Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A parom es en vettunk egy...

A parom es en vettunk egy masik autot a regebbi kocsink melle. A faluban valaki feljelentett, hirtelen vagyonosodas vegett. Mit tehetnenk a sok idiota ember ellen? Mi is indithatunk egy feljelentest, hogy hagyjanak mar vegre beken minket?

Figyelt kérdés
Van egy 20 eves passatunk en eddig egy grande puntot hasznaltam. A puntot eladtam es a maradek osszeget szuleim kipotoltak igy vettunk egy golfot. Tegnap jott a papir az okmanyirodatol, hogy hirtelen vagyonosodas miatt mindket autonkat ideiglenesen lefoglaltattak vegrehajtoval, mig nem tisztazzuk, hogy mibol vettuk. Tartozasunk nincs, es nem is volt. Nem loptunk, nem csaltunk. Nem ertunk semmir. Derult egbol villamcsapaskent ert a dolog. Indok sincs, hogy ez miert van, csak egy nevtelen feljelento. Egy 10 eves golfrol beszelunk egyebkent.... Ugyvedhez fordulhatunk ilyen miatt? Mi is tehetunk feljelentest ez vegett, hogy igy meghurcolnak?

2018. szept. 1. 11:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Bocs ha zavarosan irtam le, de az idegbaj kerulget
2018. szept. 1. 13:18
 12/20 árokpart ***** válasza:
Szerintem hétfőn menjetek el az ügyészhez és tegyetek feljelentést, mert ez már simán szándékos zaklatás, de lehet hatalommal való visszaélés is. Ugyanis az égadta világon mindenhová beütöttem ezt a törvényt, de még csak nyoma sincsen sehol ilyen paragrafusnak. Vagy vonjatok be magasabb hatóságokat, mert nem akarlak elkeseríteni, de a leírtak alapján nem biztos, hogy valaki nem ácsingózik az ingatlanotokra és hivatalból direkt felhasznál valakit, hogy úgymong magatoktól meneküljetek el onnan. Nem akarok vészmadár lenni, de hivatalos szervek semmilyen olyan feljelentést nem fogadnak be, illetve nem foglalkoznak vele ami konkrét jogszabályokat nem tartalmaz, illetve nincsen rá törvényi eljárási lehetőség. Gyanítom, hogy igazából nem is jelentett fel senki csak azt mondják. A szomszédoddal véletlenül se vesszél össze, mert egyáltalán nem biztos, hogy a faluból bárki is ludas benne, sőt valószínű, hogy külső helyről jött a vizsgálat indítás.
2018. szept. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Az onkormanyzatnal dolgozik egy ugyintezo aki szeret furkeszni a csaladjaval mas dolgaiban. Igazsagszerint mar jelentettek fel tobbszor pitianert dolgoert pl.kiszokott a kutyank masnap gyepmester jott a hazhoz keretlenul a kutya helyzetet felmerni. A szobakutyam miatt mrgakartak buntetni allatkinzasert, mert keson ertem haza a munkabol es nem engedtem ki idoben(anyam elrendezett mindent vele). Na szoval vartuk, h ezert is lesz valami de ez felhaborito, hogy pentek delutan ugy fogad a csalad h a vegrehajtok ratettek a kezuket az autoinkra. Ha feljelentedt akarnek mostmar tenni mire hivatkozhatok? Zaklatas? Koszi az eddigi valaszokat
2018. szept. 1. 21:01
 14/20 árokpart ***** válasza:
94%
Bizony, hogy zaklatás és közhatalommal való visszaélés nem is kicsit büntetnék meg és nagyon remélem, hogy meg is büntetik az önkormányzati ügyintézőt. Mint volt önkormányzati alkalmazottként mondom, hogy tedd meg mindenképpen vagy a kormányhivatalnál mint fölérendelt szervnél vagy az ügyészségnél a feljelentést. Ilyen önkormányzati dolgozó nem való a közéletbe és súlyos büntetést érdemel. Neki a mi adófizető pénzünkből fenntartott hivatalban és pozíciójában egyedül minket polgárokat köteles képviselni, betartva és mással is betartatva a törvényeket és ezt köteles minden részrehajlás nélkül tenni, nem lépve túl a hatáskörét és nem élve vissza a hatalmával. Erre fel is esküszik mielőtt megkapja a közigazgatási munkavállaló státuszát.
2018. szept. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt!! Annyira elegem van az ilyen emberekbol.....
2018. szept. 2. 09:46
 16/20 kovpet ***** válasza:

"A torveny amire hivatkoznak a levelben az a hirtelen vagyonszerzes."


Hirtelen vagyonszerzés? Mondd már a konkrét jogszabályt légyszi, mert azért akkora kommunizmus még nincs, hogy azt büntesse valami, ha valakinek hirtelen gyarapszik a vagyona. Lölö már rég a hűvösön lenne, ha lenne ilyen.

2018. szept. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Az ugyintezo familiaja kintrol veszi az osszetort roncs autokat, haznal megcsinaljak aztan hibatlankent aruljak interneten.. plusz muszakira a kocsikat csak rendszammal viszik el de leakasztanak akirol tudnak egy valag penzt h ez meg az ki lett cserelve. Szivem szerint en is rajuk kuldenek valakit ha biztosan tudnam, hogy benne van a kezuk. A lanyaval anno joba voltunk, majd egyszer visszahallottam, hogy anyamek penztarcajarol beszelt, hogy mibol vett ezt azt maganak anyukam. Szoval az elso megerzesem ok voltak, na meg a parom az elso szerelme volt a csajnak es azota ellensegkent tekintenek ram az egesz csalad :D
2018. szept. 2. 09:52
 18/20 acelsziv ***** válasza:

Én még mindig nem hiszem el. Azért a végrehajtó sem hülye.

Nem fognak egy nem létező jogszabályra hivatkozva foglalgatni. Ezzel ők is nagyon megütheti a bokájukat.

És van értesítési kötelezettségük is, mielőtt egjelennek "foglalni"

Találj ki más mesét.

2018. szept. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 veterán vas ***** válasza:

" az okmányirodában van jelezve, hogy gebasz van velük" Ezen a mondaton vélhetően Te is csak röhögni tudsz. ;)


Talál ki valami más sztorit, de hihetőbbet!

2018. szept. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Mi lett kérdező?

Az az érzésem téged átvertek, és nem a végrehajtók jöttek, hanem egy csaló banda, mégpedig ezért: "Az ugyintezo familiaja kintrol veszi az osszetort roncs autokat, haznal megcsinaljak aztan hibatlankent aruljak interneten"

Az a sejtésem, ezek nem veszik az autókat, hanem elveszik az olyanoktól mint te.

2018. szept. 29. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!