Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köttethetek eltartási szerződést?

Köttethetek eltartási szerződést?

Figyelt kérdés

A lényeg kiemelve:

Eltartási szerződésben gondolkodom.

Valakinek közületek kellett ilyenre folyamodnia?

Egyetemre járok.

Megelégeltem, hogy több milliós hitelt akarnak rám terheli (konkrétan fizessek a kb 10 milliós tartozásába havi 70 ezret).



/// Viszonylag röviden, hogy mi történt/történik:

Egyetemre járok, mechatronikai mérnöknek tanulok, 21 éves vagyok. Minden nyáron elmentem dolgozni, de ő többször is mondta, hogy (pl amikor terveztem levelezősre menni, hogy finanszírozzam a kiadásaim) ne menjek, ne legyek levelezős, én csak tanuljak.

Azóta elgondolkodtam, hogy hibázhattam, hogy végül nem mentem, de mostanra elég rossz lett a helyzet.


Idén nyárra nagyon elromlott a kapcsolat az anyámmal. Testvéremmel folytattak egy beszélgetést, miszerint én már csak teher vagyok a nyakán, megelégelte hogy eltart és drága vagyok a számára.


Ez nem itt áll meg, hogyha azt gondolnátok, hogy besértődés, vagy bármi ilyesmi van a háttérben.

Sajnos igen komoly hitel tartozása van, amit rajtam akar behajtani, én majd adok bele, mert hogy... mert hogy nem is igazán értem, hogy miért...

Többet erről most nem írnék, max ha valakit nagyon érdekel.


A lényeg az, hogy tudnék hova menni, van barátnőm, ő segített, hogy ne roskadjak magamba, ettől az egésztől.


Ronda/gusztustalan/hálátlan, nem tudom milyen dolog lenne egy kívülálló számára, de eltartási szerződésben gondolkodom.

Valakinek közületek kellett ilyenre folyamodnia?


A kioktató és számomra nyilvánvalóan okoskodó, vagy engem véleményező kommentekre nem válaszolok, mivel túl sokat írtam már ide is, a lényeg elvész. ///



A lényeg kiemelve:

Eltartási szerződésben gondolkodom.

Valakinek közületek kellett ilyenre folyamodnia?

Egyetemre járok.

Megelégeltem, hogy több milliós hitelt akarnak rám terheli (konkrétan fizessek a kb 10 milliós tartozásába havi 70 ezret).



Direkt emeltem ki kétszer is (a jog kategóriába sem véletlen került), köszi ha elolvastátok, megértettétek.



2018. júl. 20. 10:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Eltartási szerződést egyetemistaként csak úgy köss, ha édesanyád 100%-osan ott áll mögötted, és mindenben segít. Magyarul: ő csinálja a tartását az idős embernek, ő jár hozzá, ápolja, eteti törődik vele.
2018. júl. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Csak annyit szeretnék, (hogy már az volt a terve, hogy velem fizetteti a hitelét) hogy ne a barátnőm fizetését kelljen erre elkölteni.

Rossz lett a viszony, de ez nem mentesíti anyát a szülői felelőssége alól.

A lakhatás és a kaja szerencsére megoldódott.

Csak most van elegem, hogy ki akar bújni a nagyobb felelősségei alól.

2018. júl. 20. 10:49
 13/18 anonim ***** válasza:
Figyelj, úgy számolj, hogy a rokontartás maximum összege kb 14 000 Ft. HA megítélik neked. Ebből a pénzből nem fogsz menni semmire,hidd el. Mindenképp azon kéne gondolkoznod,hogy találj valami munkát. Egyébként ha elköltözöl már nem kell fizetned semmit a hitelbe és meg is van oldva a dolog. Ha tudnád fizetni a havi 70 et a hitelbe,annyiból már a havi kajád is kijön.
2018. júl. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit se kötnöd, mivel nem kényszeríthet rá, hogy fizesd. Nem te vetted fel a hitelt, nem a te neveden van. Legfeljebb akkor kellene fizetned, hogyha örökölnéd a hitelt.
2018. júl. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.


Itt van a helyesen (remélem) a kérdésem.


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__9418..

2018. júl. 20. 10:59
 16/18 anonim ***** válasza:

Rokontartás, amit keresel, de az nem szerződéses jogviszony.

Ha meg is ítélnék, akkor sem lenne túl sok.

A probléma az, hogy visszafelé tud működni, de kevés esetről hallottam, hogy azt megítélték volna.

2018. júl. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

*Itt van helyesen (remélem) a kérdésem.


Nem tudom már melyik a helyesebb, hogyan fogalmazzam meg ez a rakás trágyát, az egész sz@rból elegem van.

2018. júl. 20. 11:01
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Hogy megítéljék neked a tartást, amit eleve törvényileg maximalizáltak egy viszonylag alacsony szinten, az kell, hogy anyukádnak ne veszélyeztesse a megélhetését (nem a nyomorgás az alap, s a hiteltörlesztő is beleszámít, ahogy sok más tétel is); hogy 25évesnél fiatalabb légy; nappali tagozaton tanulj jó eredményekkel; és ne legyél érdemtelen a tartásra (az összeveszésetek érdemtelenné tehet, ahogy a kapcsolattartás hiánya is).
2018. júl. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!