Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Decemberben volt az esküvőnk,...

Decemberben volt az esküvőnk, mit tehetnék most?

Figyelt kérdés
A nagy készülődésben elmaradt a házassági szerződésünk aláírása. A férjem azt mondta, hogy nem baj, majd később aláírjuk. Meg volt az esküvő, most bejelentette hogy meggondolta magát, nem írja alá. Milyen jogi lehetőségek vannak a kezemben?

2015. jan. 4. 15:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
47%
Munkanélküliségre és rokkantságra is kötöttél már biztosítást?
2015. jan. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
65%

Nemrég a pasas volt kiakadva, hogy a neje nem írja alá a házassági szerződést, hiszen ő többet keres mint a neje..

Tényleg kezd unalmas lenni, hogy még a kamu kérdést is koppintjátok egymásról..

2015. jan. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Elolvastam a kérdést. Nem értem miért annyira házassági szerződés ellenesek az ottani nők. Nekem fontos, hogy amit én keresek meg, az az enyém legyen.
2015. jan. 4. 16:36
 14/20 anonim ***** válasza:

"Én többet keresek mint a férjem. Ezért van szükségem a házassági szerződésre."


Ez már kb. a 20-id ilyen kérdés mostanában. Abba senki nem gondol bele, hogy ha most többet keres az egyik fél, mint a másik, akkor azért nem feltétlenül lesz így életük végéig? Lehetsz beteg, munkanélküli, esetedben terhes is, akkor is ragaszkodsz majd ahhoz, ami külön a tied, a másik pénze nem kell majd ha váltok?


A törvény szabályozza, hogy ami a házasság előtt megvolt, az különvagyon, ami azután "lett" az közös.


A házassági szerződésnek az lenne a lényege, hogy az elején tisztázzátok (listázzátok), hogy ki mit hozott, a váláskori vita elkerülése érdekében. Eddig szerintem logikus.

Persze lehet szerződést kötni arra vonatkozóan is, hogy nincs közös vagyon, de mi értelme? Most őszintén, nem azt ígéred meg a párodnak (tök mindegy, hogy ki a férfi és a nő), hogy együtt lesztek egészségben és betegségben, gazdagságban és szegénységben...stb. De már itt azon jár az eszed, hogy ha elváltok, neked maradjon a több. Mert te többet keresel. Most!! Csak nehogy később meglepetés érjen.

2015. jan. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Mennyivel keresel többet, mint a férjed?
2015. jan. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
55%

A kérdező kommentje:


120 forinttal.

2015. jan. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én többet keresek mint a férjem. Ezért van szükségem a házassági szerződésre. Nem érezném igazságosnak ha valamikor esetleg válásra kerülne sor, akkor 50-50%-ban osztozzunk.


A jövedelmei arány alapján akarsz majd osztozni?

2015. jan. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
49%
Hát ti nem egy test - egy lélek lettetek ? Ezek szerint te egy férjet vásároltál magadnak...
2015. jan. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
nincs olyan házassági szerződés, ami rögzítené a pillanatnyi kereseti arány alapján, hogy válás esetén a vagyonmegosztás a szerződéskori kereseti arányok szerint történik majd
2015. jan. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

Az ilyen nemnormális nőkkel tényleg aláiratnám, legalább belátná a férjed is.

De megnézném a fejed, amikor már kb 2 év házasság után van egy gyereked, és a hasadba van a második, majd a munkahelyről is kirúgnak, és a férjed válni akarna.

Akkor mit kapálóznál? Akkor is aláirattatnád vele?

Nem hiszem. Átkoznád a napot hogy ezzel szerencsétlenkedtél.

HÁZASSÁG EMBER!!! HÁZASSÁG! Nagyapáink idejében nem arról szólt, hogy elveszlek, de papírozunk, hogy ami az enyém, az az enyém, ami a tied az a tied...

Egymást szerették, nem egymás pénzét. Undorító mocskos női mentalitás...

2015. jan. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!