Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közmunkára ítéltek és folyamat...

Közmunkára ítéltek és folyamatosan vegzálnak. Mit lehet tenni? Tényleg nincs más kiút csak az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

5 éve kezdődött amikor sajnos blicceltem a villamoson és a bkv ellenőrök fenyegetően léptek fel és testi kényszert alkalmaztak, hogy büntethessenek.

Amikor a rendőr kijött, azt hazudták, hogy én fenyegettem, sőt meg is ütöttem őket, amiből egy szó sem volt igaz, de a bíróság mégis ítélt ez alapján, közmunkát és felfüggesztett börtönbüntetést 1 évet 2 évre. Ez még akkor volt mielőtt felvettek az egyetemre, de az ügy kb 3-4 évig is elhúzódott.

Most a közmunkára behívtak, de közöltem, hogy én öngyilkos leszek ha ezek után ilyesmibe belekényszerítenek. Nem akarok egy ilyen társadalomban élni. Ha valóban tettem volna valami rosszat, ami több 400 forintnyi elvi károkozásnál, megérteném a büntetésemet és igyekeznék jóvá tenni. De az ügyek kimenetele miatt nem volt idegzetem a diplomám végrehajtására sem, a pártfogó pedig folyamatosan mondta, hogy menjek el pszichiáterhez és majd orvosilag felmentenek. A pszichiáter 3 papírt is írt de egyik alapján sem mentettek fel, azt mondták komoly szakvélemény kell.

Ennek fejében a volán buszon ellenőrrel ugyanígy jártam, megfogott, majd közölte röhögve, hogy majd ő szól a rendőrnek, hogy meg akartam verni. Erre elkezdtem magamat ököllel ütni úgy, hogy az orromból is ömlött a vér mert közben már kihivta a rendőröket.


Természetesen hiába mondta a rendőr előadó, hogy ó hát semmi se lesz az ügyből, hamis vád (hogy ő ütött meg) annak ellenére, hogy nem is tettem vallomást így nem vádoltam semmivel senkit. És közfeladatot ellátó személy elleni erőszak miatt egy újabb eljárás indult.

A közmunka ügyemet mivel közben költöztem áttették egy másik városba és az ottani üzemorvos mondta, hogy javaslatot tesz börtönbüntetésre való átváltoztatásra.

A javaslat megtörtént mire közöltem az orvossal, hogy feljelentem az orvosi kamaránál mert ezzel megszegte az orvosi esküt, a pártatlan eljárásmódot, az orvosi titoktartást és a lélek és test gyógyítására való esküt.

Erre az orvos elkezdett fenyegetni, hogy ha nem nyugszom le ő is feljelent a rendőrségen, az ügyemet állítólag áttették átváltoztatásra, a bírósági tárgyalásom meg most lesz áprilisban.

Én éjjel küldtem egy emailt az ügyvédemnek, hogy ha ez így megy tovább öngyilkos leszek, akkor is ha akár egy napot is börtönbe kell töltenem öngyilkos leszek, erre reggel megjelent két rendőr a házunknál miszerint valaki bejelentést tett, hogy öngyilkos akarok lenni, szerencsére nem vittek el.


Ezen megyek keresztül.


Nem értem mi van és miért teszik tönkre az életemet és úgy érzem olyan ez mint valami száz karú polip ami mindenhonnan utolér a karjaival, nem akarok külföldre menekülni mert szeretem ezt az országot és sok barátom van, bár sajnos a hírem utolért és már úgy beszélnek rólam az új helyen is azok akiket egy éve a barátaimnak mondtam, hogy pszichiátriára járok és börtönbe akarnak zárni.


Mindez egy ki nem fizetett jegy miatt.

Úgy érzem nincs más kiút mint az öngyilkosság, és reménykedni abban, hogy talán tényleg van valami megváltás a halálunk után.



2018. febr. 28. 14:13
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:

Úgy érzem a hazugság beismerésén kívül egyetlen jogom van, az pedig az, hogy amíg nem tesznek kényszerzubbonyba, leugorjak valami magaslatról. De nem hídról, mert onnan is kihalásznak és betesznek a gyogyósok közé. Betonra ugornék. Aztán ez a sok szemét marja csak tovább egymást a szánalmas életében.


Soha senkinek nem ártottam csak ha engem akartak bántani megvédtem a becsületemet és a testi épségemet.

