Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Napi 5 km gyorsabb tempójú...

Napi 5 km gyorsabb tempójú sétával egészséges életmód mellett lehet fogyni valamennyit?

Figyelt kérdés

Babát várok, 7 hét van még hátra.

160cm/56 kg-vel kezdtem. Teljesen normális alakom volt ilyen súly mellett.

Mostanra viszont elértem a 68kg-t és még várható 3-4 kg, nagyon elkeseredtem.

Bár a doki szerint ez még épp belefér terhesség alatt, de én nagyon rosszul érzem magam így.

Komolyabb tornába ilyenkor már nem szabad belekezdeni, de egy szénhidrát szegény életmódra és napi szintű sétára gondoltam.

Lepróbáltam tegnap egy útvonalat, 4,8 km, ezt ha naponta letolom fogyhatok? Vagy édeskevés?



2020. jún. 21. 11:50
 1/2 anonim ***** válasza:
62%
Én azt javaslom, baba után kezdj el fogyózgatni. Kitudja babától milyen tápanyagot vonnál el. Am remélem egészséges lesz a baba, sok boldogságot.
2020. jún. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem is, hacsak kifejezetten az orvos nem javasolja, akkor ne erőltesd meg magad. Az egészséges étrend oké, de ne moss vezess be valami szélsőségeset, pl. hirtelen szénhidrátbevitel csökkentés.


Ha séltálsz, amennyi jól esik, az is oké, de nem erőltetném a tempót, sem a távot. Tehát ha neked ez a 4,8 km jól esik, akkor sétálj ennyit naponta, vagy annyit, amennyi jól esik, olyan tempóban, ahogy jól esik. Az ideális persze a gyógytornász által vezetett kismamatorna.


Hogy mennyit ér? Minden mozgás javítja a hormonháztartást. Tehát ha túl magas az inzulinszinted, azt csökkenti. Lehet, hogy nem lesz mérhető hatása a mérlegen, de attól még segít valamennyit. Ráadásul az inzulinszint csökkentése pont a legveszélyesebb zsigeri zsír ellen hat a legjobban.

2020. jún. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!