Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nyugdíjkorhatár emelés...

A nyugdíjkorhatár emelés helyett miért nem hozzák vissza a többkulcsos adórendszert? Miért nem adóztatják meg a gazdagokat?

Figyelt kérdés
2014. jún. 24. 22:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:

"Akkor csak egy példa.

Adott egy vállakozás.

Mondjuk egy kisbolt.

A tulaj tart vagy 3-4 alkalmazottat.Akik napi 8-10-12 órában melóznak neki 80ezer Ft-ért.

A tulaj nem dolgozik egy percet sem,bejelenti magát,mint alkalmazott,az alkamazottakat pedig 4 órába.

A napi munkája kb kimerül 2-3 órában.

Több 100 ezer a bevétele,és még a dolgozók a nyugdíjat is megkeresik neki,mivel ők nincsenek csak 4 órára belejentve.

És ilyenből rengeteg van az országban.

Szerinted?Ki dolgozik többet?"


Egy kisboltba nem kell 3-4 alkalmazott, ez hülyeség. Max 2 ember elég a működéshez. Mi az hogy a tulaj nem dolgozik? Ki szerzi be az árut? Ki intézkedik ha kell? Ki felel mindezzel a saját vagyonával? Kié a nagyobb felelősség?


Látom ez nagyon nem megy neked! A vállalkozóé a felelősség, ő felel mindenért, ha gebasz van, őt veszik elő! Az a minimum hogy nem annyit kap, mint egy alkalmazott! Nem mellesleg, a minimálbér teljes bérköltsége cca. 130.000 Ft. Ennyit sok alkalmazott ki sem termel, sajnos.

2014. jún. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 A kérdező kommentje:

A 21.században már minden embernek lehetne biztosítani egy normális életet.

De a magadfajta gondolkodás szerint,aki gyengébb,esetlen az dögöljön meg,vagy rúgjunk még egyet belé.

Az egészséges ember minimum annyival tartozik,hogy segíti a beteget,mert akár ő is születhetett volna betegnek,csak a szerencsén múlt.

Inkább szeretnél luxusban élni,nembaj hány áldozat árán,ez a lényeg.Mert hidd el,vkitől elveszed az életet,és nem csak te hanem a magadhoz hasonlók,mert az hiszed neked ez jár.Pedig nem.

2014. jún. 25. 13:25
 33/87 A kérdező kommentje:

Ez,amiről te beszélsz,ez napi 1-2 óra.

Hidd el,tudom miről beszélek.

Ha a tulajnak kellene dolgoznia egy percig nem vinné a vállalkozását.Az tuti.


De ez csak egy példa volt arra,hogy mennyit dolgozik egy gazdagabb ember.

2014. jún. 25. 13:27
 34/87 A kérdező kommentje:

És,ami még gusztustalan,ezek kereszténynek,meg "megtestesült jóságnak" nevezik magukat.Egy vallás nevében nyomorítanak meg rengeteg embert.


Minden politikus ember,ez tény.

De a baloldal legalább egyenlőséget szeretne,vagy egy ahhoz közeli állapotot.Mert beléjük szorult empátia.


Amit a mostani vezetőség csinál,olyan,mint amit a középkorban csináltak,vallási demagógiával.

2014. jún. 25. 13:29
 35/87 anonim ***** válasza:
62%

"Ha a tulajnak kellene dolgoznia egy percig nem vinné a vállalkozását.Az tuti. "


Ez egyszerűen hazugság! Közel 5 éve van vállalkozásom, az első két évben, mint már írtam 6, azaz hat szabadnapom volt. Teljesen egyedül vittem a vállalkozást, alkalmazottak nélkül. Számítástechnikai vállalkozásom van, 2,5 év után lett alkalmazottam, irodám, addig mindent magamnak csináltam, magam teremtettem elő mindent. Ezért nem bírom a hozzád hasonló pampogó prolikat, a hozzád hasonlók képtelenek lennének egy vállalkozást vezetni, ugyanis a sikeres ember előre tekint, nem másokat hibáztat ha valami nem úgy sül el, ellentétben veletek, akik a másikra mutogatnak, miközben semmit, de az égvilágon semmit nem tettek le az asztalra!

2014. jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 A kérdező kommentje:

Nem megnyomorítani akarom a tehetősebb embereket,de többet kellene adózniuk.

Mondjuk egy ilyet tudnék elképzelni.


100 alatt 10%

100-150 12%

150-200 15%

200-250 18%

250-300 20%

300-500 25%

500-800 28%

800 felett 30%

2014. jún. 25. 13:36
 37/87 A kérdező kommentje:

De ez csak egy példa.


Lehet kevesebb is,csak a lényeg,hogy több sávnak kell lennie.

2014. jún. 25. 13:37
 38/87 A kérdező kommentje:

Mármint az arányok,most nem számoltam ki.Hogy mennyire igazságos,csak hasra ütöttem is írtam %-okat.


Ha 1-2% lenne a különbség már az is jó lenne.

A lényeg,hogy emberségesebb legyen.

2014. jún. 25. 13:42
 39/87 A kérdező kommentje:

Azt viszont nevetségesnek tartom,hogy

aki havi 150 000 et keres és havi 1,500 000-et,az ugyanúgy 16%-ot adózzon,mert ő megdolgozik érte.Vicc az egész.

2014. jún. 25. 13:44
 40/87 anonim ***** válasza:

Na, így már egészen más, de ezelőtt még vagy te vagy valamelyik másik kommentelő teljes ellehetetlenítésről írt. Viszont ilyen adórendszer óriási adminisztratív költsége lenne, főleg a nagy cégeknél, ahol többféle fizetésű emberek dolgoznak. Nekem legjobban a brit adórendszer tetszik, átlátható és egyértelmű, nincs ezernyi adó meg járulék vagy hozzájárulás.


Jelenleg ott így néznek ki a sávok:


részmunkaidősök, minimálbér alatt keresők, illetve alacsony bevétellel rendelkezők: 0% adó, járulékként pedig csak a társadalombiztosítást fizetik.


teljes munkaidősök, gyakorlatilag az ország 3/4-e ide tartozik: 20% adó és társadalombiztosítási járulék


jól keresők, diplomások, értelmiségiek: 40% adó+ társadalombiztosítási járulék.


Extra magas jövedelműek: 45% + társadalombiztosítási járulék


Az adórendszer sávos, tehát nem bünteti a plusz munkát, ha valaki csak kicsit lépi át a határt, akkor a kicsi után fizet több adót, a nagyobb részből pedig kisebbet.

2014. jún. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!