Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Társasházban megtiltható-e a...

Társasházban megtiltható-e a saját erkényen való dohányzás? A lakóközösség megszavazhatja-e hogy magántulajdonban lévő lakáshoz tartozó erkélyen tilos legyen rágyújtani?

Figyelt kérdés

A felettünk lakó öregember alpári stílusban az erkélyéről ordibálta, hogy láncdohányos vagyok és hogy nem lehet dohányozni és elő ne forduljon még egyszer. Egy héttel később becsengetett feltehetően a felesége, hogy ő asztmás és allergiás és nem tud teregeni satöbbi és bemegy a füst és többet rá ne merjek gyújtani az erkélyen, és mondta, hogy a rokonai is a háztól 15 méterre lévő részen dohányoznak, ha látogatóba jönnek. Ezen a napon 2 szer gyújtottam rá az erkélyen, egyszer délután háromkor, majd este 7 órakor.

Megértem, hogy idősek, meg betegek, de HA otthon vagyunk max napi 3-5 szál cigarettát szívunk el, a szálak között minimum 2-3 óra biztosan eltelik, ez nem hiszem, hogy láncdohányzás. Az elmúlt két hétben pedig max 10 szálat szívtunk el az erkélyen, amúgy is alig vagyunk a lakásban.


Az már kiderült, hogy normális kommunikációra vagy esetleg kompromisszum megbeszélésére nincs sok esély. Kérdés, hogy megtiltható-e, hogy saját erkélyen dohányozzon valaki és mit tanácsolnátok, hogy lehet az ilyen helyzetet kezelni?



2014. szept. 25. 20:24
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
86%

Jogilag semmit sem tud veled kezdeni az idős házaspár, örülj neki! Attól ne félj, hogy bármit tudnak veled tenni.


Viszont ettől még bunkóság, amit csinálsz. Ha már szólnak, meg hallod, hogy kellemetlenséget okoz nekik a füstöd, akkor illene nem az orruk alá füstölnöd. Ha azért dohányzol az erkélyen, mert nem akarod, hogy bagószagú legyen a lakásod, akkor mástól miért várod el, hogy örüljön a bagószagnak, amit bepöfékelsz hozzá?


Alattam is laknak dohányosok, minden emeleten, így hiába van olyan, hogy a másodikon csak napi 2 szálat szívnak, attól még nekem nulla huszonnégyben ömlik be a füst a lakásomba. Magam számára sincs semmi tanácsom, el kell viselnem a dohányosok terrorját, a törvény a dohányosok mellett áll.

2016. aug. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
84%

"Azért mert törvény még nem szankcionálja, ez még nem jelenti azt,hogy normális vagy rendben lévő dolog az,h a szomszédaid lakásába átszivárog az okádék szag amit te termelsz otthon. Ez egy nagy hiányossága még a törvényi rendelkezéseknek, ezért kell felvenni a kesztyűt és egyedi megoldásokkal jobb belátásra bírni a szomszédot, ha zavar a dohányfüstje. Pl a mi utcánkban több emeletes házban is lejárnak még este a hidegben is és a ház előtt pöfékelnek, nem a lépcsőházban. Nem tudom ki kezdte el, vagy honnan jött ez, lehet volt szomszédháborús előzménye, de ez egy járható út szerintem. Ha a dohányzóknak megér ennyi plusz kellemetlenséget a szenvedélyük, akkor csinálják, de legalább tekintettel vannak másokra is."


[link]


[link]

