Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy munkáltató anyagi okok...

Ha egy munkáltató anyagi okok miatt nem tud teljes bért fizetni mi lenne a jogszerű magatartás a részéről?

Figyelt kérdés

Ha egy munkáltató saját hibájából olyan anyagi helyeztbe került, hogy nem tud teljes bért fizetni (egyszerűen nincs miből) akkor mi lenne a jogszerű magatartás a részéről?

Mert jártam jogásznák is és ő ezt mondta: a szerződéses bér az minden körülmények között jár. Semmiféle indokkal abból le nem vonhat el nem vehet a cég. Nem szempont az ő anyagi helyzete, ha ledolgozásra került a munkaidő, a szerződéses bér az jár és kész.

Ha anyagi gondjai vannak, adjon el valamit, vonjon be befektetőt, vegyen fel hitelt-csináljon amit akar, másszon fel a falra, de fizetnie kell.

Ha végképp nem működik egyik pénzbevonás se, akkor el kell bocsátatni a munkaerőt , persze a jogszerűség betartásával (végkielégítés). Persze kérdés ha bérre nincs pénz, végkielégítésekre ráadásul sok dolgozó kapcsán mégis miből lenne.... de ez már csak az én meglátásom...

Ezt mondja a jogász.


A cégvezetés meg azt mondja, ha ő most elkezdi elküldeni az embereit mert nem tud teljes bért adni, akkor

- pénze akkor se lesz, tehát nincs előbbre az elküldéssel

- nem is tudja jogszerűen elküldeni végkielégítéssel mert nincs miből fizetni

- és ha elküldi a melóst, akkor a cégnek végleg annyi, akkor esély sincs hogy később helyreálljanak a dolgok


Szóval a cég azt teszi, hogy fizet amennyit éppen tud, ez nem jogszerű, ez totál törvénytelen, na de mi mást tehetne?


Ha zt teszi amit a jogász mond, akkor roló le végleg. És az végső soron nem érdeke még az alkalmazottnak se!!


Meglátások?


A válaszokban mellőzzük az obligát szólamokat hogy troll meg kamu meg ez meg az. Oké troll, hallottuk már, lapozzunk. A kérdésre válaszoljunk, ne mellébeszéljünk!


2018. szept. 11. 08:15
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"Szerintem nem normális olyannak dolgozni a második hónapban is"


Második hónap.... május óta ez megy.

Máj jún júl aug. És ez fog menni karácsonyig biztos addigra tán kifiztei egyéb adósságait és újra adhat rendes bért. De lehet hogy nem, mert a mostani adósságai helyett lesz másik.

Pl kéz alatt pénzt szerzett vmi zugembertől (uzsora) és azt is perkálni kell.

2018. szept. 11. 12:47
 12/22 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kérdezö, de nem értelek...minek jársz be dolgozni?

Jelentsd és keress más munkát!

2018. szept. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Minek járok be? konkrétan a fizetésem háromnegyedéért. Mert úgy tűnik azt senki se érti hogy nem SEMMIT nem ad fizetésnek. Ad, csak nem annyit amennyi a szerződéses bér. Én pl. a bérem háromnegyedét kapom és még "jól jártam" mert van aki csak durván felét!

FELÉT! És aki a felét kapja az is bejár! és minden hónapban elmondja hogy na mots volt az utolsó még 1x előfordul másnap már nem jön-és aztán dehogynem jön.

Újra és újra elő fog fordulni és akkor is bejárnak majd.

Ezek ilyenek. Én is.

2018. szept. 11. 13:00
 14/22 anonim ***** válasza:

Öreg hiba!

Pontosan ismerem a szitut, és ő is erre alapozva hiteget. Tévedtem amikor azt írtam hogy lúzer! Ez nem lúzer, hanem egy átb...ós k.cs.g! Ismerem a fajtáját!

Minél több pénzed van "bent" annál biztosabb hogy bejársz továbbra is, ő pedig továbbra is csak hiteget, esetleg valami kis pénzt is ad hogy ne dögölj éhen!

Itt te egy k..va vasat sem fogsz látni, mert eleve nem akar fizetni!

Hagyd ott azonnal! Vagy ha elég tökös vagy, akkor fenyítsd be mondjuk kromofággal a kocsijára, vagy pár haverral! De ezt viszont csak élesben csináld, mert ha blöffölsz, annak csúnya vége lehet!

2018. szept. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

#14 vagyok:

Még egyszer mondom, NEM FOGSZ PÉNZT LÁTNI!

Hidd el! Csak úgy, ha "kivered" belőle!

2018. szept. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Megint túldimenzionáljátok. nem fogok pénzt látni... naná hogy nem. Nem is mondja senki hogy igen.

Még a vezetőség se ígéri ezt. Nem ígéri hogy az elvett részbérek valaha is ki lesznek fizetve ezek az összegek eleve mentek a levesbe.

Amit ígér az csupán annyi hogy HA ÉS AMENNYIBEN helyreáll a menetrend, akkor úgy dec-jan-tól lesz újra teljes bér.

Ennyit ígér. Egy szóval se mondja hogy a bérből elvett-ellopott pénzek valaha is ki lesznek fizetve.

Igen, felfogtuk tudjuk.

2018. szept. 11. 13:56
 17/22 Alex Fly ***** válasza:

Olyan nincs, hogy hónapokon keresztül nem tud kifizetni. Már ha akar...

Oldja meg.

Ez nem opció, ez a kötelessége.

2018. szept. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
jo.oke. ertettem . akkor menj oda hozza es mondd meg neki. hatha nem rohog pofan... csaj siman leszar.
2018. szept. 11. 16:03
 19/22 anonim ***** válasza:

Oké, eddig nem akartam leírni: kérdezö: lúzer vagy!


Ahelyett, hogy lelépnél és keresnél más melót ahol kifizetnek rendesen, ahelyett türsz és duzzogsz mint 5 éves és még a fönöknek sem mered megmondani a véleményed

2018. szept. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Alex Fly ***** válasza:
Esetleg közölheted veleb hogy a magad részéről nem akarod mindenáron jogi útra terelni az ügyet, de ha ragaszkodik hozzá...
2018. szept. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!