Értékes tagja voltam a társadalomnak, mérnöki képzést is elkezdtem csinálni. És mindig betartottam azokat a szabályokat amiket tanítottak nekem. Kivéve, ha valahova oda kell érnem, de nincs jegyem, kénytelen vagyok felszállni ha nem akarok gyalogolni, aztán azért kikötni a pszichiátrián mert csapzottan izzadtan vörös arccal megyek be mondjuk egy hivatalba, mert gyalogolnom kellett.

2018. febr. 28. 14:18
 2/41 A kérdező kommentje:
Már eleve az is kikészít, hogy ahelyett, hogy a munkámat végezném (ugyanis van, gyártáselőkészítési tervek rajzolását szoktam végezni kis cégeknek) pszichiátriára, bíróságra, hivatalokba kell rohangálnom és lassan ez a fekete felhő mindent elborít az agyamban és nem tudok kommmunikálni az ügyfeleimmel. Most is 3 munka áll majdnem egy hete el nem végezve a számláim meg nincsenek kifizetve. Mégis mit csinál velem ez a társadalom? 27 éves vagyok.
2018. febr. 28. 14:20
 3/41 anonim ***** válasza:
84%

Várj.

Először blicceltél BKV-n, ahol valószínűleg pattogtál, másként nem szoktak testi kényszert alkalmazni bármennyire is agresszívak.

Utána fogtad és volán buszon is blicceltél.

Nem értem a logikádat, mi a francért kell bliccelni? Nem kell jönni azzal, hogy túl drága, ismerősöm is megtudta venni a jegyet a buszra, villamosra Budapesten, pedig neki akkor nem is volt munkája, a párja tanári fizetéséből éltek.

2018. febr. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
92%
Azt még talán elhszem, hogy EGYSZER valakivel megtörténik ilyesmi. De ha kétszer kerültél ugyanabba a helyzetbe, akkor már valami nem stimmel. A pszichiáter jó ötlet, de nem azért hogy papírokat írogasson, hanem azért, hogy kiderüljön, mi a probléma veled.
2018. febr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

Meg az egész sztori úgy zavaros ahogy van. Nem kicsit, nagyon.

Először azt írod már meghozták az ítéletet, miszerint le kell dolgoznod közmunkában. De utána olyat írsz, hogy még el se kezdtél dolgozni és módosítani akarják az ítéletet, hogy letöltendőt kapj. Ez nem így megy, közmunkára ítélnek akkor nagyon hamar kiközvetítenek téged, ha évekkel ezelőtt volt akkor már rég le kellett volna dolgoznod.

2018. febr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
32%

Tényleg érdekes, hogy kétszer is agyon akartak ütni az ellenőrök, de mindegy.

Ha a helyedben lennék, lelépnék az országból.

2018. febr. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
77%
Meg büntettek már meg engemet is, nem Budapesten, hanem a miskolci villamosok. Az MVK emberei meg pont arról híresek, hogy sokkal agresszívabbak, mint az ország többi részén lévő ellenőrök, mégse vertek meg. Pedig ők tényleg olyanok voltak, hogy villamosoknál nem a büntetés alól való kitrükközések miatt (hamis adatokat ad meg) voltak/vannak a rendőrök az ellenőrökkel mikor a jegyeket bérleteket ellenőrzik, hanem azért, hogy az ellenőröket is féken tartsák.
2018. febr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Kb 4-5 éve történt az első ügy amit évekig tárgyaltak. Egy évig húzták a közmunka büntetést arra hivatkozva, hogy papírral igazoljam le.

A másik ügy kb 1 éve történt tavasszal.

Nem tudok mit hozzászólni. Biztos én vagyok a hibás, hogy egyáltalán létezem, az ellenőrök meg földre szállt jótékony angyalok. Az orvos sem szegte meg az esküjét azzal, hogy börtönbe akar küldeni, miszerint:


"Legfőbb törvénynek tekintem a betegek testi és lelki gyógyítását, a betegségek megelőzését. Az emberi életet minden megkülönböztetés nélkül tisztelem. Orvosi tevékenységem soha nem irányul emberi élet kioltására. A betegek emberi méltóságát és jogait tiszteletben tartom, bizalmukkal nem élek vissza és titkaikat haláluk után is megőrzöm."

2018. febr. 28. 14:39
 9/41 anonim ***** válasza:
97%
Egy évig nem fogják neked húzni, mert ahogy írtam pillanatok alatt kiközvetítenek valahova közmunkába dolgozni, emiatt bűzlik nagyon az egész sztori.
2018. febr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Pedig kihúzták egy évig, mert panaszkodtam, meg mondtam, hogy öngyilkos leszek ha erre rákényszerítenek.
2018. febr. 28. 14:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!