Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért "ropog/kattog" vagy...

Miért "ropog/kattog" vagy miért ad ki ilyen furcsa hangokat a végtagjaim, hátam, nyakam, végülis mindenem? Hogyan mulna el? Mit lehet ellene tenni? Mi lehet a baj? Mennyire súlyos ?

Figyelt kérdés

Az ujjaim, régebben a csuklóm is, a könyököm, a vállam, a nyakam, a hátam, a térdem.

Ami nagyon hangos tud lenni,

-az a hátam (arról hallottam egyszer valami olyasmit, hogy igazából azok az ijesztően hangos reccsenések nem a csontjaim, mert igazából akkor roppantom meg, azaz hajolgatok, amikor érzem, hogy "be van állva", na hogy az nem a csontom, hanem valami légbuborékok amik ott ragadtak valahogyan, ezt hallottam az ujjaimra is egyébként)

-a nyakam, ha többször "roppantom ki" mert néha elég kellemetlen szokott lenni az érzés, és ezután kényelmesebben érzem a nyakam.


Viszont azt leszögezném, hogy nem szoktam csak úgy hobbiból ropogtatni semmimet.

Azért írtam, hogy hangos tud lenni a nyakam amikor reccsen, mert néha előfordul, hogy kiroppantom, de erre figyelek, hogy ne csináljam.

(A kezemet is nagyon ritkán szoktam, ha meg volt terhelve valamivel akkor esetleg)


De a hátamat azt többször szoktam mivel, az többször szokott beállni, és kellemetlen lenni.


Ami még fontos, hogy a hátamat azt "ki kell roppantani, hogy hangos legyen, viszont ha csak simán körözök a nyakammal, hallom belül a recsegéseket, és kellemetlen érzés forgatni!

Ugyanez van a vállammal.

Mindig, bármilyen óvatosan körözök recseg belül.

A térdem is akármikor képes roppanni.

Pl ha fekvő helyzetben vagyok, felhúzom a hasamhoz a térdem, majd kinyújtom egyenesen, na akkor is ropog, akárhányszor csinálom ezt, guggolásnál is.

A könyököm is elkezdett egy ideje igen hangosan roppanni, néha csak úgy magától, néha ha megerőltetem valamivel. Pl fekvőtámasz után.

A csuklóm is ropog egész végig miközben azzal is körözök...


Miért lehet ez ?

Mit kell csináljak, hogy elmúljon ?

Szeretnék kicsit formásodni, erősödni, ezért szoktam csinálni felülést, fekvőt, húzódzkodást is ha van éppen helyem, nemrég vettem egy egykezest is.


Ami itt a fontos az az, hogy már egészen rég óta van ez, gondoltam még ált.isk.koromban, hogy azért mert növésben vagyok, de...már egy jó ideje nem növök, és bőven kijártam már az általánost is...

Volt, hogy csak üresbe bicikliztem (nem tudom mi a rendes neve, háton feküdve úgy csinálok mintha bicikliznék) sima bemelegítési gyakorlatokat, nyújtásokat.

Csináltam magamnak zselatint amit ettem, hosszasabb időn keresztül mindezt, de nem enyhült, vagy épp múlt el.


Valaki valami ötlet ?

Nagyon örülnék neki!! :))


Köszi, hogy elolvastál!



#végtag #Recsegés, ropogás #Néha fájdalom
2020. aug. 16. 02:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is szokott.

Állítólag amíg nem fáj, addig nem kell vele foglalkozni.

Mert nem tudsz vele mit csinálni

2020. aug. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Bár nem tudom, hogy mégis miért lehet...

Voltam már (nem pont emiatt, de megemlítettem többek között ezt is) orvosnál, és kb ugyan ezt mondták, amíg nem fáj, addig jó, de miért kéne megvárni ? :D

Vagy nem is tudom.

Csak mert szerintem nem feltétlen jó dolog.

Ezért tettem fel ide is a kérdést, hátha akad itt valaki...

Szóval szívesen várom a további válaszokat!! :)


Pl olyantól is, akinek kattogott szintén, de nem lett baja belőle, vagy ha mégis akkor mi, meg hasonlók.

Köszii!

2020. aug. 25. 14:23
 3/3 anonim válasza:
Ez nem rossz és nyugodtan lehet ropogtatni direkt a végtagjaidat DE csak addig ameddig nem fáj.
2023. ápr. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!