Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gumilövedékes fegyver?

Gumilövedékes fegyver?

Figyelt kérdés

Szeretnék otthon védelemre venni gumilövedékes fegyvert. Kis revolver félére gondoltam. Max 70e-t szánnék rá.


Sok helyen olvastam hogy némelyik gázpisztolyba is lehet gumilövedéket tenni. Valahol azt írták mindegyikbe lehet.

Valóban lehet mindegyikbe?

A Keserű márkájú fegyverekről sok helyen rosszakat írtak, tényleg nem megbízhatók?

Netről lehet rendelni házhozszállítással? A közelemben lévő fegyverboltok "ki vannak fosztva" 50km-es körzetben.


2020. márc. 21. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik gáz riasztó alkalmas gumilövedék kilövésére.


Nekem keserű revenge 14M gumilövedékes pisztolyom van, idáig 3-4 tárat lőttem csak ki vele, de az elsütő billentyű rugója eltört benne. Azt nem tudom, hogy direkt így csinálták-e meg de 5 méterről 20cm-t hordott lefele, ezt kis resszelléssel kompenzáltam, így tökéletes.Egyébként brutálisan erős és szerintem a szórása is jó 5m nél egy tenyérni nagyságú területen belül maradnak a lövések.



A fegyvermester akihez vittem javítatni ő az Alfa pisztolyokat mondta, hogy nagyon megbízható.

2020. márc. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs sehol semmi , mire beindul az import meg az itteni gyártás lehet hónapok . Használtan nem vennék . Sokat kell gyakorolni lőni velük . Én Globserver Atlas Zalan 12 pump-single action puskát ajánlok .
2020. márc. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Jelenleg semmi gumis nem kapható! MINDET elvitték!


Ha minőséget akarsz, akkor egyértelműen ezt vedd: https://www.youtube.com/watch?v=cvnQheSK7Iw


Keserűt ne!


Az Alfa csak a budapesti önvédelmi boltokban kapható!


TILOS a posta/futár!!!

2020. márc. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Keserű erős gumis stukkereket is gyárt, de barkács jellegűek, a sok éves gyártói tapasztalatok ellenére. Nekem is van Revenge 14m, amikor hazavittem, elsőre a lövések fele elcsettent (vagyis nem sütötte el) a garanciális javítás után pár hónappal már egyáltalán nem sütött el semmit. Ha egyszer nagyon ráérek, feldarabolom és megerősítem a rugót. Sajnos az ígéretes paraméterek mellett gyenge a tervezés/kivitelezés.
2020. márc. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4es kommentre alátétezés segít vagy privát edzett acél ütőszeg csere 1 paraméterrel hosszabbra . Fegyverforum.hu sokat segít .
2020. márc. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az Alfa g030 tetszene, de valóban készlethiány van mindenhol.


Gumilövedékesben csak G-Shoot sörétest találtam. Az jó?

Könnyű kezelni?

Drágább mint amit rászántam volna, jobb lett volna egy kis revolver ami helytakarékos... De azt mondták csak május vége fele lesznek revolverek.

Elgondolkodtam ezen a sörétesen is.

2020. márc. 23. 11:21
 7/8 Horváh Péter válasza:
Tudtommal a fent említett Zalán még csak prototípus fázisban van. Boltokban sehol sem elérhető egyelőre. A globserver G-shoot 4matic jó választás. Teljesen acél leszámítva a tust és az előágyat. Igényes, megbízható, tartós és szép fegyver. Birtokvédelem és gyakorló lövöldözés mellett a lakást is csinosítja ha látható helyen tárolod. Revolverek közül Alfát vegyél. Jelenleg nagyjából egy árban van a zorakikkal, viszont rengeteg az acél benne. Ez is hosszú életű, mutatós darab. Mindkettőből (egyebek mellett) van egy itthon. Nagyon meg vagyok elégedve vekük.
2020. ápr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Horváh Péter válasza:
Kezelésük viszonylag egyszerű, nem kell hozzá diploma. Ha voltál már lőni és tudod az alapvető szabályokat (töltetlen fegyver nincs!, először mindig a töltetlenséget ellenőrizzük, akkor rakjuk az ujjunkat az elsütő billentyűre mikor lőni szeretnének, stb.) akkor szerintem nem gond. Ha új a téma akkor nézz meg pár videót a neten, hogyan kell kezelni a fegyvereket. Gumilövedéket zsírozzuk töltésnél. És ami a legfontosabb: gyakorolj, hogy stressz helyzetben is eltaláld a támadót!
2020. ápr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!