Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 17 éves vagyok. Édesanyám...

17 éves vagyok. Édesanyám nevén van az autónk, bátyám az üzembe tartó és én karamboloztam vele. Megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

Tehát ma délután át akartam hajtani a 4-es sz. főúton a stop táblánál nem láttam a jobbról jövő autót és kihajtottam elé elég szépen összetört az autónk és a rendőrséget kihívtuk mi hoztuk haza az autót tehát a rendőr, tűzoltóknak nem kell fizetnünk de engem megbüntethetnek ezért pénzbírságra? saját és a másik autónak is eléggé súlyos kárja lett de kötelező biztosításunk van és minden egyéb meg van az autón be voltunk kötve is! Jah és azt monta a rendőrszabály sértésért feljelentenek!

Ezért megbüntethetnek pénzbírságra?(17-éves vagyok 2009-03-12én leszek 18)


2008. nov. 4. 22:39
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
79%

Az, hogy valaki fiatal és még friss jogsis, nem jelenti azt, hogy rosszul vezet. Én láttam már nem friss jogsis nem fiatalt úgy vezetni, hogy megkarcolt egy kiránduló csoport által bérelt buszt, és utána még nem akarta elismerni, míg rendőr nem jött.

A fiatalság és a friss jogsi csak rutintalanságot jelent, rossz vezetést nem feltétlenül. PONT!


Kérdező, figyelj, én nem tudom, te hogy vezettél, és a másik hogy vezetett, és hogy hol történt a baleset, mindenképp megvizsgálják az esetet, esetleg tanúkat is hívnak, aki látta, ha olyan az útszakasz, hogy nem láthattad, hogy neked elsőbbséged volt, hogy a másik nem tartotta be a sebességet, akkor megúszhatod enyhe dologgal is, ha te is szegtél meg szabályt, amit be kell tartani, vagy adott útszakaszon fontos betartani valami okból, akkor nagyobb büntetésre számíthatsz.

Nekem nincs még jogsim, nem volt még időm rá, de ha elfogadsz tőlem egy tanácsot, segíthet a későbbiekben: Magyarországon sokan úgy vezetnek (korosztálytól és nemektől függetlenül), hogy úgy gondolják, csak az övék az út, és ott másnak helye nincs. Én gyalogosan közlekedek a fővárosban, zebrán se mindig engednek át, és már úgy vagyok vele, hogy aki mégis átenged, az megérdemli, hogy megköszönjem azt, ami nekem gyalogosként egy zebrán automatikusan járna. Emiatt a mentalitás miatt sokkal jobban kell figyelni, és mindig fel kell készülni arra, hogy bármikor bárkivel összeakadhatunk az utakon, aki saját "szabályait" a hivatalos KRESZ szabályok elé helyezi, akkor is, ha ezekkel károkat okozhat.

2008. nov. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
82%

"A második válaszoló vagyok. Én megcsúsztam a tükörjégen 2 éve. A szembejövő és én is totálkárosok lettünk. Engem a tűzoltók vágtak ki.

50 rugót fizettem és négy hónapra vonták be a jogsimat. Személyi sérülés nem történt, csak a biztonság kedvéért vittek be minket a kórházba."


Neked sem a megcsúszásért vonták be a jogsidat, hanem a relatív gyorshajtásért!

2008. nov. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
88%

Na ,hát már akkor ilyen dologgalne viccelődjünk, hogy " nem láthattad , hogy elsőbbsége van" .

A 4 es főútra felhajtva mindenkinek elsőbbségadási kötelezettsége van mivel az a főút! Nincs mérlegelés, vagy esetleg..

Sőt, ha ellopták volna a stoptáblát, akkor meg a jobbkézszabály lép életbe, vagyis csak akkor lehetne mentő körülményt találni, ha a 4 -es íve miatt nem lehetett belátni a gyorshajót. De azt a kérdésfeltevő nem írta, hogy miért is nem látta meg.

2008. nov. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

1.egyáltalán nem vagyok nagy képű! Nem állítom azt hogy sok rutinom van! Szabolcsi vagyok és Kisvárda Döge között történt a baleset!

azért nem láttam hogy jön mert útépítés volt és tudtam róla hogy 60-as tábla van kitéve végig mert előtte való nap én is ott közlekedtem és az útépítők mellett kb 30al ment el mindenki nem kb 130-al mint ő!

Nem mondom én azt hogy nem én vagyok a hibás mert beismertem a hibámat! De ha ő 60al jön akkor nem ez történik!

