Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nyugdíjkorhatár emelés...

A nyugdíjkorhatár emelés helyett miért nem hozzák vissza a többkulcsos adórendszert? Miért nem adóztatják meg a gazdagokat?

Figyelt kérdés
2014. jún. 24. 22:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/87 A kérdező kommentje:

Mindegy,idővel úgy is visszaállítják majd a többkulcsost,mert ez fenntarthatatlan.

Élvezzétek,amíg lehet.

2014. jún. 26. 17:29
 72/87 anonim ***** válasza:

Az a mi nagy szerencsénk, hogy vannak gyönyörű országunkban ilyen kiváló gazdasági szakemberek, mint te kedves kérdező. Hova is jutnánk nélküled!

Ha le tudsz mondani arról a havi 5000Ft-ról akkor add az árváknak vagy a sarki csöves bácsinak vagy akinek jónak látod. De hogy jössz te ahhoz, hogy meg akarod szabni másoknak, hogy mire költsék a pénzüket. 61.es leírta a lényeget, de úgy látom nem sikerült feldolgozni. Vegyük 61es példáját, a 2.eset jóval nagyobb rész rak a "közösbe" mint az 1.eset Miért kéne még többet raknia? Csak mert megteheti? Nevetséges...

Még reagálnék egy korábbi válaszodra:

"Ja,hogy te abban a korszakban nőttél fel,amikor még ingyen volt a felsőoktatás?" Az ilyeneken mindig fölhúzom magam... Van két lányom, mindketten egyetemen tanulnak, de fura módon egyiküknek sem kell tandíjat fizetni. (egy orvosi egy gyógyszerészkar az kb(2x1000000)+(2x800000)Ft évente) Tudod mit csináltak azért, hogy ne nekünk kelljen kifizetni? TANULTAK! Ahol kevés az állami hely, nyilván ott megy jobban a rinyálás, de gondolj bele kicsit... A felsőoktatás nem egy jótékonysági szervezet, hanem egy állami befektetés. Pénzt fektet az állam a fiatalokba, hogy jól képzett szakemberek legyenek, versenyképes szakmával és ennek megfelelő fizetéssel. Ugye mint 61es levezette minél többet keres valaki annál többet adózik. Na de ha valaki ellébecolgat valami büfé szakon éveken át, amivel aztán nem tud elhelyezkedni akkor minden ráköltött forint kidobott pénz volt. A te kidobott adód, az én kidobott adóm. Akinek van egy kis esze az olyanba fekteti a pénzét amitől hasznot remél, ez alól az állam sem kivétel.

2014. jún. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/87 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Nem büfészakon végeztem,elhiheted.

És 10-20 évre nem lehet előre látni,hogy mi lesz majd a kedvező.19 évesen mikor az ember tovább tanul,nem tudhatja h mi lesz 10 év múlva.

De nem is ez a lényeg.Hanem,hogy akinek jobban bejött az élet,az vállalja azt is h többet adózik arányosan.Mert ez csak a szerencsén múlott,előre senki nem látja a jövőt.És ne verje a mellét,hogy ő mennyit tanult,dolgozott érte.

Nehogymár azt kelljen sajnálni,aki havi 1 millát keres és 840 helyett "csak" 800at kap kézhez,

Szegény biztos éhen fog halni.

Miért sajnálja attól azt a picivel többet a kisebb keresetűtől,mikor még így is 4-5-6szor annyit kap kézhez,mint más.

Megmondom miért,mert luxusban akar élni.Mások bőrén.

A pénz egy körforgás.Az,hogy ő ennyit kap kézhez,mástól elveszik,ennyi a lényege.

Nehogy már havi 800 felett keresőt kelljen sajnálni,mert ő mennyit dolgozik.Más is dolgozik.

Az a baj veletek,hogy rohadt törtetők vagytok,semmi empátiával.Majd ha gyógyíthatatlan beteg leszel vagy vmi rokonod,akkor átérzed miről beszéltem.Akkor majd villoghatsz te az 50 millás házaddal,a 20 millás autóddal.

De addig is taposs el mindenkit,mert ez neked jár.

2014. jún. 26. 20:51
 74/87 anonim ***** válasza:

Az előbb írtam egy hosszú választ, de megfájdult közben a fejem. Eddig nagyon szórakoztatónak találtam ezt a kérdést, de már képtelen vagyok lesüllyedni a szellemi mélységed szintjére.

