Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ellenőr és a buszsofőr...

Az ellenőr és a buszsofőr korlátozhatja a szabadságomat, ha nincs velük közteres?

Figyelt kérdés
Ha nincs jegyem és én jelzem, hogy le akarok szállni, akkor kiadhatja az ellenőr (aki egyedül van) a buszsofőrnek a parancsot, hogy ne nyissa ki az ajtót és ne engedjen leszálni amíg nem igazoltam magam és nem fizettem?

2019. febr. 19. 12:14
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Annyira imádom, hogyha a polgár engedelmetlenséget tanusít az állam, vagy egy cég ellen, akkor a közvélemény szerint bármit megtehetnek vele, illetve még kerüljhn is pokolra, de abba meg totál szarnak ha a másik oldalról sokkal súlyosabb dolgot tesznek!

Igenis igazságot szeretnék ebben az ügyben!

2019. febr. 19. 13:55
 12/22 anonim ***** válasza:
96%
Igazsagot akarsz? Vegyél jegyet vagy bérletet. Velem érdekes nem törtenik ilyen, mert betartom a szabályokat. A hangos, szabályt be nem tartoknak jár csak a pofája. Mint amilyen te vagy
2019. febr. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
96%

Loptál és rajtakaptak.

(Igen, nem csak áru, hanem szolgáltatás nem megfizetése is lopás!)

És még te vagy felháborodva?

Van ém bőr a pofádon!

2019. febr. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 kovpet ***** válasza:
95%
Hogyan bizonyítod be így utólag, hogy nem engedtek leszállni?
2019. febr. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
93%

Na azért álljon meg a menet... Igénybe vettél egy szolgáltatást, és nem csak hogy nem fizetted meg az árát, de amikor figyelmeztettek az emiatt kötelező pótdíjra, nem fizetted be és nem is igazoltad magad (gondolom még bemondásos alapon sem). Komolyan azt gondolod, hogy ebben a helyzetben az lett volna a helyes, hogy simán kinyitják neked az ajtót és boldogan elsétálsz. Mármint nagyon ragaszkodsz ehhez, hogy így-úgy legyen jogilag helyes a dolog, de az egész onnan indult, hogy te nem voltál hajlandó teljesíteni az utazási feltételeket.


Egyébként nem értek a szövegek jogi kifacsarásához, de amúgy én abban nem látok kivetnivalót, hogy mondjuk addig nem megy tovább (és nem nyit ajtót) a busz, amíg biztosítani nem tudja a rendőri jelenlétet az igazoltatáshoz. Mármint ezzel nyilván eltér a menetrendtől, aminek belsős következménye lehet, de az is belsős dolog, hogy hagyják-e, hogy megúszd a pótdíjat.

Abszolút nem értek veled egyet, de amúgy az utazási feltételeket olvasd át.

2019. febr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
96%
Buszvezetőként annyit tudok mondani, hogy vannak sajnos esetek, amikor ezek az ajtók meghibásodnak. Nyomkodom a gombot és semmi, és előfordul az is, hogy valami csoda folytán elmúlik a hiba ,de beírom a busz könyvébe,estére nézzék már meg a villanyszerelők. Te meg kinyalhatod,mert meg akartad lopni a cégemet és még neked áll feljebb. Mit képzelsz most komolyan?
2019. febr. 24. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Ti loptok meg engem!

Örülök a vallomásodnak amúgy! Megy a feljelentés!

2019. febr. 24. 06:25
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Volt már a klasszikus?


Kérdező, ezért tart itt ma az ország, mert olyan emberek élnek benne, mint Te!


:D

2019. febr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Menjen,mi hárman vagyunk,te meg egyedül és tényleg kiakartam nyitni,csak neki feszűltél az ajtónak és nem mertem,mert féltem,hogy kiesel. :D De hülye vagy. A rendőröknek szerezz egy jó napot,aztán menj és röhögtesd ki magad. :D
2019. febr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, megszeged az utazás feltételeit, megtagadod az együttműködést, és ezért felelősségre vonnak, az már korlátozza neked a szabadságodat...
2019. febr. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!