Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehet ilyenkor a behajtó?

Mit tehet ilyenkor a behajtó?

Figyelt kérdés
Sajnos az egyik mobil szolgáltatónál van egy 305.000 Ft-os tartozásom, mert február óta nem fizetem a számláimat, egyébként jogosan, mert volt, hogy például egy számlát kétszer postáztak ki és nem szóltak, hogy bocs, ne fizesd be megint, képesek lettek volna az emberrel kétszer befizettetni. Szóval meguntam, szolgáltatót váltottam, majdnem 1 éve nem fizetem a másiknál a számlákat, gondoltam majd maguktól felbontják a szerződést, ha látják, hogy nem fizetek. 2 hete jött egy levél oda, ahol laknak a nagyszüleim, hogy rövidesen átadják egy behajtó cégnek az ügyet. Ma hívtam az ügyfélszolgálatot, még nincs átadva behajtóknak,mondta a drága hölgy, hogy ha most kifizetem ezt a tartozást, akkor felmondhatom a szerződést, ez a kettő összesen 815.000 Ft lenne, amit ha kifizetnék, akkor többet nem zaklatnának. Mondtam neki, hogy ez újévi poénnak hatalmas volt, de másnak nagyon nem, szóval rohadjanak meg akkor és letettem. Viszont van itt egy érdekes dolog, én utánaolvastam ennek a behajtás végrehajtásnak, mert először azt hittem olyan, mint a filmekben, hogy jön 2 nagydarab állat és megfenyegetnek, megvernek, börtönbe visznek stb. A nagy helyzet az, hogy az én nevemen se lakás nincsen, se ház, se autó, se vagyontárgyak, se vagyon, a fizetésemet kézbe kapom, bankszámlám nincsen, az irataim megváltoztak, a nevem sem ugyanaz, de azt nem ez miatt változtattam meg, családi gondok miatt. Plusz nem is ott lakom ezer éve, ahova a levél ment. Ott a nagyszüleimék lakása van,meg pár ruhám, régi játékaim stb. Azt olvastam, hogy rokonok értékeire, vagyonára nem tehetik rá a kezüket. Szóval ha mamáék cuccait viszik majd vagy valami, akkor én fogok feljelentést tenni, mert jogilag tilos nekik azt elvinni, ami nem az enyém. Szóval a kérdés: hogy ilyenkor mi újság, ha az embertől tényleg semmit nem tudnak elvinni, sem bankszámlát letiltani? Mert erről nem találtam semmit, csak hogy az ingatlant elárverezhetik, kocsit elvehetik stb, de nekem semmim nincsen. Plusz ha a munkaadómat felhívják, mert olvastam hogy kötelezhetik a fizetésem 33%-át tartsa vissza de akkor a régi nevemen fogják keresni és a főnököm azt fogja mondani, hogy ilyen nevű ember nem dolgozik nála. Az irataim száma is teljesen más mint volt és ezt nem jelentettem be a mobilszolgáltatónak. Annyit tudok, ami nem tudom igaz e, hogy ha valaki tényleg nem tud fizetni, akkor 5 év után elévül az egész. Plusz azt hiszem feltesznek a KHR listára, de úgy tudok oda csak hiteltartozás miatt tesznek fel valakit.

2018. dec. 28. 18:24
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szép lassan kamatozik és gyarapszik, mindaddig míg el nem kezded rendezni.
2018. dec. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz tudni egy életen át feketén, lakcím és vagyon nélkül meglenni. Max ha kiváltod a hajléktalant és koldulsz egész nap. Fényes jövő. De megérdemled.
2018. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

"És ha papírok nélkül, feketén dolgozom hónapok óta? "


Akkor még a NAV is eljárást indít adóelkerülés végett és halmazatilag lecsuknak pár évre.

2018. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
De nekem sosem lesz bankszámlám, nem etetem a bankokat, sem saját névere sem fogok semmit venni, sem bejelenteni nem fogok semmit,ha lakást veszek akkor megvetetem a nagyszüleimmel majd és az ő nevükön lesz. Szerintem ki lehet játszani a végrehajtókat is, meg amúgy sem hiszem, hogy az én tartozásomtól fog csődbe menni egy milliárdos mobilszolgálatató, aki naponta több millió embert húz le pénzzel. Majd lenyugszanak aztán felbontják a szerződést maguktól, a tartozás meg kinullázódik magától.
2018. dec. 28. 19:42
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
#16os ilyen cégnél dolgozom, hidd el sok ilyen emberrel találkozom mint a kérdező.
2018. dec. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Durva, hogy vannak ilyen ostoba emberek. Azért, hogy megspórolj évi pár ezer forintot (max. 5ezer egy évben a számlakezelési költségem) nem csináltats bankkártyát, inkább dolgozol egy putri helyen, ma már minden értelmes munkahelyen bejelentik a dolgozókat. Amint ez a munkahely megszűnik, vagy felmondanak neked, bajban leszel, mert szerintem máshova nem vesznek fel úgy, h nincs még csak kártyád se, az manapság már mindenhova kell.


Szal pár forint megspróolása miatt megszivattad magad és van egy majdnem 1 millás tartozásod. Gratulálok, nagy üzlet volt. Nem fog elvégülni és elöbb vagy utóbb behajtják rajtad az egészet

2018. dec. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
63%

"ha lakást veszek akkor megvetetem a nagyszüleimmel majd és az ő nevükön lesz."

Gondolom baromi gyerek vagy még (ha más nem szellemileg).

Elkeserítelek előbb utóbb megöröklöd. Ja várj, nem.......

2018. dec. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
84%
megveszi az ájfónt, hogy villoghasson. luzerek,
2018. dec. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
86%
Majd a nagyszüleid, haha... Majd amikor örökölsz utánuk, akkor lesz a nagy koppanás!
2018. dec. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%
Azt szokták tenni ilyenkor, hogy 3-4 kigyúrt kokeró beül a fekete gle mercibe, elmegy hozzád, kettő a földre rugdal és vascsövekkel ütlegel ha pattogni próbálsz, közben a másik kettő visz mindent ami mozdítható és pénzzé tehető. De hogy ne érezd egyedül magad, sokszor kimegy a rendőrség is, hogy segítsenek - csak nem neked, hanem nekik.
2018. dec. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!