Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az ellenőr és a buszsofőr...

Az ellenőr és a buszsofőr korlátozhatja a szabadságomat, ha nincs velük közteres?

Figyelt kérdés
Ha nincs jegyem és én jelzem, hogy le akarok szállni, akkor kiadhatja az ellenőr (aki egyedül van) a buszsofőrnek a parancsot, hogy ne nyissa ki az ajtót és ne engedjen leszálni amíg nem igazoltam magam és nem fizettem?

2019. febr. 19. 12:14
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
67%
A buszsoffőr is féltette a munkáját, mert ugyanis ezek a szemétládák őket is ellenőrzik. Nem szükséges a bevell ellenőr, ők is lezárhatják a kasszát vagy félreállíthatják a buszt.
2019. jún. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Ellenőrnek nincs igazoltatási jogköre, DE közteresnek, rendőrnek igen, addig pedig visszatarthatnak. Végeredmény ugyanaz, csak sokkal tovább tart neked is, az utasoknak is. sofőr konkrétan leszarja, mert munkaidő, és igazolt menetidő-eltérés.


Egy üveg viszki ellopása a közértből sem kisebb, se nem nagyobb eset, simán visszatarthat a biztonsági őr.


Te döntöd el, hogy együttműködsz-e, vagy sem. Szerintem jobban jársz, ha igen.


Viszont ha elkezdesz izmozni, nekik esni, fenyegetőzni szóban, gesztusban, stb. akkor közfeladatot ellátó személy elleni erőszak miatt, hőbörgés esetén garázdaság miatt is feljelentést tehetnek.


Tegyél feljelentést, kb. le leszel szarva, és nem fogják kirúgni, sőt! Viszont magadat nagyon megszivatod, mert fizetheted a perköltséget. A cégét is, mert garantáltan bukni fogod az ügyet, már ha eljut a perig az ügy, amit kétlek.

2020. júl. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!