Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles-e Ausztriában eltartan...

Erdély Lajos kérdése:

Köteles-e Ausztriában eltartani beteg feleségét 5 év házasság után a férj, ha az mozgásképtelenné vált? Ha megtagadja gondozását, mire lehet kötelezni?

Figyelt kérdés
2017. nov. 24. 10:15
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
A 8/9 - től szeretném megkérdezni: Ön is meg tagadná felesége támogatását, ha az ilyen helyzetbe kerülne?
2017. nov. 24. 10:56
 12/22 anonim ***** válasza:
79%

A 8-as vagyok és elöre nem tudm, mit tennék, de valószínüleg nem maradnék otthon ápolni, mert akkor nincs keresetem és nem tudok sem én, sem a másik miböl emgélni vagy egyáltalán bárhol lakni.

Ugyanis az embereknek szüksége van jövedelemre, mert a lakbér, rezsi, kaja, közlekedés mind pénzbe kerül, egy beteg ápolásáról nem is szólva.

Ami valamennyire reális, hogy fogadnék valakit, aki nap közben ellátja, amíg dolgozom.

De természetesen ez nagy mértékben függ az anyagi helyzettöl, de még inkább attól, hogy konkrétan mi baja van az illetönek - ugyanis igen nagy különbség van aközött, hogy "csak" fizikailag van baja, vagy szellemileg is, ugyanis egy psichikai beteggel együttélni nem igazán lehet anélkül, hogy a másik is pszichikalilag tönkremenjen.

2017. nov. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
49%

Még egyszer a 8-as vagyok: kifelejtettem, hogy az is sokat számítana, hogy miylen maga a házasság, mert egy olyan emberrel szemben sokkal kevésbé éreznék bármiféle elkötelezettséget, akivel kutya-nmacska viszonyban éltünk korábban, mint akivel tényleg közeli kapcsolat volt/van.


Ha konkrétabban leírod, hogy 1. milyen a házasságuk, 2. konkrétan mi baja van a feleségnek, 3. a férj mit dolgozik, mennyi jövedelme van, 4. mennyire megoldható a házi ápolás, akkor lehet pontosabb választ adni.

2017. nov. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Itt a baj az, hogy a férj kijelentette: Nem hajlandó semmilyen támogatást nyújtani, takarítsák el onnan. 5 év után semmi nélkül nem mehet el,valamire neki is szüksége van,mert tovább kell élni.Az Ő vagyona beolvadt a közösbe,mikor össze keltek. Az,hogy milyen volt a házasság,nem lehet megítélni. Átlagos.
2017. nov. 24. 11:24
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Valoperes biro fogja ugy is kimondani, hogy kinek mi jar es kinek mi a kotelessege a tovabbiakban. Fogadjatok egy profi valoperes ugyvedet.
2017. nov. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom részleteket nem véletlenül nem említsz.

Ha a férj ilyen látványosan lelép, akkor annak oka van.

Egyébként nem hinném, hogy akkor most a férj élete végéig kötelezhető arra, hogy eltartsa a lányod, mert elég látványosan erre játszotok.

2017. nov. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nem, nem arra játszunk! Azért tettem fel a kérdést, hogy megtudjam,mit ír elő a törvény.
2017. nov. 24. 11:59
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Ápolásra nem lehet kötelezni senkit sem. És nem is várható el senkitől, hogy egyedül ő oldja meg, úgyhogy mondjuk dolgoznia is kell a megélhetésért.

Ennyi erőből a férj is mondhatja, hogy miért nem ápoljátok ti, miért tőle vártok mindent.

De a válásnál természetesen nem lehet kisemmizni a lányotokat. Nyilván neki is jár a közös javakból. Ennek az intézéséhez viszont ügyvéd kell.

Szerintem hozzátok haza és foglalkozzatok vele ti. A pénzügyeket és a válást meg intézze az ügyvéd.

2017. nov. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%

Egy házastársnak kötelessége a vele együtt élö emberröl gondoskodnia. Az biztos, hogy pl lebénult helyzetben az alapvetö emberi követelményeket köteles megcsinálni, ilyen az etetés, és tisztántartás... Vagy esetleg egy otthonba adni.


Èppen nem rég volt(habár magyar eset, de europában szerintem mindenhol legalább így van), hogy a férj 5 éve lebénult feleségéröl nem gondoskodott, és éhezett, és kegyetlen felfekvésekkel és sebekkel halt azt hiszem vérmérgezßesben halt meg(az ürülék is kicsipte mindenhol).

Na ezt a férjet kegyetlenségvböl elkövetett emberöléssel állították bíroság elé.

2017. nov. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férj nem akar vele maradni többé, és nem akarja ápolni, akkor erre senki nem kényszerítheti. (És az is hülyeség, amit az elözö írt, hogy házasságban köteles erre!)


Ha a nö saját vagyona benne van a közösben, akkor adja be a válókeresetet és a közösen (a házasság fennállása alatt) szerzett vagyon fele öt illeti, mivel Ausztriában is a házasság vagyonközösség, kivéve, ha házassági sezrzödés alapján másként van szabályozva.

2017. nov. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!