Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a különbség a polár óra és...

Mi a különbség a polár óra és az okosóra között?

Figyelt kérdés
2020. febr. 27. 06:48
 1/6 subrette ***** válasza:
100%

A Polar egy márka. [link]

Az okosóra általában az önálló operációs rendszerrel rendelkező, telefonnal és más készülékekkel kommunikáló órát jelenti. Ebből egy típus a Polar.

Szerintem a Polar egyáltalán nem jó márka, bár a pulzusmérős órák között ez volt az első. A rendszer indulásakor az egyszerűség jegyében csináltak néhány tervezési melléfogást, amitől a kompatibilitás fenntartása miatt azóta sem tudnak megszabadulni. Más márkák már tanultak ezekből a kezdeti hibákból és alapból jobb koncepcióval fejlesztik a termékeket.

2020. febr. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A polár egy sportóra márka ahogy azt előttem is írták már.


Okosórák és sportórák között nagy különbség van.

Ha sporthoz kell akkor [link]

2020. febr. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A Polar egy sportóra márka. A sportórák és az okosórák között van átfedés funkcionalitásban, hiszen a legtöbb okosórával lehet sportot trackelni, akár pulzusmérője is lehet, vagy csatlakoztatható, illetve a sportórák ia a legtöbb esetben tudnak notification-öket fogadni telefonról, illetve a Polarnak is van Google Wear rendszerű óraja, ami végülis okosóra, de sportolásra kiélezve. Az átfedések ellenére ettől még nagy a különbség, a sportórak és az oksosórak is általában sokkal jobbak a saját területükön.
2020. febr. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy okosóra is tud alapszinten sport tevékenységet trackelni, de aki kicsit komolyabban foglalkozni a dologgal annak az nagyon kevés.
2020. febr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1:

Szerintem egyáltalán nem rosszak a Polar mostani órái, és az infrastruktúrája sem (Polar Flow). Nekem egyetlen dolog hiányzik, túra és terepfutás trackelésben nagyon alulmaradnak a Suunto órakhoz képest, a Suunto viszont optikai pulzusmérésben van lemaradva. A Garminnak meg nincs épkézláb órája nem horror áron.

2020. febr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

4:

Ez így van. Én eleinte okosórával kezdtem trackelni a futásaimat (kihagyás után, ami előtt telefonnal, azelőtt semmivel), és nagyon hamar korlátokba ütköztem. Az óra optikai pulzusmérője semmire nem volt jó (a Polaré egészen rendben van), ahhoz nem lehetett külső pulzusmérőt csatlakoztatni, az alap watchface-ek változtathatóak voltak, de a tracking watchface nem, pontatlan volt a GPS, semmi komolyabb sportfunkció nem volt (pl. HR zone locking, pace locking, interval timer, külső szenzorok támogatása, stb., stb), statisztikát nem gyűjtött, a hozzá adott gyári appból nem lehetett tracket exportálni vagy szinkronizálni. Jó, ez egy óra volt, tudom vannak jobb okosórak is, de a jobbaknál is hamar erős korlátokba futottam volna.

2020. febr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!