Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől vízhólyagosodik ki...

Mitől vízhólyagosodik ki mindig a talpan?

Figyelt kérdés
Egy éve bokszolok. Az első fél évben már egy viszonylag régebbi cipőbe bokszoltam és minden edzes után nagyon bevízhólyagosodott a talpam. Annyira fájt hogy utána alig tudtam elmenni a következő edzésekre. Aztán vettem egy új cipőt, amibe az első négy hónap nagyon kényelmes volt, de az utóbbi pár edzésen újra elkezdett vízhólyagosodni a talpam és nagyon fáj. Mitől lehet ez? Egy kicsit lúdtalpas vagyok, ez közrejátszhat?

2020. aug. 15. 21:38
 1/7 anonim válasza:
Lehet hogy nem ártana gyakrabban mosni a cipőket belülről is.
2020. aug. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem viszket?
2020. aug. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 EagleHUN ***** válasza:
Nem csúszkálsz a cipőben?
2020. aug. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem viszket. Egy nagyon minimalisan lehetséges hogy csúszkál.
2020. aug. 16. 00:31
 5/7 EagleHUN ***** válasza:

"Egy nagyon minimalisan lehetséges hogy csúszkál."


A cipőknél a vízhólyagot az ilyen csúszkálás dörzsölése szokta okozni.

Próbáld megszüntetni, szorosabbra húzott cipőfűzővel például.

Vagy másik az eddiginél is domborúbb lúdtalpbetéttel.

Ezek kombinálhatóak is.


(Nem bokszolok ugyan de túrázom és a cipő használat ott kritikus pont hasonló problémákkal és megoldásokkal.)

2020. aug. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én boxolok és bokasüllyedésem is van. Tapasztaltam ezt én is, nem mindegy milyen is az a cipő és, hogy milyen a lábmunkád stb.

Nekem a nike Dry-Fit sportzokni és a szintén Nike Free cipő oldotta meg a bajt. A cipőnek (a boxcipőkhöz hasonlóan) vékony talpa van így egész jó az összeköttetés a talajjal, míg a zokni vastagabb az átlagnál így ha a cipőben megcsúszik a lábad akkor nem a bőröd súrlódik, hanem a zokniban van egy kis "játék".

Persze szorosra kell kötni a cipőket, az a legalapvetőbb dolog.

Remélem sikerült érthetően elmagyarázni, de ha valami nem tiszta akkor még pontosítok.

2020. aug. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Boxolok,ludtalpas vagyok es sose holyagosodik a labam.

A csuszkalas a gond!!

2020. aug. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!