Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 17 éves vagyok. Édesanyám...

17 éves vagyok. Édesanyám nevén van az autónk, bátyám az üzembe tartó és én karamboloztam vele. Megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

Tehát ma délután át akartam hajtani a 4-es sz. főúton a stop táblánál nem láttam a jobbról jövő autót és kihajtottam elé elég szépen összetört az autónk és a rendőrséget kihívtuk mi hoztuk haza az autót tehát a rendőr, tűzoltóknak nem kell fizetnünk de engem megbüntethetnek ezért pénzbírságra? saját és a másik autónak is eléggé súlyos kárja lett de kötelező biztosításunk van és minden egyéb meg van az autón be voltunk kötve is! Jah és azt monta a rendőrszabály sértésért feljelentenek!

Ezért megbüntethetnek pénzbírságra?(17-éves vagyok 2009-03-12én leszek 18)


2008. nov. 4. 22:39
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
91%

Ha nincs Csaco az autótokon a javítás a saját költségetek lesz!


Megbüntethetnek??? 50 ezer alatt nem nagyon úszod meg!És 5 büntetőpont

2008. nov. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
71%

És egy pár hónap jogsi nélkül.


De nem csak 18 éves kortól adnak jogsit? Az én időmben még úgy volt. A'szem...

2008. nov. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
52%
De jogositvanyod van mar? Azt hany evesen adjak?
2008. nov. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Vezetői engedélyt általában szándékos dolgokért vonnak be (gyorshajtás, cserbenhagyás), vagy ha halálos balesetet okoz valaki.

A fent leírt eset szabálysértés. Bizonyára pénzbírság, és büntetőpont lesz belőle. Az hogy mi mennyi, majd a szabálysértési előadó dönti el. A pénzbírságra általában lehet kérni részletfizetést.


Ez inkább közlekedés a rovatba való.

Fennetbb kérdezőnek: 17 éves kortól lehet jogsija.

2008. nov. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
86%
A fent leírt eset nem pusztán szabálysértés, hanem közlekedési baleset okozása, súlyos mulasztás miatt.így más elbírálás alá esik.
2008. nov. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

17éves kortol lehet valakinek B kategoriás jogsilya!

Nekem megvan már vagy 3hónapja!

Tehát a jogsit bevonhatják?

A pénzbírság az tuti?

(Nem vagyok nagykoru nincs keresetem)

És az számít ha majd a szakértők megállapítják hogy a másik résztvevője a balesetnek gyorsan ment?

mert 60as tábla volt kitéve és utépítés volt ott pont és ő nem 60al jött!(ez 100%)

most akkor mire számítsak pénzbírság? vagy még a jogsim is bánhatja?

Valami hozzáértő hozzászólot várok!

2008. nov. 5. 11:14
 7/41 anonim ***** válasza:
81%

Attól , hogy a másik fél esetleges gyorshajtása mennyiben járult hozzá a balesethez, ezt szakértők megvizsgálják meg . A te esetedben ez nem valószínű, hogy enyhítő körülményként lép fel. Esetleg akkor, ha olyan gyorsan ment, hogy az útnak az a szakasza, ahonnan ő érkezett íves, és te nem láthattad őt a főútra-hajtás pillanatában.

pénzbírságra simán megbüntehthetnek, hiszen amikor jogosítványt szereztél elfogadtad a közlekedési szabályokat, ill.azt, hogy azok megszegése pénzbírságot von maga után. De ha közigazgatási szabálysértésként fogják kezelni, az üzembentartót fogják megbírságolni.

Egyébént a jogsit majdnem biztos bevonják egy időre.

2008. nov. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
91%
még kiegészítenm az előzőt, hogy valószínűleg indiferens, hogy nem 60 nal jött, hanem többel, mert te a főútra úgy hajtasz fel, hogy nem tudhatod, hogy van e a jobbról jövőkre érvényes sebességkorlátozó tábla kitéve, tehát nem feltételezheted, hogy 90-nél lassabban kell jönnie.
2008. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
89%

A második válaszoló vagyok. Én megcsúsztam a tükörjégen 2 éve. A szembejövő és én is totálkárosok lettünk. Engem a tűzoltók vágtak ki.

50 rugót fizettem és négy hónapra vonták be a jogsimat. Személyi sérülés nem történt, csak a biztonság kedvéért vittek be minket a kórházba.

2008. nov. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
79%

1.vegyél vissza az arcodból,ne nagyon verd magad,mert neked 3 hónapja jogsid van.jogsid lehet,de hogy vezetni nem tudsz még rendesen...az fix

2.ha felteszel egy kérdést,miért neked áll feljebb,ha válaszol valaki?szerinted neked majd hozzáértő szakember fog rögtön válaszolni?

3.biztosan elveszik a jogsid és jó pár ezerre megbüntetnek,és még pontokat is kapsz.ugye nem gondolod,hogy a két szép szemedért és azért mert te 17 vagy és nincs kereseted,majd annyit mondanak,ejnye-benje?ha nem tudsz fizetni,majd ledolgoztatják veled közmunkával.

szia

(remélem nem futok majd veled össze sehol....)

2008. nov. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!