Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futas es a has edzes jo ha...

Futas es a has edzes jo ha leszeretnek adni a hasambol?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Dietazni dietazom egy ideje.

Vekony lany vagyok.

Most szeretnek elkezdeni tomegnovelozni csak egy a baj hogy a hasam az igyis van vekonyan.

Milyen sportot edzest ajanlotok hogy a has lapos legyen egy idoutan?

Nem szeretnem ha a tomegnovelotol megjobban elkezdene noni.

(Irrezisztenciam es Pcosom van)


2020. júl. 7. 16:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem számít milyen gyakorlatokat csinálsz, mert a zsír nem áll közvetlen kapcsolatban az alatta lévő izommal. Ha fogysz, akkor mindenhonnan fogysz, először a zsírosabb részekről.

A lényeg az, ha fogyni akarsz, hogy a napi kalóriabeviteled alacsanyobb legyen a napi munkavégzésednél. Ezt úgy éred el, ahogy akarod. Ha nem vagy túl zsíros elég vagy az étrenden, vagy az edzés tempóján változtatni. Hatásos a futás, úszás, HIIT, súlyzós edzés ha az utóbbit választod. Kerüld a gyors felszívódású szénhidrátokat és a zsíros ételeket.


Ha tömegelni akarsz, akkor nem fogsz tudni fogyni, mert azzal mindig jön egy kis felesleg is, ugyanis ott pont az a lényeg, hogy a napi kalóriabeviteled meghaladja a napi munkavégzésedet. Ugyanis itt az energia a fehérje beépítéséhez is szükséges, miközben pihensz.

Ha diéta mellett tömegelő edzést csinálsz, az arra jó, hogy megtartsd az izomtömegedet, miközben a zsírból leadsz, de ezt csak akkor érdemes, ha nincs sok felesleg rajtad. Ugye ha diétázol és zsírégető edzésre is váltasz, akkor az izomból is fog lejönni valamennyi, viszont ez a leghatékonyabb, ezt szokták azoknak ajánlani, akiken sok felesleg van.


Jelenleg én is hasonló helyzetben vagyok, van egy kis felesleg a hasamon és a derekamon. Diétázok, de a tömegelő edzést folytatom. Így remélhetőleg nem fognak az izmaim zsugorodni.


Elvileg lehetséges egyszerre szállkásítani és izomtömeget növelni, de az már a profi kategória és szerintem szakember nélül nem is érdemes megpróbálni.

2020. júl. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!