Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meghalt anyám kiskoromban. A...

Meghalt anyám kiskoromban. A házunk fele az enyém. Másik fele apámé. Apám odahozott egy alkoholista nőt a gyerekével, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval a történet annyi, hogy gyerekkoromban meghalt anyám. Az ő részét megkaptam én. Azaz a házunk 50%-át. A másik fele apámé illetve haszonélvezeti jogot kapott. A csavar a dologban, hogy míg kiskorú voltam aláírattak velem egy papírt, hogy az az alkoholista nő beletehet a házba valamennyi pénzt és felújítják stb, illetve, hogy odaköltözhet, mivel fiatal voltam és apám terrorizált így aláírtam kénytelen kelletlen. 18 éves korom óta el kellett költöznöm, mivel odahozott alkoholista nőt és annak a fiát. Nem akartam velük egy fedél alatt élni. Azóta 17 év eltelt és apám nem akar se kifizetni se semmit tenni ez ügyben. Mit tudok tenni, hogy valahogy a pénzemhez jussak. Illetve utólag nem lehet támadni azt a közjegyzői szerződést, hogy kiskorú voltam és apám terrorizált? Azért lenne fontos, mert az a ház már félig le van élve. Jelzálog stb patkányfészket csinálnak belőle és mire oda kerül a sor semmi értéke nem lesz. Mit tudok tenni? Köszönöm a segítséget!

2016. jún. 9. 21:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A haszonélvezeti jog a legerősebb, nemigen tudsz semmit tenni, ügyvéd se tud segiteni.

Ha van a közeledben Családsegitő szolgálat - megyei önkormányzat, járási hivatal szokta működtetni, auzt hiszem, próbálj meg ott segitséget kérni, az ingyenes is. de tul sokat nem hiszem hogy tudnak tenni.

2016. jún. 15. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ha valaki esetleg tud valamit kérem szóljon.
2016. jún. 15. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!