Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha hatalmas feszültséget...

Ha hatalmas feszültséget hordozok régóta, és bizonyos helyzetekben leküzdhetetlen bosszúvágyat, küzdősport segíthet kezelni ezeket?

Figyelt kérdés

Félek, hogy egyszer az utcán vagy munkahelyen kirobban. Már volt példa incindensre, de a gátlástalan kezdeményezők eddig meghunyászkodtak (én sosem kezdenék verbális vagy fizikális bántalmazásba, de az igazságtalan és gusztustalan dolgok mellett kegyetlen nehéz elmennem), és attól én is visszavettem. Egyszer próbára tettem magam egy kempóssal, és annyira felszabadító érzés volt a küzdelem, még esélytelenként is. Majdnem jobb, mint a szex. Gyerekként végig küzdősportról álmodoztam, csak nem volt lehetőségem egyik vállfaját sem kipróbálni. Ilyen problémákra jótékony lehet mondjuk a rendszeres, kemény muay thai edzés, sparing - levezetésre, fegyelmezésre? (Egyébként minden nap sportolok, de az nincs hatással még a stressz-szintemre sem.)


30/N


2019. aug. 9. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen.

Az ilyen szintű frusztráció képzett verekedési tudással párosítva felsőbbrendűségi érzéshez és arroganciához vezethet.

Na nem mintha én elítelném az ilyesmit és ezt a fajta motivációt.

Teljesen érthető.

De amit te keresel és megoldás a hasonló problémakra az a több szabadidő és a több dugás.

Ettől még eljárhatsz bokszolni is persze.

2019. aug. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy mentálhigéniés fejlődés hozhatná meg a kívánt áttörést, ehhez pedig társulhat a harcművészet, persze.


A tudat az anyag felett van.A probléma gyökerét keresd.


Tehát a te esetedben a harcművészet vagy kűzdősport csak tüneti kezelés lenne, hiszen a feszültség a pszichés beállítódásodból ered és ha csak fizikailag fáradsz el, akkor nem oldódik az alap probléma, ami jelen esetben az impulzusokra, a külvilág neked nem tetsző ingereire adott reakciód, ami egy elfojtott agresszió.


A bosszúvágy egy, a sérült igazságérzetre adott negatív érzelmi reakció.Egy rossz válasz, önsorsrontó mechanizmus.(Te éled át a feszültséget, tehát elsősorban befelé romboló, magadnak ártasz vele és nem tudsz kiegyensúlyozottan minőségi érzelmi életét élni, ha pedig kirobban még másnak is, aminek mindig vannak következményei mindkét fél pszichéjében és materiális életében, börtön, megbánás, félelem, stb.)


Ahhoz, hogy változzon az érzelmi életed minősége, neked is változni kell, mert ha mindig ugyanazt csinálod, akkor mindig ugyanarra számíthatsz, ugyanaz fog történni.


Ennek az útja, hogy meg tanulsz reflektálnia magadra, nem csak a környezetre, felismerése születnek és meghaladod saját magad.Mint egy igazi harcművész.


Én ezt tettem, és nem bántam meg.

2019. aug. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!