Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehet ilyenkor a behajtó?

Mit tehet ilyenkor a behajtó?

Figyelt kérdés
Sajnos az egyik mobil szolgáltatónál van egy 305.000 Ft-os tartozásom, mert február óta nem fizetem a számláimat, egyébként jogosan, mert volt, hogy például egy számlát kétszer postáztak ki és nem szóltak, hogy bocs, ne fizesd be megint, képesek lettek volna az emberrel kétszer befizettetni. Szóval meguntam, szolgáltatót váltottam, majdnem 1 éve nem fizetem a másiknál a számlákat, gondoltam majd maguktól felbontják a szerződést, ha látják, hogy nem fizetek. 2 hete jött egy levél oda, ahol laknak a nagyszüleim, hogy rövidesen átadják egy behajtó cégnek az ügyet. Ma hívtam az ügyfélszolgálatot, még nincs átadva behajtóknak,mondta a drága hölgy, hogy ha most kifizetem ezt a tartozást, akkor felmondhatom a szerződést, ez a kettő összesen 815.000 Ft lenne, amit ha kifizetnék, akkor többet nem zaklatnának. Mondtam neki, hogy ez újévi poénnak hatalmas volt, de másnak nagyon nem, szóval rohadjanak meg akkor és letettem. Viszont van itt egy érdekes dolog, én utánaolvastam ennek a behajtás végrehajtásnak, mert először azt hittem olyan, mint a filmekben, hogy jön 2 nagydarab állat és megfenyegetnek, megvernek, börtönbe visznek stb. A nagy helyzet az, hogy az én nevemen se lakás nincsen, se ház, se autó, se vagyontárgyak, se vagyon, a fizetésemet kézbe kapom, bankszámlám nincsen, az irataim megváltoztak, a nevem sem ugyanaz, de azt nem ez miatt változtattam meg, családi gondok miatt. Plusz nem is ott lakom ezer éve, ahova a levél ment. Ott a nagyszüleimék lakása van,meg pár ruhám, régi játékaim stb. Azt olvastam, hogy rokonok értékeire, vagyonára nem tehetik rá a kezüket. Szóval ha mamáék cuccait viszik majd vagy valami, akkor én fogok feljelentést tenni, mert jogilag tilos nekik azt elvinni, ami nem az enyém. Szóval a kérdés: hogy ilyenkor mi újság, ha az embertől tényleg semmit nem tudnak elvinni, sem bankszámlát letiltani? Mert erről nem találtam semmit, csak hogy az ingatlant elárverezhetik, kocsit elvehetik stb, de nekem semmim nincsen. Plusz ha a munkaadómat felhívják, mert olvastam hogy kötelezhetik a fizetésem 33%-át tartsa vissza de akkor a régi nevemen fogják keresni és a főnököm azt fogja mondani, hogy ilyen nevű ember nem dolgozik nála. Az irataim száma is teljesen más mint volt és ezt nem jelentettem be a mobilszolgáltatónak. Annyit tudok, ami nem tudom igaz e, hogy ha valaki tényleg nem tud fizetni, akkor 5 év után elévül az egész. Plusz azt hiszem feltesznek a KHR listára, de úgy tudok oda csak hiteltartozás miatt tesznek fel valakit.

2018. dec. 28. 18:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
80%
Behajthat.
2018. dec. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Jaj de naiv valaki.

Behajtó beadja a fizetési meghagyást, az jogerőre emelkedik, a végrehajtó meg letiltja a fitetésed harmadát

2018. dec. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

A behajtó már a mostani neveden fog keresni. A szolgáltató az összegtől függően beperel, vagy a közjegyzői kamarától kér fizetési meghagyást.

Ha ez jogerős, akkor megy az ügy a végrehajtóhoz. És akkor keresik meg írásban a munkahelyedet, és akkor tiltják a fizetéses harmadát.

Ha nem tudják végrehajtani, amennyiben már jogerős végzés van, utána nem évül el.

2018. dec. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
48%
Ebből nagyon nagy élmény lesz, mert akkor már nem 815 ezret fognak leverni rajtad hanem annak többszörösét. Öröm lesz nézni. :)
2018. dec. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Igen, de a fizetési meghagyásos papírt nem vagyok köteles átvenni. Sem reagálni nem vagyok köteles semmire.
2018. dec. 28. 18:42
 6/29 anonim ***** válasza:
63%
Leszarják mire vagy köteles. Majd perkeled kifelé szépen a zsíros dollárokat, mink meg röhögünk rajtad.
2018. dec. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
#5: ha nem veszed át, a második kézbesítési kísérletet követően átvettnek minősül.
2018. dec. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
És ha papírok nélkül, feketén dolgozom hónapok óta? Akkor hiába találják meg a főnököt, igazolni semmit nem tudnak.
2018. dec. 28. 19:00
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

#8: ez igaz. De ha van jogerős bírói végzés, akkor nem évül el, és ketyeg rá a késedelmi kamat.

Tehát ha valaha lesz folyószámlád, bejelentett munkád, vagy házat veszel, megtalálnak, és akkor már milliókról fog szólni a történet.

Nekem egy ötszázezres tartozásból lett 3 milliós végrehajtható összeg... Mire kifizetem, kb. 5 millió lesz.

2018. dec. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
a probléma ha egyszer rányomják a fizudra akkor az egész hátralévő életedet úgy élheted hogy sosem lesz bejelentett munkád.
2018. dec. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!