2016. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 Sz. Szilárd válasza:
69%
Szerintem kicsit objektivebben végig gondolod egy saját magad számára is mérgező bűzös undortkeltő cselekményt folytatsz..azt még minden bagos is beismeri hogy tisztában van a káros hatásával majd válvonogatás és dehát nem birok leszokni szöveggel magát megnyugtatva szivja tovább...ha legalább ettől eltekintve inteligens akarsz lenni valamit egy jobb lakóközösségben akarsz élni akkor mutass példát és kérj elnézést majd menjél le ha ráakarsz gyujtani.. ugyanis még ha magadra is csukod a lakást.mikor ablakot nyitsz olyan bődületes bűz todul ki rajta hogy ugyan ugy ellepi a többi lakást...hidd el ha igy teszel akkor kivivod az elismerést és a tiszteletet..nagyon hálásak lesznek mert tudják hogy áldozatot hozol..még ha amugy egy saját maganak generált felesleges és saját számodra ártalmas problémával kapcsolatban is..kivánom hogy inkább sikerüljön leszokni neked és minél több embernek hogy egy sokkal egészségesebb és emelkedettebb társadalomban élhessünk..
2017. máj. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim válasza:
38%
A dohányzást azért nem venném én egy kalap alá pl. a 8-tól 8-ig zajongással, húsklopfolás stb. Mivel a passzív dohányozos is kénytelenek elszenvedni a dohányosok bűzét ami még egészségkárosító is ezért én simán megtiltanám az erkélyen dohályzást társasházban :D bűzölje össze a lakást, aztán vagy kiteszi a tulaj vagy féláron tudja csak eladni :D
2020. ápr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
31%
Saját erkélyen lehet cigizni.Nekem van egy idegbeteg szomszédom,aki engem les.Ha csukva van az ablaka,és meghallja h. megyek ki az erkélyajtón már jön ki cigánykodni hogy büüdös vaaaannn......Egész nap dörömböl a fejem fölött,dobálja a lábát,szórja lefelé a szemetet,hajnalban is zörög...Ez egy elmebeteg!Kutyyát tart és nem tesz rá soha szájkosarat sem,illetve póázt sem ismeri.Kint szaratja az utcán a dögöt.A kutya párnát is mindig az erkélyre pöllögteti ki...Senkinek semmi köze ha az erkélyen dohányzol a saját lakásodban.A sok faszparaszt még a saját lakásodban is dirigálna.Persze szemetelni,zörögni,kutyát b**szni azt szabad...Ez egy elmebeteg 60 év körüli vén k**va amúgy.Egyszer majd jól pofán fogom b**zkodni.
2020. szept. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
31%
35-re még annyit hogy ez egy társasház.Ha valaki főz azt is érezni,és büdösebb mint az erkélyen szívott cigim...A roh**t kajaszaguk rosszabb.De a klímájukat is mondhatnám h. hangos,és a kondenzvizet is hozzánk csepegtetik le...Ez egy baromság h. otthon mernek pofázni h. mit csinálhat az ember.Erkélyemen akkor bagózok amikor akarok.Volt amikor az öreg k**va elkezdett virágföldet leszórni meg ilyenek...Pár ilyet csinál és beba**ok neki párat.Már vagy 10-15 éve csinálja.Ez egész hajnalig ébren van és zörög,napközbe fúr-farag...Amikor jár a lakásában végig hallom a lépteit az elmebetegnek.
2020. szept. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
31%
35 és 36 voltam,még egy valamit írok.Elkezdtem kamerázni őárszor h. miket csinál.Erre óbégat h. személyiségi jogait sértem...Aha mondom.Persze majd hagyom h. kioktasson,meg a fejemre szemeteljen.Az árnyika ugy néz ki,mintha lehányták volna,mert állandóan leönti mocsokkal...Ruhákat nem is nagyon szoktam kint felakasztani száradni...Ennyit az álszent vén kurv**ról.Amugy ez egy város.A kocsik és a buszok füstje nem zavarja a nyomorékot?Mondtam neki h. csukja be az ablakot ha zavarja.De ez télen is ugyanezt csinálja,meg hajnali 3-kor is...Engem les!
2020. szept. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
31%
37 is én voltam.Akik szerint nem lehet otthon rágyujtani az erkélyen,akkor én azt mondom h. ne is főzzenek sokan mert az is bejön a lakásomba...De alapba is igénytelen c**ányszagú a legtöbb lakó,büdösek,kutyával élnek...Inkább magával kéne foglalkoznia a sok nyomo**knak.A legtöbb csak azért pofázik mert elmebeteg.Ennek is egész nap nyitva az ablaka télen-nyáron.Aha persze...Az egészet kitalálja csak ez is!A lakásban meg azért sem fogok cigizni.Lehet majd pillanatragasztót nyomok a kulcslyukába a nyomoréknak és bekenem kutyaszarral a kilincsét...Elegem van az ilyen nyomorékokból.Legalább 10 éve cigánykodik.Mindenféle sprayket fujkál a lépcsöházba is amúgy mert egy elmebeteg...A cigifüst nem is arra száll a legtöbbször amerre az ablaka van...Volt hogy rá sem gyujtottam és már obégatott h. bagószagggg vannnn...Ennyit erről az idiótáról is.
2020. szept. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
31%
34-es válaszoló és kedves barátai az összes egy elmeroggyant.A szabad ég alatti cigizés nem rosszabb mint amikor valaki a másik fejére szarik szó szerint...A legtöbb ember egy majom,mondtam nem egyszer ennek a nyomoréknak is h. el kellene költöznie innen,mert ez egy társasház.Ha nem bírja húzzon el.De egy csöves.Mellesleg ez a közös képviselő is itt...Túl nagyra van magával.35-és 38 közötti válaszokban leírtam róla a dolgokat.Az beb*szna ha megszabhatnák h. mit csinálhatsz a saját lakásodban.A zajongás az nem baj ezekszerint,nyugodtan csinálhatja.Meg az állandó ütvefúrózásait is...Persze fejsze...Meg szórhatja le a szemetet is az erkélyünkre ahogy akarja.A kutya az illatos biztos amit tart...Este annak a kis f**zát szopkodja szerintem...
2020. szept. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
31%
Amugy azt is ki akarta találni h. kidobálom a csikkeket,amikor sosem dobom ki,illetve nem is lefele hamuzom.Ennyit a dolgokról.Itt nem a dohányzással van a baj,hanem egyesek fejében van probléma.A porszívót sem ismeri.A koszos szőnyegeket kirázza az erkélyen a fejem felett....Az ugye nem baj.
2020. szept. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!