Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 17 éves vagyok. Édesanyám...

17 éves vagyok. Édesanyám nevén van az autónk, bátyám az üzembe tartó és én karamboloztam vele. Megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

Tehát ma délután át akartam hajtani a 4-es sz. főúton a stop táblánál nem láttam a jobbról jövő autót és kihajtottam elé elég szépen összetört az autónk és a rendőrséget kihívtuk mi hoztuk haza az autót tehát a rendőr, tűzoltóknak nem kell fizetnünk de engem megbüntethetnek ezért pénzbírságra? saját és a másik autónak is eléggé súlyos kárja lett de kötelező biztosításunk van és minden egyéb meg van az autón be voltunk kötve is! Jah és azt monta a rendőrszabály sértésért feljelentenek!

Ezért megbüntethetnek pénzbírságra?(17-éves vagyok 2009-03-12én leszek 18)


2008. nov. 4. 22:39
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
57%
Ja, ha nem bejelentve dolozol,mmagarul adó és tb csaló is vagy, akkor esélyed sincs kérvényezni hogy ne vonják be munka miatt!
2008. nov. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat majd kiderül mi lesz! És igen kanyar van és nem láttam be!

De nem akarok én semmi mást csak hogy a jogsim megmaradjon!

Egyáltalán nem arcoskodom és attól hogy 17éves vagyok nem kéne így beszélni az "arcoskodo" barátomnak!

Azért van ez az oldal hogy aki nem tud valamit azt megkérdezze és olyanok válaszoljanak akik értenek is valamit hozzá nem pedig a másikat becsmérelni ennyit erről! Nem értem miért nem zárják ki az ilyet az oldalról!

Majd írok ha megtudok valamit vagy még lesz "NORMÁLIS" válaszadó!

2008. nov. 6. 21:17
 23/41 anonim ***** válasza:
90%

Akkor a teendő az, hogy megkellene mérned a távolságot onnan ahonnan kihajtottál a főútra , addig a pontig amíg még épp belátható az adott útszakasz.És ha a rendőrség nem csinálja, igazságügyi szakértőt kelll kérned annak megállapítására, mennyivel ment a másik.

Mert nem a sebességkorlátozás a lényeg, hanem az, hogy ha olyan sebességgel jött, hogy a stoptáblás elindulásodkor még nem láthattad, de az útra fordulásodkor meg már mögötted volt, és belédszállt, akkor kizárólag az ő gyorshajtása a baleset oka!!

2008. nov. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
46%

Én meg azt nem értem,hogy a 17 éveseket miért nem vonják ki a vezetésből.Felelőtlenek,nem figyelnek oda kellőképpen.(tisztelet a kivételnek)

Ha elém jöttél volna ki,én még fel is pofoztalak volna.Ha pedig a kisfiam is mögöttem ült volnam,hát...,azt nemigen tetted volna zsebre....

szevasz

2008. nov. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
85%
Ebben az anonimitásban mindenki olyan kemény, hogy még gyémántvágóval se lehetne megkarcolni. De én se tudom miért lehet 17től jogsit szerezni. A kivételtől eltekintve nem túl érettek, hogy egy 1 tonnás fémvázzal száguldozzanak 50, 90 vagy több km/h-val a gyalogosok, biciklisek és más autósok mellett.
2008. nov. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Nekünk anno azt mondta az oktató, hogy ha nem látod be az útszakaszt, akkor ki kell szállni a gépjárműből és gyalogosan megbizonyosodni, hogy nem jön semmi...

A mi balesetünknél szerintünk a lámpája nem égett - kukk sötét volt akkor - amikor ezt vitattuk, a rendőr közölte, hogy ez túl kicsi baleset ahhoz, hogy igazságügyi szakértőt vonjanak be (utólag megállapítható ugyanis, hogy égett-e a lámpa vagy sem). Ja és ha a fejre fordítva tolják, akkor is neki van elsőbbsége, neked meg a STOP táblád.

Szóval vitathatod, hogy valóban te voltál a hibás, max még azt is rádverik, hogy nem ismered a kreszt, mert a STOP tábla, az STOP tábla.

Üdv.

