Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nyugdíjkorhatár emelés...

A nyugdíjkorhatár emelés helyett miért nem hozzák vissza a többkulcsos adórendszert? Miért nem adóztatják meg a gazdagokat?

Figyelt kérdés
2014. jún. 24. 22:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 A kérdező kommentje:

Az előbb említett pl 10szer annyit keres.

De nem azt mondom,hogy 10szer annyit adózzon,hanem mondjuk az egyik 12%-ot a másik mondjuk 18%-ot.

Így igazságosabb lenne.

2014. jún. 25. 13:45
 42/87 A kérdező kommentje:

Én nem írtam ilyet soha.


Ezért is tartom nevetségesnek mikor vki kommunistázik.

Nem tartom magam annak.

Az emberek nem egyformák,de egyenlőek.Én ez vallom.


Lenni kell különbségeknek,mint mondtam,de nem ekkorának.

Sok egyszerű,buta ember van,de az ő munkájuk is értékes,mert vkinek azt is el kell végeznie.Ezért nem szabadna őket büntetni.

2014. jún. 25. 13:49
 43/87 anonim ***** válasza:

Ugye azt tudod, hogy aki többet keres az többet is adózik? Nagyjából a fizetésed 1/3 részét eladózod, így egy 500 ezer forintos keresettel sokkal többet fizetsz, mint egy 200-assal. Ahogy leírtad, aki többet keres, az többet is fizet, de minek kéne még többet fizetnie? Azért, mert sikeres pályát futott be?


Arról meg senki se tehet, hogy a te diplomád értéktelen, csak te, hogy azt választottad. Ezen felül az emberek soha nem lesznek egyenlőek, és ez így is jó. A versenyt kell támogatni, és ösztönözni a népet, hogy vállalkozzanak, továbbtanuljanak, mert így fejlődik a világ.


De ha szerinted a vállalkozók semmit se csinálnak (ezt amúgy megmondhatod a hozzám közeli bezárt bolt tulajdonosának, hogy 10 év boltvezetés, és napi 12 óra munka után miért ment inkább el egy másik boltba közalkalmazottnak), akkor kerülj be a politikába, építsd le őket, tedd utcára azokat, akik náluk dolgoznak, és mindenki "boldog" lesz.

2014. jún. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/87 A kérdező kommentje:

Ez egy nagy hazugság,amit írtál.

Értéktelen?

Ja,persze.Mert én biológus vagyok,az értéktelen.

A természettudományok értéktelenek.

De hát mit várjak azoktól,akiknek a pénz a minden.Letojják az ilyenek a természetet és a Földet,csak a kapzsiság ural titeket.


Akkor ennyi erővel szerinted az orvosok is értéktelenek?

Akik 200 ezret keresnek és annyit adóznak belőle,mint egy kapzsi bizniszmen.

Csak az a baj,hogy ha életveszélybe kerülsz,akkor feldughatod magadnak a pénzedet,nem fog segíteni rajtad.


Én teljesen méltányos megoldásra gondoltam.

Nem azt mondtam,hogy aki 3szor többet keres 3szor többet adózzon,de vmivel többet.


A világ nem ettől fejlődik,ettől csak elpusztulni fog,amit te mondtál.

A világon pont azokat nem fizetik meg,akik a fejlődésért tesznek.

De mit várjak tőled,te abban a cirka 50-60 évben gondolkozol,amíg a felnőttkorodat éled,és amíg lehet áttaposol mindenkin,a lényeg,hogy neked jó legyen.

Ez nem fejlődés,ez embertelenség,és nagy csalódás nekem,hogy az emberek többsége ilyen,mint te.

2014. jún. 25. 16:27
 45/87 anonim ***** válasza:
Az orvosokat ne keverd ide! Szépen élnek azok, ne aggódj! Az orvosok csak hivatalosan vannak alulfizetve, bőven megkeresik maguknak a bérük 3-4-szeresét is magánrendelésen, vagy ha nem ott, akkor hálapénzből is bőven jut nekik. Nem fogom itt nekiállni sajnálni őket. Minden korban vannak olyan szakmák, melyeket jobban megfizetnek. A biológus nem tartozik közéjük. Vagy elfogadod, vagy továbbképzed magad és tanulsz azt, amire igény is van.
2014. jún. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/87 A kérdező kommentje:
Itt az elveken van a lényeg.
2014. jún. 25. 16:59
 47/87 anonim ***** válasza:

"Itt az elveken van a lényeg."


Elvek vagy nem, de elvekből nem tudod eltartani magad, családodat.

2014. jún. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 A kérdező kommentje:
Nem kell sok gyereket csinálni.
2014. jún. 25. 18:07
 49/87 anonim ***** válasza:
0%

"Ez egyszerűen hazugság! Közel 5 éve van vállalkozásom, az első két évben, mint már írtam 6, azaz hat szabadnapom volt. Teljesen egyedül vittem a vállalkozást, alkalmazottak nélkül. Számítástechnikai vállalkozásom van, 2,5 év után lett alkalmazottam, irodám, addig mindent magamnak csináltam, magam teremtettem elő mindent."


Aztán áruld el szépen, miből tellett irodára meg alkalmazottra kettő év után, ilyen jól keresel a gomb nyomogatással, egész nap a seggedet meresztve?


Akik termelő munkát végeznek azok meg nyomorban tengődnek, mert minimálbért kapnak, úgyhogy szégyeld magad, a hozzád hasonlók miatt tart itt az ország ahol.

2014. jún. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/87 anonim ***** válasza:
62%

"Aztán áruld el szépen, miből tellett irodára meg alkalmazottra kettő év után, ilyen jól keresel a gomb nyomogatással, egész nap a seggedet meresztve?"


Hogy miből? Kemény munkával értem el mindent, és látszik hogy fogalmad nincs semmiről, közel sem csak a billentyűket nyomogatom, de a te fajtádnak ezt felesleges magyarázni, csak a saját hülyeségedet szajkózod.


"Akik termelő munkát végeznek azok meg nyomorban tengődnek, mert minimálbért kapnak, úgyhogy szégyeld magad, a hozzád hasonlók miatt tart itt az ország ahol."


Nem miattam tart itt az ország, közel sem. Adózok, jóval többet fizetek be a közösbe, mint egy nyavalygó minimálbéres. A másik pedig az, hogy te csak a minimálbéres állásra vagy képes, az a TE hibád, nem másé! Milyen értéket állítasz te elő? Dobozolod a 20 filléres villanykörtéket? "Az aztán a nagy dolog!"

2014. jún. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!