Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nyújtás miatt lehet izomlázam?

Nyújtás miatt lehet izomlázam?

Figyelt kérdés

Rossz a testtartásom és eddig csak erősítettem az izmaim, most viszont olvastam hogy a nyújtás hasznosabb lenne. A napokban különösen figyeltem erre de kb a karantén alatt is nyújtottam amikor nagyon elgémberedtem. Főleg mellizmot meg hát izmokat nyujtok különböző gyakorlatokkal és érzem hogy kicsit megkönnyebbül utánna a testem viszont olyan érzesem lesz tőle másnapra mintha izomlázam lenne. Ez jó vagy valamit rosszul csinálok? Néztem videokat meg gyakorlatokat is, hogyan érdemes, meg lehet csak képzelem de mintha már ez is szépített/ kőnnyítet volna a tartásomon.

Mit gondoltok erről, ez így oké?



2020. jún. 5. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen rendben van. Egy jó masszírozástól is lehet az embernek izomláza.
2020. jún. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
lehet, hogy meghúzod az izmaidat, mindennap nem lehet izomlázad
2020. jún. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

Simán lehet. Ha kegyetlen mozgásszegény életmódod volt és tényleg a testtartásod katasztrófa volt meg gondolom az izmaid is kegyetlenül levoltak/vannak tapadva így simán lehet nyújtástól is izomlázad. Ugye ha rendesen nyújtasz akkor már dolgoztatod az izmaidat felkészíted a terhelésre és persze a letapadt izmok is fellazulnak és mivel dolgoztatod ezáltal van izomlázad mert ugye az izom rostok felrepednek és begyullad ami majd későbbiekben erősödni fog. Nem véletlen javasolják olyan embereknek akik görnyedtek, mozgásszegény életet éltek és hirtelen akarnak elkezdeni mozogni hogy legjobb az ha első 1-2 hónapban csak nyújtanak esetleg némi kardiót iktatnak bele és ennyi. Az izmoknak is idő kell mire rászoknak a terheléshez hirtelen sem szabad leterhelni mert akkor a befektetett energia amit erősítésbe fektetsz bele semmit nem fog érni és csak kínlódni fogsz, meg úgy könnyebben lesz izomgyulladás, akár szakadás, ami baromira nem jó.


Meg persze egy normális masszázstól is lehet izomlázad.

2020. jún. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szerintem az izommennyiséggel nincsen baj rendszeresen mozogtam eddig is és lányhoz képest meglepően izmos vagyok.

Úgy gondolom azzal van több gond hogy le vannak tapadva. Szerintem inkább a stressz alakította ki nálam ezt. Köszi az ötletet

2020. jún. 27. 20:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!