Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nyugdíjkorhatár emelés...

A nyugdíjkorhatár emelés helyett miért nem hozzák vissza a többkulcsos adórendszert? Miért nem adóztatják meg a gazdagokat?

Figyelt kérdés
2014. jún. 24. 22:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
65%

A biológia szak is értéktelen, és ezzel bizonyítottad, hogy még nincs diplomád, mert ha lenne, nem gondolnád értékesnek.

De ha tudni akarod, a gépiparon, informatikán gazdaságtanon, ezen felül orvosi és jogi szakokon kívül mindegyik diploma annyit ér, amennyibe a papír és a nyomtatás került.


"Nem azt mondtam,hogy aki 3szor többet keres 3szor többet adózzon,de vmivel többet."


Ezek alapján meg a matematika nem az erősséged, lássunk egy egyszerű példát:

1. eset:

Bruttó fizetés: 100.000

Adó: ~33%

Nettó fizetés: 67.000 (vagyis 33.000 forintot eladóztál)

2. eset:

Bruttó fizetés: 300.000

Adó: ~33%

Nettó fizetés: 201.000 (vagyis 3*33.000=99 ezer forintot eladóztál)


Röviden, ha 3-szor annyit keresel, 3-szor annyit adózol. Megnyugodott a pici szíved?

2014. jún. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
bizonyos infos papirok is csak porfogok 5 eve.... :/
2014. jún. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el, hogy mennyire sötétek vagytok kérdező és a 40 valamennyi % hozzászóló.
2014. jún. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 A kérdező kommentje:

Látom nem érted,amit mondtam.

Buta vagy,mint a föld.


Nem érdekel senkit,hogy te mennyit adózol a lényeg,hogy arányában adózz többet!

A 3szor annyit arra értettem,hogy ha vkinek 10%-ot kell adózni,aki 3szor kevesebbet keres,mint te,akkot nem azt mondom,hogy 30%-ot adózz(ami ugye a 3szorosa),hanem vmivel többer,tehát 15-20%-ot.

Felbírod fogni?


De hiába magyarázom,te csak viszed a magadét.Havi 1 millából igenis adózhatsz %-ban többet,mint aki 100at keres.

Nem 50%-ra gondoltam.Vagy hogy vegyük el az összes pénzedet,de még 50% esetén is fél milla a zsebedben maradnak.De nem ez a lényeg.

Hanem ha 1 milliát keresel és 16% helyett(ami 160 ezer lenne),mondjuk 20%-ot adóznál,az 200 ezer,(40 Ft különbség),na ugyebár 1 milliós összegnél a 40 ezer Ft aprópénz.

Van aki pedig ennyiből él!!!!Feltudod ezt fogni?????

Szerinted ez igazságos,csak azért,mert te szerencsés vagy,vagy akármivel indokolod?Szerintem nem.Ezt önzőségnek hívják(erre szokták mondani,hogy még az anyját is eladná 10 fillérért).

Nem kiforgatni akarnak a vagyonodból abból nem is tudnának.

A egykulcsos adó miatt rengeteg hiány keletkezett,amit pótolni kell.

Szerinted hogyan fogják?Bevezetnek 20 fajta másik adónemet.A kis keresetűeket teljesen ellehetetlenítik,költeni nem tudnak semmire.Összeomlik a gazdaság.Hiába fogsz te 10 vállalkozást elindítani,ha nem lesz aki fogyasszon.Ennyi a lényeg.

2014. jún. 26. 13:28
 65/87 A kérdező kommentje:

Ezt a példát magamra is értem.

Ha én keresek 150-et akkor természetesnek veszem,hogy tőlem vmivel több adót vonjanak,mint aki fele ennyiből él.

De nem olyan mértékben,hogy a végén ott legyek,hogy semmi értelme nem volt tanulni.Csak Tőle mondjuk 10%-ot vonjanak,tőlem meg 12%-ot.

Érted,itt az arányokon van a hangsúly......???

2014. jún. 26. 13:33
 66/87 A kérdező kommentje:

Én letudnék mondani arról a havi -5000 ezer Ft-ról,amivel ezért nem járnék jól,de te a havi 1 millás fizetésed mellett nem vagy képes lemondani 40 ezerről.

Ennyi a különbség köztünk.Te önző vagy,én pedig nem.

2014. jún. 26. 13:35
 67/87 A kérdező kommentje:
-ezer
2014. jún. 26. 13:35
 68/87 A kérdező kommentje:

A lényeg,hogy azért vezették be,hogy a nagykerestűek jól járjanak vele.Semmiféle gazdasági előnyökhöz nem vezetett.

A különbözetet,amivel többet kapnak meg elnyaralják külföldön.Tehát még azt sem mondhatod,hogy visszaforgatják.

2014. jún. 26. 13:40
 69/87 anonim ***** válasza:

"Én letudnék mondani arról a havi -5000 ezer Ft-ról,amivel ezért nem járnék jól,de te a havi 1 millás fizetésed mellett nem vagy képes lemondani 40 ezerről.

Ennyi a különbség köztünk.Te önző vagy,én pedig nem."


Miért kellene bármiről lemondanod neked, vagy neki? Ha annyira szíveden viseled a náladnál szegényebbek sorsát, akkor adakozz megfelelő alapítványoknak, vagy te magad segíts a rászorulókon. Ugyanis ha tőled, tőlem többet vonnak, azzal az én akaratomon kívül olyannak osztogatnak, akinek nem kellene. (minimálbéresek, segélyesek nagy többsége dohányos, iszákos. erre adjak még nekik, hogy napi 2 helyett 4 arany ászokot tudjanak venni?) hát nem. egy valóban rászoruló családnak szívesen juttatok pénzt, háztartási eszközöket, stb, de hogy engem az állam meglop, majd odaadja olyanoknak, akiknek nem kellene, az nem fair dolog.

2014. jún. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 A kérdező kommentje:

Ezeket,amiket leírtál nem lehet kiszűrni.

És a gazdagok között is rengeteg ilyen van.

Sőt akiknek a gyerekei is elvernek rengeteg pénzt piára,cigire.


Én nem tudok adakozni mivel nem vagyok olyan helyzetben.

A gazdagok azzal tudnak "adakozni",hogy tőlük vmivel többet vonnak.

Az,hogy sokan szenvedélybetegek az nem indok erre.

És nem kell általánosítani.

De sokaknál a szegénység vezet oda.

Csak ez nem csak a felnőttekre terjed,hanem a gyerekeik isszák meg a levét,akik nem tehetnek róla.

2014. jún. 26. 17:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!