Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek jó ez az edzés...

Szerintetek jó ez az edzés terv nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves fiú vagyok, magas, vékony testalkatú. Zavar az, hogy ilyen vékony vagyok. Szeretnék izmos lenni. Kondi teremre nincs lehetőségem. Ha szeretnék konditerembe menni a falumból 1,5 órát kell utazni.

Vettem magamnak kézi súlyzókat. 7 kg súly lehet rá felpakolni + 3 kg a rúd. Sokat olvastam az interneten edzés tervekről. Összealítottam magamnak egy edzés tervet. Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek jó és hatásos arra, hogy megerősödjek/megizmosodjak.

A nap

- Futás (kb. 1 km, ezt szeretném növelni ha tudom majd)

- Felülés, hasprés, oldalhasizom 2 x 3 (mindenből annyit)

- Válból nyomás 3x20 (5kg súly+ 3kg rúd = összesen 8kg súllyal)

- Fekve nyomás szűken, fekve nyomás vállszélességben (5kg súly+ 3kg rúd = összesen 8kg súllyal) 3 x 20

B nap

- ülve bicepsz gyakorlat (5kg súly+ 3kg rúd = összesen 8kg súllyal) 3 x 20


- állva bicepsz gyakorlat (5kg súly+ 3kg rúd = összesen 8kg súllyal) 2 x 2 x 30


- állva tricepsz (5kg súly+ 3kg rúd = összesen 8kg súllyal)


- Válból nyomás 3 x 20 (5kg súly+ 3kg rúd = összesen 8kg súllyal)

- Fekve nyomás szűken, fekve nyomás vállszélességben (5kg súly+ 3kg rúd = összesen 8kg súllyal) 3 x 20

És ezt felváltva csinálom. Azt kérem tőletek kedves válaszolok, hogy ha tudtok írjatok nekem ennél jobban működő otthon is végezhető edzéstervet. Köszönöm szépen.

Köszöni nektek N.P. a Mátrából!


2010. júl. 15. 18:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Jaj, bocsánat elfelejtettem írni, hogy azért nincsenek lábizom gyakorlatok mert az viszlag izmos. Szóval inkább a felső testem szertném erősiteni. Leginkább a hasam. Utána a karom és az után a mellem.


Köszi mégegyszer srácok. :D

2010. júl. 15. 18:27
 2/13 anonim ***** válasza:
fekvtőtámasz, húzodzkodás hiányzik ha hátra nem edzel görbe lesz a hátad
2010. júl. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Leírom neked az enyémet:

1.nap:mell+váll+has

2.nap:bicepsz+hát+tricepsz

3.mell+hát+váll

4.bicepsz+tricepsz+has


Figyelj oda az étkezésre is.Sok fehérje és nagyon minimális zsír.Edzés előtt/közben szénhidrát/dextróz.

2010. júl. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A 20 ismétlés sok lesz.Énis 15/F vok.Én 12 kg nyomok bicepsz gyakorlatra.7 kg sztem elég kevés:S.
2010. júl. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

18:43

A fekvőtámasz jó ötlet valahogy beiktatom azt is majd. Mondjuk futás elött 30 futás után 30.


19:14

Köszi a kajás tanácsot erre, tényleg oda kell figyelni. Majd utána is nézek fehérje dús kajáknák.:D


19:16

Igen nem valami nehéz de nem bírom egyelőre a nehezebb sulyokat szóval ezért csinálok 20-at belölel.:)


Ja és mindanyian megkaptátok a "ZÖLDKEZET".

Várom a további tipeket.

2010. júl. 16. 07:44
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja és bocsi elszurtam valamit azt írtam: "- Felülés, hasprés, oldalhasizom 2 x 3 (mindenből annyit)". De nem 2 x 3 hanem 2 x 30. =)
2010. júl. 16. 07:49
 7/13 Gyenes Tamás Nűnű ***** válasza:

Ha izmosodni akarsz, akkor a futás lehetőleg külön nap legyen, mint a "gyúrás".


Az a baj az egésszel, hogy a 20 már sok. Igazából ha 12-15-nél többet tudsz egy gyakorlatból, az már nem igazán fogja izomnövekedésre továbbserkenteni.

2010. júl. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

az utolsó válaszolónak igaza van


Miért mondod, hogy nem bírsz többet, ez hülyeség! Bírsz jóval többet is, hogyha azokkal a súlyokkal, amikkel most dolgozol, képes vagy 20-as szériákat nyomni. A gyakorlataidat annyi súllyal kellene végezned, hogy csak 12-10-8 ismétlésre legyél képes, az majd növekedésre serkenti az izomzatodat.


Más: nem értem, mi az, hogy felváltva csinálod. Egyik nap ezt, másik nap azt, vagy hagysz pihenőt is? Mert ha nem, akkor mindennap vállazol, tricepszezel, mellezel, ami hátráltatja a fejlődésed.


Az edzés csak egy összetevője az izmosodásnak, a pihenés és a táplálkozás is nagyon sokat számít.

2010. aug. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Egy tanács: vízzel töltött vödrökel növelni tudod A súlyt a rúdon
2010. aug. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igazad van. :D Nővelem a súlyt és kcisit máskép csinálom az edzéstt. Két részre osztom. Egyik nap MELL+HAS másiknap KAR mindennap futok. Kétnap torna egy pihenő.Ha van időm zsákolok.

Köszi srácok! xD

2010. aug. 7. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!