Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elliptikus trénerrel mennyi...

Elliptikus trénerrel mennyi kalóriát égetek el 1 óra alatt? Bővebben lent kifejtem

Figyelt kérdés

A gépezet 60 perce valami 800+ elégetett kalóriát írt ki. A legnehezebb (15-ös) fokozaton csináltam, 28-as átlagfordulatszámmal.


Az okosórámon is elindítottam, azon viszont csak futópad funkció van, szóval azt. Ezzel mértem a pulzusom, átlagban 85 körül volt. Na erre ő 160 elégetett kalóriát írt.


Mivel borzasztóan nagy a különbség, nem tudom melyiknek higgyek. Hogy tudnám pontosabban kiszámolni?


(17 éves lány vagyok, 62 kiló és 161 centi körül.)


2020. jan. 25. 19:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem tudod, ez mindenhogy egy becsült érték átlag alapján. Mivel nem futópadon voltál, hanem elliptikus tréneren, valószínűleg annak a kijelzése valamivel közelebb áll a valósághoz, de az sem szentírás. Szerintem kár is rágörcsölni. Ez olyan többváltozós dolog, amit nagyon bonyolult ténylegesen mérni és lehetetlen pontosan. Például gondolom sem az óra, sem a tréner nem tudja a testösszetételedet, de valószínűleg még te sem, és ezen is nagyon sok múlik.
2020. jan. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!