Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy munkáltató anyagi okok...

Ha egy munkáltató anyagi okok miatt nem tud teljes bért fizetni mi lenne a jogszerű magatartás a részéről?

Figyelt kérdés

Ha egy munkáltató saját hibájából olyan anyagi helyeztbe került, hogy nem tud teljes bért fizetni (egyszerűen nincs miből) akkor mi lenne a jogszerű magatartás a részéről?

Mert jártam jogásznák is és ő ezt mondta: a szerződéses bér az minden körülmények között jár. Semmiféle indokkal abból le nem vonhat el nem vehet a cég. Nem szempont az ő anyagi helyzete, ha ledolgozásra került a munkaidő, a szerződéses bér az jár és kész.

Ha anyagi gondjai vannak, adjon el valamit, vonjon be befektetőt, vegyen fel hitelt-csináljon amit akar, másszon fel a falra, de fizetnie kell.

Ha végképp nem működik egyik pénzbevonás se, akkor el kell bocsátatni a munkaerőt , persze a jogszerűség betartásával (végkielégítés). Persze kérdés ha bérre nincs pénz, végkielégítésekre ráadásul sok dolgozó kapcsán mégis miből lenne.... de ez már csak az én meglátásom...

Ezt mondja a jogász.


A cégvezetés meg azt mondja, ha ő most elkezdi elküldeni az embereit mert nem tud teljes bért adni, akkor

- pénze akkor se lesz, tehát nincs előbbre az elküldéssel

- nem is tudja jogszerűen elküldeni végkielégítéssel mert nincs miből fizetni

- és ha elküldi a melóst, akkor a cégnek végleg annyi, akkor esély sincs hogy később helyreálljanak a dolgok


Szóval a cég azt teszi, hogy fizet amennyit éppen tud, ez nem jogszerű, ez totál törvénytelen, na de mi mást tehetne?


Ha zt teszi amit a jogász mond, akkor roló le végleg. És az végső soron nem érdeke még az alkalmazottnak se!!


Meglátások?


A válaszokban mellőzzük az obligát szólamokat hogy troll meg kamu meg ez meg az. Oké troll, hallottuk már, lapozzunk. A kérdésre válaszoljunk, ne mellébeszéljünk!


2018. szept. 11. 08:15
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

"és még a fönöknek sem mered megmondani a véleményed"


ÓÓ de naiv vagy.. Hányan és hányszor megmondták már ennek az állatnak (=a főnök) a véleményüket. Hány és hány ordítozásba sőt egyszer konkrét tettlegességbe fajuló vita volt (a főnököt a nyakánál fogva a falhoz kúrta egy alkalmazott szinte az összes más ember szeme láttára majd felképelte-sajnos én épp nem láttam őszontén sajnálom még be is segítettem volna!)


Szóval a "szóljunk neki" hát ezeken már rég túlvagyunk és hova jutottunk vele.

2018. szept. 11. 19:58
 22/22 A kérdező kommentje:

Igen ez egy ilyen "jó kis hely". A hangulat mint egy késdobálóban de legaklább szarul fizetnek. Il most már a szar fizetést SE adja oda.

És mégis vagyunk és maradunk is. Ne félj nem fog innen senki elmenni max akit kirúgnak.

És ezt nem hiszi el nekem senki. Azt mondják ilyen nincs.

De van. Itt van.

2018. szept. 11. 20:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!