Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kaphatok érte bármi büntetést?

Kaphatok érte bármi büntetést?

Figyelt kérdés
A tegnap egy fickó megakart ütni.Egy horgost szánt nekem de egy kézzel háritottam a másik kezemmel pedig a testére mértem egy ütést amitől összeesett.Többen látták hogy az egész dulakodást ő kezdte de mégis tartok tőle hogy feljelentést tesz.A kérdésem az hogy ez elvégre önvédelem vagy nem?

2020. aug. 1. 00:25
 1/6 anonim válasza:
81%
Ez jogilag nagyon ingoványos terület. Az önvédelem mértéke nem lehet nagyobb mértékű, mint a támadás mértéke.
2020. aug. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 wrestler56 ***** válasza:
Ha igazolni tudod hogy így történt (akik látták, nem fognak ellened hazudni): NEM.
2020. aug. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

#2: Nem így működik a jogos önvédelem fogalma.


Példa: autóban ülsz, odalép valaki, benyúl az ablakon, megfogja a pólódat, elkezd rángatni miközben ordítja, hogy megöllek.


Ott van melletted a kormányzár (tömör vas), rávághatsz-e vele a karjára, fejére?


Nos, a jog szerint nem, hiszen a kormányzár nem önvédelmi eszköz. Az ütéssel nagyobb sérülést okozására vagy KÉPES, mint ami a támadás elhárításához szükséges.


Igazságos ez? Nem.


Viszont...lehet csűrni-csavarni, "sértetti ráhatás" és satöbbi, ha egy gazdag ember vagy és szegényt ütöttél, akkor neked kedvez majd az ítélet, mert lesz pénzed megfizetni az ügyvédet aki érvel majd melletted.

2020. aug. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"Horgost" 😂🤣
2020. szept. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Kérdező milyen nemü vagy?
2022. aug. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
férfi
2022. aug. 23. 18:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!