Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Pár hét múlva sátras túrára...

Pár hét múlva sátras túrára megy pár barátommal Holló kőre életemben először és milyen tippeket tudnátok adni kezdő túrázónak?

Figyelt kérdés
Milyen ételt érdemes vinni? Tisztálkodást hogy lehet megoldani?

2020. júl. 5. 18:47
 1/1 Pongi57 ***** válasza:

Én is néhány éve kezdtem a túrázást, azóta a korábbiakhoz képest relatíve sokat túrázok, de ha konkrétan a _sátras_ túrázással kapcsolatban vannak kérdéseid, akkor nem tudok segíteni, mert én nem sátrazom. Viszont bátran ajánlom Hörpölin honlapját, ami sok egyéb mellett a sátrazásról is igen kimerítő leírást ad:

[link]


Az egyéb túrafelszerelésekről is itt ír:

[link]


Ha csak úgy általában a túrázásról szeretnél többet tudni, akkor az ő honlapján kívül vannak még más blogok is. Akár érdemes kifejezetten Hollókőre rákeresni, én arrafelé még nem voltam. Mivel kezdő vagy, általánosságban azt tanácsolom, hogy első alkalomra csak nagyon lightosan, napi 10-15 km-eket tervezzetek, mert az csak elveszi a kedved, ha holtfáradt leszel estére, úgy, hogyha jól értem ez több napos dolog lesz és másnap is menni kell, akkor különösen érdemes beosztani a távot. Azt írod néhány hét múlva lesz a túra, érdemes lenne közbeiktatni a lakhelyed környékén egy-két egy napos 10-15 km-es túrát, hogy megnézhesd mennyire bírod, mik a problémás dolgok, netán a hátizsákba úgy pakolj, mintha több napra mennél, hogy megnézd, bírod-e azt a súlyt egész nap cipelni.


Amíg nem ismered ki magad, hogy neked mi a sok, mi a kevés, addig inkább tervezz alá, mint túl. A táv mellett érdemes a szintet is nézni. Nem mindegy, hogy egy nap alatt 100-200 m szintet mentek, vagy Hollókönél akár 400-500 m-es szintet is össze lehet szedni egy 15 km-es túrán.


Ami még nagyon fontos, főleg nyáron az a folyadékpótlás. Inkább legyen nálad 1 literrel több víz, mint fél literrel kevesebb. Ne számíts arra, hogy lesz közben működő forrás, (Inkább örülj, hogyha van és tudod frissíteni a készletet.) Én 4,5-5 literrel indulok egy túrára, mert a nap végén még a langyos víz is jobb, mintha nincs nálad egy csepp sem.


Aztán még van számtalan fontos dolog, remélhetőleg más is megírja a saját tanácsát, de ha felmerülnek kérdéseid, akkor írd ide és visszanézek holnap és szívesen válaszolok.

2020. júl. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!