Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jógát vagy csikungot választanál?

Jógát vagy csikungot választanál?

Figyelt kérdés
Az egyetemen van lehetőség csomó sportot felvenni szabválként (sajnos kredit nem jár érte, de a nagy része ingyenes). Engem talán egyedül ez a kettő fogott meg, de nem tudom, hogy melyiket válasszam, mert még sosem próbáltam egyiket sem. A csikung azért vonz, mert kínaiul tanulok és voltam Kínában is, ahol láttam szabadtéri csikungozókat, ami egy nagyon érdekes élmény volt. A jóga pedig már jobban elterjedtebb, több információm van róla, mint a csikungról és igazából régebb óta ki szeretném próbálni.
2019. aug. 4. 12:31
 1/6 Tiszakanyar ***** válasza:
0%
Mindkettő botrány, szóval értelmes sportot keresnék. Ha csak ez a kettő lenne lehetőség, akkor eljárnék futni vagy biciklizni vagy úszni. Neked is inkább egy értelmes, sportértékkel rendelkező sportot ajánlok.
2019. aug. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sok sport van, de engem egyik sem érdekel, direkt azért választottam ki ezeket. Vannak táncok, van harcművészet, mindenféle csoportos aerobic meg torna, foci, kosár, úszás stb., valakinek biztos jó, de én egyikre sem fogok járni az fix :D
2019. aug. 4. 13:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csikung, ez egyértelmű
2019. aug. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
91%

Csikung

Egyébkènt is mi az a válasz hogy mindkettő botrány.

Tudomànyosan bizonyított a meridiànok és a csí energia lètezése. Gyakorlatokat végezni ezzel nem botrány hanem ebben a században európai embernwk majdhigy nem kiváltság.


Ahol én élek ott rengetegbe kerül. Ha ezt ingyenesen teheted az oktatásod részèvé irigyellek.

2020. jan. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bJames válasza:
Én csikungot választottam pár éve. Eléggé más a kettő - már amennyit tudok a jógáról - a csikung jóval intezívebben megmozgatja az energiákat, viszont ez mellé ajánlott még egy mozgással járó sport mert eléggé statikus. Ajánlom hogy menj el legalább egy ismertető előadásra ha érdekel, s utána el tudod dönteni hogy érdekel e. Az hogy mennyire hülyeség pl. a csikung az tudja eldönteni aki gyakorolja s megtapasztalja a hatásait, röviden, nagyon intenzív. Ajánlom a csung jüan csikungot, ha pesti vagy, keress 8kincs csikung környékén.
2020. jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4 Az a botrány hogy rengetegbe kerül.
2023. jún. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!