2008. nov. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
82%

Ne röhögtess már, ha egy főútra hajtasz fel, és íves kanyarszakaszban van jobbról, te bemész gyalog a főúton , mer másképp nem fogod látni , ha ötször szállsz ki a kocsiból akkor se! És ha visszaülsz, kezded előlről mert mi van ,ha addig jön valami.

Jajj, az az oktatóó!!

2008. nov. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

"Válasz Én meg azt nem értem,hogy a 17 éveseket miért nem vonják ki a vezetésből.Felelőtlenek,nem figyelnek oda kellőképpen.(tisztelet a kivételnek)

Ha elém jöttél volna ki,én még fel is pofoztalak volna.Ha pedig a kisfiam is mögöttem ült volnam,hát...,azt nemigen tetted volna zsebre....

szevasz"

Ne szép egy hozzáállás fel pofoztál volna:) az igen!!!

Gondolkozz már ember! Ha pofon vágsz egy kiskorút akkor már teljesen mindegy mögötted ül e a fiad vagy sem mert akkor egy pár évig nem nagyon láthatod! a börtönbe a feleséget külte volna évente a fényképeket mennyit változott a fiad!

És ha majd a fiad eléri a 17-évet reménykedem abban ha elkövet egy hibát majd valaki más jól pofonvágja és még büszke is lesz magára!

Ennyit arról hogy ki a felelőtlen és ki nem!

Amit te tettél volna a fiaddal szemben (mármint hogy nem lehetsz ott ahogy felnő!) az nagyobb felelőtlenség mint amit én tettem!

Szegény emberek mit meg nem élünk!

A másiknak osztjuk az észt inkább magunkba néznénk:(

na "szevasz":)

Ezen pedig gondolkozz el hogy inkább a fiad melett legyél mint bőrtönbe (egy olyan fiú akit egyedül nevel az édesanyja)

2008. nov. 7. 21:24
 29/41 anonim ***** válasza:
77%

Kezdjük azzal,hogy ne nagyon akarj mostmár a mögé elbújni,hogy te kiskorú vagy,és én mit kaptam volna ha...

Itt nem ez volt a kérdés.

Azzal se nagyon "kérkedj",hogy téged egyedül nevel édesanyád,mert a pofámról lesülne a bőr.

Az én fiam ha felnő,és lesz jogsija,és neadj isten csinál egy oly balesetet,mint amilyet te,háát..igen leshetné a jogsiját.De kétlem,hogy lesz ilyen,mivel mi 3 hónapos jogosítvánnyal,nem fogjuk megengedni,hogy egyedül vezessen.Tapasztalat nélkül,rutin nélkül.

Ha megtehetném,(és ezzel nem vagyok egyedül),a jogosítvány megszerzését is szigorítanám.Egy 17 éves gyereknek jogosítvány?....A gyakorló,még tanuló vezetőket pedig,bármannyi idős,nem is engedném bizonyos ideig kisérő nélkül vezetni.

17 évesen megkapjátok a jogsit,azt hiszitek ti vagytok a janik.Nem figyeltek,és balesetet okoztok.Itt volt nemrég pesten az a 17 éves aki a barátnőjével meg is halt a kocsiban.Miért?Mert nem tudjátok felfogni,hogy mi van a seggetek alatt.Hogy mire képes az autó,hogy mit is jelent a sebesség,mit is jelent a féktáv,stb.stb.

Te is mire számítottál a kereszteződésben?Ha jön is valaki,csak 60-al jöhet,mert ott tábla,stb.stb.Ilyet NEM lehet!!!Vezetés közben NEM lehet arra számítani,hogy nem jön semmi!Vezetés közben arra kell számítani,hogy bármikor jöhet valaki.Főleg,ha neki van elsőbbsége....

Neked még sokat kell tanulnod a vezetésről.Kaptál jogsit ugyan,de....az még édes kevés.

2008. nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
50%
Szegény anyádon fogják behajtani a büntetést. Ha én lennék a bátyád, úgy megvernélek, mint szódás a lovát! Szerintem, ha a saját keresetedből vetted volna az autót, jobban körülnéztél volna a kereszteződésben...
2008. nov. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!