Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért olyan nehéz elkezdeni...

Miért olyan nehéz elkezdeni mozogni? Hogy legyek motivált.

Figyelt kérdés
A karanténos idõszak alatt jócskán csak meghíztam. Még pont látom a farkam szint. Eddig 169 magassághoz 55 kiló szoktam lenni, most vagyok 70. Nagyon mozgékony melóm van/volt, és mivel ideiglenesen zárvatartunk otthon vagyok. Miután februárban leszoktam a cigirõl zabálni kezdtem. Azóta kevesebbet eszek, de nem amarok diétázni meg szénhidrátokat számolni. Hogyan szedjem rá magam valami sportra, vagy mozgásra amit otthon is tudok végezni? Help. 28/f
2020. máj. 15. 05:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyakori peobléma szenvedélybetegeknél, hogy leszoknak az egyikről, rá a másikra. Étrendváltás nélkül viszont a fogyás nem nagyon fog menni. Sokkal egyszerűbb kalóriát túlfogyasztani, mint csak mozgással deficitet teremteni (ha csak nem eleve nagyon az egyensúly határán vagy, de akkor meg nem jön fel 15 kiló 6 hét alatt).


Egyébként 170 centi 70 kilóval férfinak nem tűnik tragikusnak. Az 55 kiló volt női súly. Ha tényleg látványosan hájas vagy, akkor valószínűleg izomtömeged nincs mellé semmi. Erre is nem érdemes lehet odafigyelni fogyás mellett.

2020. máj. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első hozzászólóval.


Én úgy vagyok a motivációval, hogy engem a célom ,,motivál". Tűzz ki magadnak egy célt és ha tényleg akarod, akkor meg is fogod csinálni. Ha feladod, akkor ezek szerint nem érdekelt annyira.


Nekem például edzésben van olyan időszak, hogy már alig várom a másnapi edzést, annyira van kedvem hozzá. Ilyenkor könnyű, mindenki tud edzeni meg rendesen enni. Viszont amikor elmegy egy ideig ez a lelkesedés, na akkor kell az, hogy legyen egy célod. Ilyenkor kell nyomni magadat, mert ilyenkor nehéz az edzés leginkább (mentálisan). Vagy ide tartozik a bizonyos ,,fáradt vagyok" effektus és hasonlók, a kifogások. Én ilyenkor se állok le, hiába nincs kedvem és hiába tudom, hogy testileg semmit nem fog szinte érni az edzés, de mentálisan sokat fog dobni, ha ilyen akadályokon túllépsz.


A lényeg, hogy legyen célod, és a lehető legtöbbet hozd ki magadból, hogy elérd.


Sok sikert!

2020. máj. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia! Nem tudom, mennyire fog nálad használni ez a módszer, de azért leírom, hátha :D Szóval nekem az segít nagyon sokszor, ha nincs motivációm vagy nagyon fáradt vagyok, hogy képeket nézegetek az adott sportról,esetleg videókat. Táncolok és légtornázom, mellette futok is, és nekem ez a módszer nagyon beválik, hogy látok valakit, miközben csinálja, egy szép pózt, vagy valami nagy hajlékonyságot igénylő dolgot, és akkor jön a gondolat, hogy basszus, ezt én is el akarom érni. Vagy van egy csomó inspiráló sztori a neten, hogy micsoda fejlődésen estek át emberek, akár fogyás, akár teljesítmény szintjén, szerintem ezek is nagyon motiválóak. Sok sikert :)
2020. máj. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést én is feltettem 4 hónapja. :D

Az első pár hét úgy ment, mintha a fogamat húzták volna. Akkor valaki azt javasolta, hogy edzés előtt nézzek a tükörbe és ha nem tetszik amit látok, akkor húzás le edzeni és ne sajnáltassam magam. Ez nagyon jól bevált az elején.

Utána már saját kis praktikáim lettek a motiválásomra. Például vannak edzős zenéim, amiktől bepörgök. Ha fáradt vagyok, akkor berakom az egyik ilyen zenét maxon és az meghozza a kedvemet. 1-2 hónap után meg már látod magadon az izmosodást, a fogyást és az fog motiválni, hogy egyre jobban nézel ki.

Az első pár alkalomkor volt olyan, hogy lementem edzeni és még az utcán visszafordultam, mert bebeszéltem magamnak,hogy fáj a hasam és így nem tudok edzeni... Na ebből a hozzáállásból lett az, hogy lassan 2 hónapja a vírus miatt itthon edzek magamtól heti 3-4x 1 órát. És nagyon várom, hogy mehessek a terembe. A kezdeti foghúzásból az lett, hogy várom az edzést. Nekem tényleg az edzős zenéim segítettek, azt javaslom te is keress pár olyan zenét, ami igazán felpörget. Illetve kövess be pár edzőt facebookon, ők is motiválnak. Sasa fitnesst tudom ajánlani. :)

2020. máj. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!