Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közmunkára ítéltek és folyamat...

Közmunkára ítéltek és folyamatosan vegzálnak. Mit lehet tenni? Tényleg nincs más kiút csak az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

5 éve kezdődött amikor sajnos blicceltem a villamoson és a bkv ellenőrök fenyegetően léptek fel és testi kényszert alkalmaztak, hogy büntethessenek.

Amikor a rendőr kijött, azt hazudták, hogy én fenyegettem, sőt meg is ütöttem őket, amiből egy szó sem volt igaz, de a bíróság mégis ítélt ez alapján, közmunkát és felfüggesztett börtönbüntetést 1 évet 2 évre. Ez még akkor volt mielőtt felvettek az egyetemre, de az ügy kb 3-4 évig is elhúzódott.

Most a közmunkára behívtak, de közöltem, hogy én öngyilkos leszek ha ezek után ilyesmibe belekényszerítenek. Nem akarok egy ilyen társadalomban élni. Ha valóban tettem volna valami rosszat, ami több 400 forintnyi elvi károkozásnál, megérteném a büntetésemet és igyekeznék jóvá tenni. De az ügyek kimenetele miatt nem volt idegzetem a diplomám végrehajtására sem, a pártfogó pedig folyamatosan mondta, hogy menjek el pszichiáterhez és majd orvosilag felmentenek. A pszichiáter 3 papírt is írt de egyik alapján sem mentettek fel, azt mondták komoly szakvélemény kell.

Ennek fejében a volán buszon ellenőrrel ugyanígy jártam, megfogott, majd közölte röhögve, hogy majd ő szól a rendőrnek, hogy meg akartam verni. Erre elkezdtem magamat ököllel ütni úgy, hogy az orromból is ömlött a vér mert közben már kihivta a rendőröket.


Természetesen hiába mondta a rendőr előadó, hogy ó hát semmi se lesz az ügyből, hamis vád (hogy ő ütött meg) annak ellenére, hogy nem is tettem vallomást így nem vádoltam semmivel senkit. És közfeladatot ellátó személy elleni erőszak miatt egy újabb eljárás indult.

A közmunka ügyemet mivel közben költöztem áttették egy másik városba és az ottani üzemorvos mondta, hogy javaslatot tesz börtönbüntetésre való átváltoztatásra.

A javaslat megtörtént mire közöltem az orvossal, hogy feljelentem az orvosi kamaránál mert ezzel megszegte az orvosi esküt, a pártatlan eljárásmódot, az orvosi titoktartást és a lélek és test gyógyítására való esküt.

Erre az orvos elkezdett fenyegetni, hogy ha nem nyugszom le ő is feljelent a rendőrségen, az ügyemet állítólag áttették átváltoztatásra, a bírósági tárgyalásom meg most lesz áprilisban.

Én éjjel küldtem egy emailt az ügyvédemnek, hogy ha ez így megy tovább öngyilkos leszek, akkor is ha akár egy napot is börtönbe kell töltenem öngyilkos leszek, erre reggel megjelent két rendőr a házunknál miszerint valaki bejelentést tett, hogy öngyilkos akarok lenni, szerencsére nem vittek el.


Ezen megyek keresztül.


Nem értem mi van és miért teszik tönkre az életemet és úgy érzem olyan ez mint valami száz karú polip ami mindenhonnan utolér a karjaival, nem akarok külföldre menekülni mert szeretem ezt az országot és sok barátom van, bár sajnos a hírem utolért és már úgy beszélnek rólam az új helyen is azok akiket egy éve a barátaimnak mondtam, hogy pszichiátriára járok és börtönbe akarnak zárni.


Mindez egy ki nem fizetett jegy miatt.

Úgy érzem nincs más kiút mint az öngyilkosság, és reménykedni abban, hogy talán tényleg van valami megváltás a halálunk után.



2018. febr. 28. 14:13
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
80%

24 es vagyok.

na mi van az ongyilkossaggal? gondolom lemondtal rola mivel hogy meg mindig itt vagy. ilyesmivel fenyegetozni a hatosagok elott teljesen felesleges. a 25 os jol mondta aki meg akar halni az nem teszi kozhirre egy nyilt oldalon. gyerekes vagy ideje felnoni.

2018. márc. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lett volna öngyilkos, hogyha az egész sztori egy kamu? Leírtam, ha közmunkára ítélik akkor rövid időn belül, max 2 hét kivezénylik valahova. Nem megy, akkor a rendőrség megy érte és akkor le kell ülnie a büntetést. Emiatt se lehet az, hogy évekig húzzák, halasztják és még most se dolgozta le a közmunkát.
2018. márc. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
kamu
2018. márc. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha igaz is lenne, a sztori mi volt abban a jó, hogy az ügyvédnek írtál egy levelet, amiben öngyilkossággal fenyegetőzöl?


Azt se értem, hogy mire volt jó, hogy véresre verted a pofádat. Ez tényleg nem vall épp elmére.


Elhiszem, hogy pattogtál, csak te azt nem így élted meg, és ezért ennek megfelelően léptek fel veled szemben.


De ezzel a hozzáállással még külföldre is kivándorolhatsz, akkor is ugyanígy jársz majd. Biztos ott is fejből tudja az összes ellenőr, hogy téged Budapesten lefüleltek, és dilis voltál, és akkor poénból ők is játszanak veled egyet.


Javaslom, hogy Lettországba vándorolj, ott már hamarosan ingyenes lesz a tömegközlekedés, de a moziban ott is elkérik a jegyet, szóval ugyanott vagy.

2018. máj. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
én is blicceltem párszor de mikor jött az ellenör, jegy helyett személyimet adtam neki oda. érdekes, sose vertek meg, ép ellenkezően, hálásak voltak, hogy probláma mentes bliccelő vagyok, aki simán növeli kvotájukat. utána még illedelmesen is köszöntem tőluk, volt akinek még jo munkát is kivántam, bár ez elismerem, már kissé cinikus volt...
2019. júl. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim válasza:
Mi lett azóta kérdező?
2019. júl. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező már nem elérhető, nem lehet üzenetet küldeni neki.
2019. júl. 1. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Pedig engem is érdekelne, hogy mi lett belőle...
2021. máj. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 árokpart ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdezőt és sok hasonló embert akivel ilyesmi megtörténik, hogy miért hagyják magukat. Mi az, hogy testi kényszer hát próbálná meg azt hiszem felszökne a vérnyomásom és nagyon rosszul járna aki ilyesmivel próbálkozna.
2021. máj. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

Árokpart:

Ne legyél buta és ne dőlj be ennek a kamu sztorinak. Az egész úgy hazugság ahogy van. Leírtam korábban nem húzzák az ilyen dolgokat évekig, pillanatok alatt kivezényelnek valahova közmunkára és ledolgozod a pénzbírságot. Nem mész el, nem vállalod, akkor meg szépen bevisznek a fogdába és le kell ülnöd.

2021. máj. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!