Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » KickBox-ról lenne pár kérdésem...

KickBox-ról lenne pár kérdésem. Mennyire jó önvédelem? Mennyire hatásos? Van más amit inkább jobban ajánlanátok?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok és többször van az hogy kötözködnek velem, ilyenkor jobb lenne visszaszólni vagy valami de mivel nem vagyok tapasztalt annyira a "bunyóban" így inkább otthagyom őket. Szeretnék megtanulni verekedni, első sorban azért hogy ha belém kötnek megtudjam védeni magam és ne a haverjaimat kelljen kelljen hívni az ilyen ügyekre. Legfőképp a KickBoxról szeretnék megtudni pár dolgot.

Mennyire hatásos a KickBox egy verekedésnél?

Körülbelül mennyi időt kell bele áldoznom hogy megtudjam védeni magam?

Lehetséges itthon is megtanulni? Oktató anyagok alapján?

Milyen más önvédelmi/ilyesmi "sportot" ajánlanátok?


Köszi a válaszokat, ha valamit kihagyok majd leírom.



2019. dec. 5. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól, hogy milyen szabályrendszerben tanít, ahova jársz. Egyébként hatásos lehet, de hogy mennyi idő alatt ez tőled is függ.

Otthon nem fogsz megtanulni, senki sem fogja neked megmondani, hogy mik a hibáid.

Én egyébként ökölvívást ajánlanám elsősorban ha nem csináltál még ezelőtt semmit , ott fognak a legjobban megtanítani ütni, ha pedig érdekel még azután más , akkor elmennék a helyedbe Thai Boxra.

2019. dec. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Nem hatékony
2019. dec. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó az oktatás akkor elég hatékony tud lenni. De utcai verekedésre a box meg a thai box a leghatékonyabb(belharc,térd,könyök miatt).
2019. dec. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Olvasva a válaszokat, már meg is kaptad. A kickbox remek küzdősport, szerintem nem lenne az utcán sem vele gondod, de a thaibox komolyabb alma. Ha önvédelem miatt akarod, akkor valóban ezt válaszd. Sok sikert kívánok!
2019. dec. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Alexitoka válasza:
Szia én is kick boxolok és hasonló helyzetben voltam csak nekem volt tapasztalatom de nem sok ezért elhatároztam hogy kick boxolok és igen nagyon hatásos belém is belém kötöttek és megtudtam magam védeni nyilván az tőled is függ hogy mennyi idő mire megtanulod de ha bele adsz mindent akkor nagyjából fél év akár 1 év is lehet de nem kell 2 évig tanulj kick boxot hogy megtudd magad védeni persze ez tőled is függ mennyire vagy tehetséges benne én rendszeresen járok edzésre tiszteletet is tanulsz mrg verekedni is megtanulsz de ha ebből szeretnél megélni akkor ne 3 évbe gondolkodj hanem sokkal több évbe évekbe az ököl vívást nem annyira ajánlom mert ott csak ütni fognak megtanítani a kick boxban térdes rúgás ütés stb nagyon sok mindenre megtanítanak nekem ez a kedvenc küzdő sportom a thai box az mrg igazából ugyan az csak ott könyökölhetsz is kick boxba is megfognak tanítani könyökölni csak nem szabad használni meccseken remélem tudtam segíteni kitartást:)
2020. jan. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alexitoka válasza:
Jah meg még itt a többi commentekre vagy válaszokra szeretnék válaszolni az utcai verekedésbe minden van tehát ott nem csak a thai box vagy az ököl vívás a hatékony ott minden hatékony birko is mert az utcán nem lesz ott a bíró hogy leszeggye rólad meg ha a föld harc is megy akkor is előrébb vagy én kick boxolok ahogy ezt le is írtam commentben jah meg még arra is szeretnék válaszolni hogy páran írtak a kommentben hogy a thai box komolyabb alma hát ugyan az a kettő csak a thai boxban lehrt könyökölni a kick boxba nem DE viszont kick boxba is megtanítanak na de most kérdeznetek akkor ezt minek mondom el ? Azért mert ezek maga a sportban a szabályok utcán semmi külömbség sincs csak a versenyeken thai boxba könyökölhetsz a kick boxba a versenyeken meg nem!ergo utcán ugyan az a 2 na meg még van 1 olyan komment is hogy a thai box az azért jobb mert könyök térd stb kick boxba is térdelsz tehát röviden az utcán a thai box és a kick box ugyanaz csak aki nincs benne úgy mond a dologba az más hogy látja ezzel nem arra gondolok hogy senki sincs benne a dologba csak mondtam hogy külső szemmel teljesen más a dolog vissza térve a témára ugyanaz a 2 ahogy ezt elis mondtam megint azért elmondom hogy utcán minden hatékony nincs olyan hogy csak kick box vagy sima box (ökölvívás) hatékony mert ez hülyeség minden küzdő sport hatékony de utcán nincsenek szabályok azért van pl az mma is ott föld harc is van de pl én a föld harcot is vágom úgy hogy kick boxolok nem kell mmaznod hogy tudj földön harcolni nyilván tanulgatni kell de ez ilyen utcán inkább amit úgy mond nem nsgyon ajánlanék az az ökölvívás mert ott csak ütsz de az utcán rugni is fognak ezért jó ha te is tudsz rugni térdelni könyökölni tehát az a legjobb ha kick boxolsz az a legjobb döntés tapasztalatból mondom de ez természetesen a te döntésed de én ezt ajánlom jah és ha komolyan gondolod ezt az egészet privátba is írhatsz nyugodtan mindenre tudok adni választ mert nagyon sok mindent tudok mondani/segíteni de még egyszer felszeretném hívni a figyelmet arra hogy a kick box thai box ugyan az csak versenyen van külömbség annyi s külömbség hogy könyökölhetsz VERSENYEN thai boxba kick boxba is megtanítják csak nem használhatod versenyen de az utcán ugyan az de még így is a kick box a jobb fürgébb sokkal meg hát jobban is megtanítanak dolgokra de ja még egyszer kitartást és sok szerencsét:)
2020. jan. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
a kickbox egy sport.Nem arra való,hogy te menj oda megverni másokat,mert annyit mondtak pl.:hogy hülye.Ez önvédelemre való de nem olyan értelemben, hogy szétverd a másikat.Ha arra akarsz sportot, hogy megvédd magad jobban ajánlanám a karatet vagy a ju-jitsu-t.vagy ha meg sok az energiad K1.De eleg kemeny a kick box is:Dlegalabb is en 6-7evet jartam.
2020. máj. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!