit, az halálra adóztatnád, csakhogy odaadd olyannak, mint az előbb felsoroltak.
2014. jún. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!