Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mióta balettoztok?

Mióta balettoztok?

Figyelt kérdés

Én 13 évesen kezdtem, heti kétszer. Kíváncsi vagyok hogy ti hány évesen és hol kezdtétek.

Van esetleg valaki aki hozzám hasonlóan későn kezdte?



2020. aug. 16. 08:54
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Én 6 évesen kezdtem, az iskolában ahová jártam boltak délutáni órak ahol választható volt tenisz, korcsolya,RSG, balett, különböző hangszerek meg ilyesmik. És mivel a dédnagynéném sokszor vitt balett előadásokra, operába, színházba stb ezért egyértrlmű volt, hogy balettozni fogok :)

Nyílván a többi lehetőseget is kipróbáltam, volt ami szintén elkísért felnőttkoromba is.


Ne zavarjon, hogy kezdő vagy, ha amúgy sem az a terv, hogy hivatásszerűen űzd a balettot (azt sajnos lekésted :( ), akkor nem késtél le semmiről. Mondjuk az tèny, nem valószínű, hogy olyan hajlékony legyél, mint az aki kisgyerekként kezdte, meg a lábboltozatod sem feltétlenül lesz alkalmas a spicchez meg sok sok ev utan sem.

Viszont ez ne vegye el a kedved tőle, a hobbi szintű balett lényege, hogy te élvezd, hogy fejlődj, hogy segítsen a tartásodon, hogy jól szórakozz és része lehess a balett világának. Mindezt pedig akár 30 evesen is megteheti bárki :)

2020. aug. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Metionin ***** válasza:
91%
Én 5 évesen kezdtem de 11 évesen abba kellett hagynom, mert a balettmester elköltözött és a szüleim nem tudtak hurcolászni a másik városba. Utána 14 évesen volt egy pályázat rászoruló gyerekek sportolására és lehetett választani néptánc, rocky (ha jól írom) és balett közül. Na akkor vissza tudtam menni, gimibe pedig abba a városba jártam, ahová a régi tanárom költözött, így ott is tudtam járni. Egyetem alatt sajnos nem tudtam csinálni, mert a csodálatos éjszakás meló + nappali tagozat kombót toltam, sem időm sem pénzem nem volt rá, aztán egy ronda balesetem is lett ami után úgy tűnt, hogy végleg le kellett mondanom róla, a spiccről meg pláne (nálunk pont akkor kezdtek spiccelni az ügyesebbek, amikor nekem abba kellett hagynom). De végül több év rehab, jóga, mankó és gerincmerevítő után az orvos áldását adta és 28 évesen visszamentem egy kezdő csoportba, ahol kb. újra kellett tanulnom mindent. Most 30 vagyok és egy éve spiccelek is. Igazából sosem álmodtam profi dolgokról, elég elérhetetlennek tűnt az ilyesmi onnan a kisvárosból, meglehetősen szegény családból de anno mégis sajnáltam hogy abba kellett hagynom. Amikor újrakezdhettem és a baleset után újra megvolt az első spárgám, stb. akkor viszont éreztem, hogy kell ez nekem. Hiányzott, na. Most a legutóbbi tanévben napi 3 órás edzéseim voltak, ebből heti 3 spicc. Tudom, hogy ilyen sérülés után hiába voltam kicsiként nagyon ügyes, sohasem leszek olyan jó, mint aki folyamatosan tudta csinálni tizenplusz évig de saját magamhoz képest próbálom kihozni a legjobbat :)
2020. aug. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Én vagyok a másik fiókomról. Privátba írjatok!!

Köszi!!!!!

2020. aug. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

én műkorizni kezdtem ennyi idősen, azzal sem vagyok jobban elkésve mint te a balettel :)

azt úgy kb 10 éve hol csinálom, hol nem (bonyolult sztori), sokra nem vittem, de egy ideig amatőrben versenyeztem, plusz mai napig nagyon menő ember vagyok a helyi jégpályán XD

balettozni 15 évesen kezdtem, egy felnőtt csoportban, igazából anyával együtt, meg közben táncoltam sok mást is, más ágakban elvétve versenyeztem is, balettban annyira sose lettem jó, de így hat év múltán (közben két majdnem-bokaszalag-szakadással) már egy spicccipőben is tudok nagyon alap dolgokat, szóval egész jól haladok :)

2020. aug. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én has táncot kb 3-4 éves koromban kezdtem szüleim miatt. Utáltam,ezért csak 1 évig csináltam. Majd kb 4 évesen magántanárnál kezdtem el balettozni. Kb 5 éves korom óta járok balett suliba. Novemberben leszek 14. Imádom a balettot. Rengeteg gyakorlás, előadás stb. Szerintem 8 éves korig érdemes elkezdeni. Persze hobbi szinten bármikor ajánlom!
2020. szept. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
4 évesen kezdtem (most 14 vagyok). Ez a 11. évem, és spiccelni 4 évvel ezelőtt kezdtem el.
2020. okt. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én 4 vagy 5 évesen kezdtem és még mindíg csinálom. Nagyon szeretem. Szerintem ha nem akarsz profi táncos lenni akkor nyugodtan elkezdheted még most is nem késtél el maximum többet kell gyakorolnod mint a többieknek meg a lábizmodat is többet kell erősítened.
2020. okt. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Előző vagyok. Bocsi ha már nem aktuális
2020. okt. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!

Én 9 éve csinálom és a magyar táncművészeti Egyetemre járok!

Nagyon kemény szakma ha nem hobbi szinten csinálod és rengeteg kitartást igényel!

Nagyon drukkolok neked és remélem folytatod!!!💜💜💜🤩🤩🤩

2023. márc. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!