Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kis értékű bolti lopás?

Kis értékű bolti lopás?

Figyelt kérdés

A leszidás már megvolt , a bűntudat,lelkiismeret-furdalás pedig meg is lesz egy ideig szóval csak a kérdésemre szeretnék válaszokat.

A mai nap én és egy barátnőm be mentünk a pennybe. Nagyon vágytam egy kis csokira, de nem volt nálam elég pénz ezért én okos gondoltam milyen jó lesz egy kis adrenalin mellé és megpróbáltam elvinni. Persze ez nem sikerült. A barátnőm vásárolt is a boltba de ő is ellopott egy csokit (erről én nem tudtam).


Tudjuk mind a ketten, hogy teljesen nem érte meg és legközelebb biztosan nem is fogunk ilyet tenni.

A lényeg:

Az őr bevitt hátra a cuccokat kiraktuk, egy dolgozó át nézte a zsebeink mást nem talált. Bevallottuk, hogy mit tettünk, az őr próbált le nyugtatni, hogy annyira nagy baj csak nem lesz, de nem tudja ő sem. Kijött egy rendőr hozzánk , nem volt nálunk igazolvány így az általunk leírt adatokat megkérdezte, hogy igaziak-e. Azok voltak. Kérdeztük hog az iskolánk lesz-e értesítve, azt mondta nem hiszi legalábbis ő biztos nem fogja értesíteni őket.

Az áru értéke 250ft. Én és a barátnőm kifizettük (ki pótolt) mikor tavoztunk és ott is hagytuk őket. Azt mondtak kapunk levelet és valószínűleg csak egy ejnye bejnye lesz a bíróságon.


Mennyi esély van arra hogy az iskolát értesítik (iskola időben történt) és hogy tényleg be kell mennünk a bíróságra? Tudom, hogy ezt mondták, de ma egész nap ezen járt az agyam ezért utána olvastam itt is és rengetegen írtak, hogy a levelet hónapokkal később sem kapták meg vagy hogy már elmúltak 18 évesek nagyobb értékben loptak mint mi és mégis elengedték őket. Volt olyan is akit behívtak a rendőrségre, de csak rá ijesztettek, hogy ne tegyen többe ilyet.


Lehetséges, hogy velünk is ez van vagy már szigoritottak a dolgokon? Ha a bíróságon csak egy ejnye bejnyet kapunk az a későbbiekben befolyasolhat bármit? Ez priusznak számít? (Pl. Nyári munka, egyetem felvételi)


Köszönöm a válaszokat!


17/L



2017. jan. 24. 23:39
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
34%

Priuszos lettél kiscsaj.


Én jártam bíróságra emiatt. Bizonyos munkáktól való eltiltás (állami szféra) se jászhatott már x évig. Asszem 4 év volt.

Kint a tárgyalás előtt ült egy cigányasszony, ő azon panaszkodott, hogy egy zacskó cukorkáért várja a saját tárgyalását :)

2017. jan. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Körülbelül mennyi idő alatt küldik ki a figyelmeztetést, ha kedden történt az eset? Egy csoki miatt tényleg lehet priuszom? Utálom magam..
2017. jan. 26. 13:34
 23/30 anonim ***** válasza:
37%

na erről beszéltem :D megjött a kárörvendő idióta

max azért jártál bíróságig ezért, mert már a lopás előtt is volt priuszod, büntetlen előélettel kizárt hogy meghurcolnak

2017. jan. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
90%
pénzbüntetést kaphat rosszabb esteben vagy családipótlékot elveszik
2017. jan. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
65%
teljesen aránytalan lenne egy ilyen büntetés h 4 évre belekerül az erkölcsbizonyítványba és pénzt se kereshetsz, mindezt egy csoki miatt
2017. jan. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
66%
15:22-es idióta én nem kárörvendtem, hanem elmondtam! Jelentős különbség! És nem, nem volt priuszom, te idióta! Soha!
2017. jan. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
18:18: akkor nem hiszed! De velem ez megtörtént, és nem azt mondtam, hogy 4 évig nem kereshet pénzt!!! Hanem az állami szférában nem! Nem tudsz olvasni??
2017. jan. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
34%
Hú mennyi erkölcscsősz van itt... Bírom az ilyen megnyilvánulásokat, de az én szememben aki pl. indokolatlanul túlszámláz dolgokat, vagy sorozatban ügyeskedik az adóelekrüléssel, az is valamiylen szinten lopást követ el, csak az a legális széfrába tartozik még.. Idős nyugdíjas nagyanyámat, pont két ilyen nagymagyar ezermester szaki vert át durván. A lényeg, hogy kb. a reális ár 3x-osát kérték el a munkáért és a beszerelt áruért. Természetesen számlát, vagy bármi igazolást a munkáról nem adtak, így a feljelentés is már necces lenne, de ha megtalálom őket, egy alapos elbeszélgetésre beugrok majd hozzájuk az biztos...
2017. jan. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
12:28-as vagyok! 23:15-as nem tudom mi a problémád. Ezt is lehet relativizálni. A szakik átverték nagyszüleidet. Ami pénzt zsebre raktak az töredéke annak amit néhány adó csaló elrakott. Szóval minden rendben van! Ne légy erkölcscsősz!!!
2017. jan. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Ez hogy jön ide 28?? Most az összes világfájdalmadat és agressziódat idetolod? Mellesleg senki nem beszélt itt erkölcscsőszködésről... Olvasni tudsz? Hát értelmezni?!
2017. jan. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!