Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kis értékű bolti lopás?

Kis értékű bolti lopás?

Figyelt kérdés

A leszidás már megvolt , a bűntudat,lelkiismeret-furdalás pedig meg is lesz egy ideig szóval csak a kérdésemre szeretnék válaszokat.

A mai nap én és egy barátnőm be mentünk a pennybe. Nagyon vágytam egy kis csokira, de nem volt nálam elég pénz ezért én okos gondoltam milyen jó lesz egy kis adrenalin mellé és megpróbáltam elvinni. Persze ez nem sikerült. A barátnőm vásárolt is a boltba de ő is ellopott egy csokit (erről én nem tudtam).


Tudjuk mind a ketten, hogy teljesen nem érte meg és legközelebb biztosan nem is fogunk ilyet tenni.

A lényeg:

Az őr bevitt hátra a cuccokat kiraktuk, egy dolgozó át nézte a zsebeink mást nem talált. Bevallottuk, hogy mit tettünk, az őr próbált le nyugtatni, hogy annyira nagy baj csak nem lesz, de nem tudja ő sem. Kijött egy rendőr hozzánk , nem volt nálunk igazolvány így az általunk leírt adatokat megkérdezte, hogy igaziak-e. Azok voltak. Kérdeztük hog az iskolánk lesz-e értesítve, azt mondta nem hiszi legalábbis ő biztos nem fogja értesíteni őket.

Az áru értéke 250ft. Én és a barátnőm kifizettük (ki pótolt) mikor tavoztunk és ott is hagytuk őket. Azt mondtak kapunk levelet és valószínűleg csak egy ejnye bejnye lesz a bíróságon.


Mennyi esély van arra hogy az iskolát értesítik (iskola időben történt) és hogy tényleg be kell mennünk a bíróságra? Tudom, hogy ezt mondták, de ma egész nap ezen járt az agyam ezért utána olvastam itt is és rengetegen írtak, hogy a levelet hónapokkal később sem kapták meg vagy hogy már elmúltak 18 évesek nagyobb értékben loptak mint mi és mégis elengedték őket. Volt olyan is akit behívtak a rendőrségre, de csak rá ijesztettek, hogy ne tegyen többe ilyet.


Lehetséges, hogy velünk is ez van vagy már szigoritottak a dolgokon? Ha a bíróságon csak egy ejnye bejnyet kapunk az a későbbiekben befolyasolhat bármit? Ez priusznak számít? (Pl. Nyári munka, egyetem felvételi)


Köszönöm a válaszokat!


17/L



2017. jan. 24. 23:39
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Az iskolát biztos, hogy értesítik és jellemzést is kérnek tőlük, de komolyabb gond szerintem sem lesz belőle.
2017. jan. 25. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Az iskolám elég durván egyházi szóval lehetséges a kirúgás főleg, hogy nagyon sok lopás elő szokott fordulni és habár azok tényleg nem mi voltunk (tőlem is loptak 8ezer értékben, barátnőm föl meg pénzt) elég nehéz lenne kimagyarázni sajnos. De hát legalább megtanulom, hogy mindennek van következménye..
2017. jan. 25. 06:37
 13/30 anonim ***** válasza:
Ha iskolaidőben loptál akkor ott helyben értesítik a sulit hogy nem vagy ott hanem logsz, stb. Most már nem fogják értesíteni, minek lenne szükséges elemzést kérni? nyugodj meg, semmi köze hozzá a sulinak egyébként mivel nem onnan loptál
2017. jan. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Még annyi lenne a kérdésem, hogy tőlem megkérdezték van-e élettársam és gyerekem (nincs természetesen) , de barátnőm föl nem pedig pár hónappal még idősebb is mint én. Ez miért lehetett?
2017. jan. 25. 07:29
 15/30 anonim ***** válasza:
92%

Ez csak szabálysértési értékre elkövetett lopás!

A variációk: szabálysértési elzárás - ez kizárt! -

pénzbírság

közérdekű munka


De kapsz majd egy figyelmeztetést, mivel együttműködtél, a kárt megtérítetted, büntetlen előéletű vagy és csekély súlyú ügyről beszélünk 250 ft!


"Figyelmeztetés alkalmazásának akkor van helye, ha a szabálysértés az elkövetés körülményeire tekintettel csekély súlyú és ettől az intézkedéstől kellő visszatartó hatás várható.

(2) A figyelmeztetéssel a szabálysértési hatóság, illetve a bíróság a rosszallását fejezi ki és felhívja az eljárás alá vont személyt arra, hogy a jövőben tartózkodjon szabálysértés elkövetésétől."


A kiflilopás példánál pedig az nem lopás volt hanem rablás, mivel emberünk megszorította az eladó kezét így alapból rablás tényállása valósul meg! Nagyon nem mindegy, hogy valakit kirabolnak vagy meglopnak!


Ezenkívül a hírekben elfelejtik azt közölni, hogy aki pl lopott és leültették az visszaeső, éppen felfüggesztett büntetését töltötte elkövetés idején, többször állt bíróság előtt stb!


Senkit nem ültetnek le szabálysértésért...még lopásért se ha büntetlen előéletű és nem 600 milliót lopott csak mondjuk egy 150.000 ezres mobilt :-)


Szóval nyugi!

2017. jan. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
16%
Kéz levágás, az kéne.
2017. jan. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
22%
Hihetetlen a hozzászólások. Ezért tart itt az ország ahol tart. Loptál de nem baj meg a másik többet lopott..... Komolyan .....
2017. jan. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
#15 Köszönöm a normális választ!:)
2017. jan. 25. 13:55
 19/30 anonim ***** válasza:
57%

nem azt mondjuk hogy nem baj, de a kérdésre válaszoltunk egy jogi fórumba :)

én nem ismerem a körülményeket, ha ismerném akkor tudnék ítélkezni,

én a magam részéről nem tudom megérteni hogy egy 17 éves lány miért szorul rá ennyire egy csokira, így látatlanban az erkölcstelen tini, "akármit megtehetek" mai generáció felfogására gondolok ebben az esetben, hogy akkor menőnek tűnt lopni, meg mi jó csajok vagyunk úgy se lesz baj :)

amúgy ilyen esetben a súlyos büntetés sokkal rosszabb lenne mint az enyhe, mivel azzal lelkileg tönkretehetnék a tettest, és később nagyobb valószínűséggel kerül bajba, így meg remélem tanult az esetből a kérdező

2017. jan. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Persze, nem is várom el, hogy bárki azt írja nem baj, hisz én is tudom, hogy az. A kérdéseim azért tettem fel, mert nagyon félek és érdekelt, hogy mégis mennyire kaphatok ezért súlyos büntetést.
2017. jan. 25. 16:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!