És a pénzbírság nem érdekel valahogy csak kifizetem!

(szerintem közmunkán csak nem dolgoztatják le hiszen suliba járok)

én azt nem akarom hogy bevonják a jogsim mert suli mellet elég sokat dolgozom és a munkámhoz kötelező az autó amúgy a balesetkor is a munkámból tartottam hazafele!

Tehát ha nem lesz jogsim nem lesz autóm és tényleg nem lesz semmi bevételem (igaz nem bejelentve dolgozom) de ez a két nap alatt nagyon sok pénz kiesett és nem jól állok anyagilag:(!

és azért mert meg kértem hogy olyanok válaszoljanak akik értenek is hozzá azért nem kéne leugatni a fejemet!

ZÁRÓJEL ÉN SEM SZÍVESEN TALÁLKOZNÉK ILYEN BUNKÓ EMBERREL MINT AKI EZEKET MONDTA ZÁRÓJEL BEZÁRVA

2008. nov. 6. 08:46
 15/41 anonim ***** válasza:
89%
Ha útépítés volt, akkor mindenki köteles betartani a módosításokat, szóval ha a másik autós tényleg nem tartotta be, akkor ő is komolyan hibás. És nem csak azért, mert balesetet okozott a megengedettnél nagyobb sebességével, hanem azért is, mert ha nem is ütköztetek volna, önmagára is veszélyes volt a nagyobb sebesség miatt, szóval ő is örülhet, hogy egy ütközéssel úszta meg, és véletlenül nem valami más baj érte. Egy útépítés nem szórakozás, nem véletlenül van olyankor sebességkorlátozás. Még itt Budapesten is vagy csatornázás vagy útburkolat javítás vagy nem tudom, mi miatt, mikor nem lehetett az út teljes hosszát használni (külvárosi rész), nem csak sebességkorlátot tettek ki, hanem lámpát is arra az útszakaszra, és nemrég vidéken is láttam hasonlót egy hídon. Ha ott valaki nem tartja be a korlátozást, nagyobb baj is lehet ütközésnél.
2008. nov. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként szinte biztos vagyok benne, hogy az illető, akivel ütköztél, nem Budapesten szerzett jogsit, mert akkor nem merne így vezetni egy korlátozásokkal ellátott útszakaszon :-)
2008. nov. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
48%

1.Nem állok le vitázni egy 17 éves csitrivel.majd ha levezettél már egy pár km-t majd akkor talán...

2.mivel nem ismersz,ne mondd,hogy bunkó vagyok.de ha jobb tőle a lelkiismereted,legyek bunkó.de lehetek én akármilyen bunkó,még soha nem okoztam kárt sem a saját,sem más autójába.

3.mivel friss,mit friss,még meleg a jogsid,SOKKAL jobban kellett volna figyelned!!!

lehet akkor is arcoskodtál,és azért nem vetted észre a közeledő autót.

na,szevasz

2008. nov. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A kérdésed az, hogy megbüntetnek-e 17 évesen. Szerintem nem. Azt viszont majdnem biztosra veheted, hogy a jogsidat elveszik. Pontosan ez a story történt meg velünk is: a rendőröket qrvára nem érdekelte, hogy mennyivel jött a másik autós. 2003-ban 2 hónapra vonták be a jogsit. Nem hinném, hogy azóta kedvezőbb lett...

Viszont, ha ennyire szükséged van a jogsira, akkor olvasd el ezt a választ:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztonsa..

Egy próbát megér...

Üdv.

2008. nov. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
86%
Mivel kezdőjogsid van, ezért tuti bevonják és büntetőpntoznak is...
2008. nov. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
52%

És jobb ha megérted,hogy nem hivatkozhatsz arra, hogy "tudtad" hogy korlátozás van a főúton, mert ez nevetséges érv! nem tudhatod mikor oldják fel, mikor változtatják, egyáltalán neked semmi márs dolgod nincs , felelős közlekedőként, hogy felmérd, az autó amelyik közeledik , kb. milyen sebességgel halad, és mikor ér oda. ha erre nem vagy képes, sok gondod lesz még a közlekedésben!

ha kanyar volt és azért nem láttad, akkor igazad van, ő nayértékben hibás. De ha nem akkor te vagy a hunyó!

Jogosítványbevonást meg lehet fellebbezni bíróságon, kérvényezni , hogy elengedhetetlen a munkához. Akkor esetleg nem veszik el.

2008. nov. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!