Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit szóltok a vasárnapi...

Mit szóltok a vasárnapi munkavégzéshez? Szerintetek rossz vasárnap dolgozni? Szerintem diákoknak, egyedülálló anyáknak, sok nehéz helyzetben lévő embernek jó lehetőség.

Figyelt kérdés

Aki meg amúgy boldog családi életet él azt nem lenne szabad kötelezni vasárnapi munkára, ha nem akarja

Szerintem a szombati és vasárnapi munkát 200%os pótlékkal kéne fizetni, a túlórát peddig 400%os pótlékkal. Aki nem fizeti meg, az ne nyisson ki.

80%ban csak diákokat lenne szabad alkalmazni. Ez nagy segítség volna sok diáknak.

Fennmaradó rész pl. olyan egyedülálló szülők, akiknek hétvégén segítenek a nagyszülők, akkor így 2 nap alatt meg tudnák keresni azt a pénzt amit mások 5 nap alatt.



2016. aug. 12. 12:38
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Olyanokra gondoltam, akik egyedül nevelnek 2-3 gyereket és nagyszülők csak hétvégén tudják átvállalni a gyerekek felügyeletét. Nekik sem segítség a hétvégi munka, ha olyan jól meg van fizetve, hogy annyit kereshetnek vele, mint más 5 nap hétközbeni munkával?
2016. aug. 12. 15:27
 12/21 anonim ***** válasza:
57%
Én a "régi" Orbán Viktorral értek egyet,aki azt mondta,hogy majd akkor támogatják a vasárnapi boltzárat,ha heti 5nap munkából is tisztességesen meg lehet élni.Szóval,én sem szeretem a hétvégi munkát,de ez a "szemét multi",ahol dolgozom,annyira megfizeti,hogy komoly érvágás lenne,ha csak munkanapokon lehetne dolgozni.Amint sikerül elérni,hogy legalább megközelítsem heti 5nap munkával a heti 6napra kapott béremet,én támogatom a hétvégi munka tilalmát.
2016. aug. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
# 10 Persze, nyilván. A kérdés az volt hogy mit szólunk a vasárnapi munkavégzéshez, én most olyan helyzetben vagyok hogy baromira mindegy hogy melyik napom pihenő, de pont az általad írt okok miatt mondtam hogy teljesen érthető ha valaki ragaszkodik hozzá, én is kerülhetek ilyen helyzetbe, remélhetőleg fogok is :)
2016. aug. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
57%
Ennél is borzalmasabb az éjszakai munkavégzés. Az egészséget is erősen károsítja. Jobban meg kellene fizetni. És meg kellene kérdezni a dolgozókat, hogy ki akarja vállalni, mert valakinek kell a pénz, mert el van adósodva. De valakit kényszerítenek rá, akkor is ha nem akarja.
2016. aug. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
57%
#14:Valóban,az én munkahelyemen például,ez így is működik.Felvételkor megkérdezik a jelentkezőket,hogy hány műszakot tudnak vállalni.Más kérdés,hogy aki csak kettőt, annak nincs sok esélye "bekerülni".
2016. aug. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Azt is jobban meg kéne fizetni, akkor sokan jelentkeznének éjszakai munkára is. De a végén maguktól nem fogják jobban megfizetni az éjszakai műszakot, csak ha a törvény kötelezi őket erre.
2016. aug. 12. 17:02
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki nem tud éjszakai műszak után nappal aludni és lassan teljesen kikészül az éjszakázástól. Van, akinek ez nem okoz olyan nagy problémát, lefekszik és már alszik is, ha hazamegy.
2016. aug. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
#16:Ez sem egészen igaz.Nálunk például műszakpótlékok és a túlórapótlékok is magasabbak,mint amit a törvény előír. Pedig egy német multiról van szó.Persze,nem azt mondom,hogy ez a tipikus,de van ilyen is.
2016. aug. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
11: arra gondolsz, hogy a gyerekek még nem ovis/bölcsi korúak? 2-3 gyereknél már legalább egy ovis, meg ez amúgy is egy elég rövid életszakasz. Amint ovis lesz a gyerek, szükség van a hétvégékre, mert este, fáradtan nem lehet minőségi időt együtt tölteni.
2016. aug. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem rajongok a vasárnapi munkáért, de jelenleg muszáj!
2016. aug. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!