Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kis értékű bolti lopás?

Kis értékű bolti lopás?

Figyelt kérdés

A leszidás már megvolt , a bűntudat,lelkiismeret-furdalás pedig meg is lesz egy ideig szóval csak a kérdésemre szeretnék válaszokat.

A mai nap én és egy barátnőm be mentünk a pennybe. Nagyon vágytam egy kis csokira, de nem volt nálam elég pénz ezért én okos gondoltam milyen jó lesz egy kis adrenalin mellé és megpróbáltam elvinni. Persze ez nem sikerült. A barátnőm vásárolt is a boltba de ő is ellopott egy csokit (erről én nem tudtam).


Tudjuk mind a ketten, hogy teljesen nem érte meg és legközelebb biztosan nem is fogunk ilyet tenni.

A lényeg:

Az őr bevitt hátra a cuccokat kiraktuk, egy dolgozó át nézte a zsebeink mást nem talált. Bevallottuk, hogy mit tettünk, az őr próbált le nyugtatni, hogy annyira nagy baj csak nem lesz, de nem tudja ő sem. Kijött egy rendőr hozzánk , nem volt nálunk igazolvány így az általunk leírt adatokat megkérdezte, hogy igaziak-e. Azok voltak. Kérdeztük hog az iskolánk lesz-e értesítve, azt mondta nem hiszi legalábbis ő biztos nem fogja értesíteni őket.

Az áru értéke 250ft. Én és a barátnőm kifizettük (ki pótolt) mikor tavoztunk és ott is hagytuk őket. Azt mondtak kapunk levelet és valószínűleg csak egy ejnye bejnye lesz a bíróságon.


Mennyi esély van arra hogy az iskolát értesítik (iskola időben történt) és hogy tényleg be kell mennünk a bíróságra? Tudom, hogy ezt mondták, de ma egész nap ezen járt az agyam ezért utána olvastam itt is és rengetegen írtak, hogy a levelet hónapokkal később sem kapták meg vagy hogy már elmúltak 18 évesek nagyobb értékben loptak mint mi és mégis elengedték őket. Volt olyan is akit behívtak a rendőrségre, de csak rá ijesztettek, hogy ne tegyen többe ilyet.


Lehetséges, hogy velünk is ez van vagy már szigoritottak a dolgokon? Ha a bíróságon csak egy ejnye bejnyet kapunk az a későbbiekben befolyasolhat bármit? Ez priusznak számít? (Pl. Nyári munka, egyetem felvételi)


Köszönöm a válaszokat!


17/L



2017. jan. 24. 23:39
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzá tennék, hogy előtte még nem fordult ilyen elő és más rendőrségi ügyünk sem volt. A boltban gyakori vásárló voltam, valószínűleg mostmár csak akkor megyek be ha nagyon muszáj, de egy ideig kerülni fogom az biztos.
2017. jan. 24. 23:44
 2/30 anonim válasza:
100%

Nem gondolnám, hogy ennek nyoma marad, ezért nem fognak rabosítani.Szerintem tényleg csak egy kis leszidás-szerűt fogsz kapni.

Azért több ilyet ne csinálj, de gondolom ezt mondani se kell.

2017. jan. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
miért csináltál ilyet te lyány???
2017. jan. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
82%

Egy ejnye-bejnye, egy kis "még egy ilyen és nagyon megbánod" és ennyi. Ezért nem fognak bíróságra citálni.

Iskolát meg nemhiszem hogy értesítenék. Bár ezt azért passzolom, ha vki túlbuzgó odabent lehet kapnak egy levelet hogy veletek vigyázni kell mert szarkák vagytok és ha hasonló történik a suliba titeket kapjanak el elsőnek.

2017. jan. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
78%

nem lesz semmi szerintem, és nem számít priusznak, legeslegrosszabb esetben megvonhatják a családit, de a leírtak alapján nem ilyen súlyos az ügy, kisebb pénzbüntetés még talán

érdekes, mert pár rosszindulató önjelölt jogász (ami mindig van itt) többször is hangoztatta hogy egy kiflilopásért is járhat börtön, ami teljesen abszurd, büntetlen előélettel meg a felfüggesztett is képtelenség..

de erkölcsileg ez azért elég meredek..az írásodból nem tűnsz egy tanulatlan kisebbséginek, ezt azért kifejthetnéd bővebben hogy juthatott az eszedbe, meg így magadról mesélhetnél kicsit miért szorultál ingyen csokira, mert furcsállom ezt egy lánytól (privibe is írhatod)

2017. jan. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
31%
A Matolcy kaszt meg a milliárdjainkat lopja el és építi belőle az vadi új villákat amikbe a fiatal barátnőivel huncutkodik. Hát hol itt az igazság?
2017. jan. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
45%
Én nem ítéllek el emiatt. Rőhej, hogy egy 250 forintos csokiból ekkora felhajtást csinálnak. A Bakács Tíbor settytenkedő szalámis eset óta én csak röhögök a boltok ilyen túlzott megnyílvánulásán. Ilyen kis értéknél nem lehetne ezt símán a rendőrség nélkül elintézni?
2017. jan. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
58%
ez boltfüggő, valakik nem jelentik fel a tetten értet, hanem csak kifizettetik vele és figyelmeztetik :)
2017. jan. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
12%
Én majdnem, h kleptomániásnak számítok hozzátok képest :D egy tucat rágót, maomát, sport szeletet és volt olyan, h egy fülhallgatót loptam el, mert jó ötletnek tűnt. Illetve részegen egy üveg pezsgőt, de össze törtem a parkolóba :D
2017. jan. 25. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
82%
Gratulálhatsz magadnak utolsó! És még röhögsz is rajta. Szégyen! Piti kis bűnöző vagy!
2017. jan. 25. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!