Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt érnek el...

Mennyi idő alatt érnek el versenyző szintre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Régen lovagoltam nagyon sokat, a lovarda ahova akkor jártam nem a legjobb volt ezért sokszor csak sétáltunk körbe körbe. Viszont a hosszú idő után így is megtanultam ügetni. Mielőtt abbahagytam volna vágatni tanultam. Mivel a nővéremmel együtt jártam csak kb 10 perc volt az is. Nem igazán tudom mennyi idő alatt lehet megtanulni vágtázni viszont aki ott tanított azt mondta van érzékem hozzá. Egy párszor ráéreztem egy kb 10-20 mpig, de utánna mindig kiestem a ritmusból. Most kb 5 év után újra elkezdtem járni máshová. Teljesen előről kezdtük. (kengyel nélkül ami nagyon furcsa, mivel a másik lovardában sose lovagoltam úgy) Eddig egyszer voltam 30pet, sétáltam és ügettem kengyel nélkül.

Szerintem ilyen 45p. mennék egy héten míg nem szokik hozzá a lábam aztán emelni az órát végül akár heti többször is járni.

Szeretnék minél hamarabb megtanulni vágtázni és ugratni is. Mennyi idő míg eljutok oda? Mennyi idő míg versenyezni tudok majd?

Köszönöm a válaszokat!



2020. aug. 1. 11:16
 1/1 felhasználó190 válasza:
a vágta min pár hónap (legalábbis az biztos, hogy magabiztosan ülj a nyeregben) az ugratás egy fél év biztosan, legalábbis ha jó a lovarda... viszont ha versenyezni szeretnél, mindenképp járj ki többet, mert heti 1 nagyon kevés.
2020. aug. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!