Utálod azokat akik sikeresek az életben, lelked rajta. Szíves figyelmedbe ajánlom Észak-Koreát. Ott aztán egyenlőség van. Nyugodtan ki lehet kötözni, ég veled!

2014. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/87 A kérdező kommentje:

"Sikeres"


Ja,hogy te így hívod magad az a te dolgod.

2014. jún. 26. 23:28
 76/87 anonim ***** válasza:
Miért? Hogy hívja magát? Élősködő? A sikeres embereket kell támogatni, ők viszik előre az országot, nem a rászorultak. Ezt fogjad már fel! Ha valakinek csak adsz, az megszokja és meg sem próbál javítani a saját helyzetén! A sikeres ember pedig tett azért hogy az legyen! Aki nem elégedett az életével, az ne akarja elvenni a sikerestől a pénzt, hanem ő maga tegyen érte hogy az legyen! Ne irigykedjünk egymásra!
2014. jún. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/87 A kérdező kommentje:

Teljesen eltorzítod a kérdést:d

Látom nem érted:D

Másoknak azért kevesebb a fizetése,mert a tiéd több.

Na már,ugye azt belátod,hogy mindenki nem lehet tehetős,milliomos,mert összeomlana a rendszer.

Úgy beszélsz a dolgozó emberekről,mint vmi könyöradományért kuncsorgókról.

De tényleg igaz,a leggazdagabbak a legsmucikabbak.

Minden egyes fillérét eladnák az anyjukat.


Ennek ami most megy társadalmi katasztrófa lesz a vége.

Vagy polgárháború vagy valami hasonló.


Áruld már el,hogy ha már gazdag vagy,miért fontos neked,hogy lenéznek téged,mert gazdag vagy?

Miért nem elég neked,hogy luxusban élsz?

Miért várod el,hogy még meg is tapsoljanak olyan emberek,akik sokkal rosszabbul,többet dolgozva élnek,mint te?

Ha én gazdag lennék,letojnám mit gondolnak rólam,élvezném az életet.De nektek kell az elismerés,hogy ti vagytok a valakik,mert ahogy itt nevezte vki "sikeresek" vagytok.


Köztudott,hogy rengetegen csalnak,ez a nagy siker titka.

Van egy ilyen mondás "A 2.milliárdot már meg lehet becsületesen keresni":)

2014. jún. 27. 00:32
 78/87 A kérdező kommentje:

Ha már gátat nem szabnak ebben a vadkapitalizmusban annak,hogy ki mennyit szedhet össze,legalább vmivel adózzanak többet.

Amúgy fejlett országokban teljesen elfogadott a progresszív adózás.

De a magyar ember sosem fog eljutni arra a szintre,hogy ezt felfogja.Azért nem fogunk sose a nyugat szintjére jutni,mert ilyen önző emberekkel van tele az ország.

A fejekben van a gond.És azzal,hogy a befolyásos emberek mire használják fel a hatalmukat.

2014. jún. 27. 00:37
 79/87 A kérdező kommentje:

Nem tudom vmelyik okos felhozta itt Észak-Koreát.

Pont a mostani kormány hajt erre a szerepre.

2014. jún. 27. 00:40
 80/87 anonim ***** válasza:
Mondjuk engem pont nem érdekel, hogy ki és mit gondol rólam. Az elismerést megkapom azzal, hogy megfizetik az ügyfeleim a munkám, illetve dicsérik is. Mástól nem kell nekem elismerés. Tudod kérdező, van a Bibliában egy mondás: "Hálót adj az éhezőnek és tanítsd meg halászni, ne halat, mert sosem fogja megtanulni, hogy hogyan kell halászni." Ezen nem ártana gondolkodnod. Nem szoktam alapítványoknak pénzt adni, mert elherdálják, vagy zsebre vágják. Utoljára a volt általános iskolámnak ajándékoztam 10 mikroszkópot, mert ennek volt értelme, fejleszti a gyerekek tudását. Ezen kívül rászoruló gyerekeknek évente megveszem a tanfelszerelést és a tankönyveket, volt, akinek vettem számítógépet is. Ilyenekre nem sajnálom a pénzt, de arra igen, hogy lusta, semmirekellő embereknek legyen belőle italra, vagy cigire. Pont az ő gyermekeiket kell felkarolni, mert ők nem képesek még maguktól lábra állni, mert gyerekek, de egy munkaképes felnőtt képes erre, hát tegyen is érte, ennyi. Ne az én pénzemet akarja költeni.
2014. jún. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!